سانتاکروز طوسی مات 120×60​

Previous
Next
سانتاکروز طوسی مات فیس 1
سانتاکروز طوسی تیره تخت
سانتاکروز طوسی مات فیس 2
سانتاکروز طوسی روشن تخت
سانتاکروز طوسی مات فیس 3
سانتاکروز طوسی دکور دیاموند رستیک
سانتاکروز طوسی مات فیس 4
سانتاکروز طوسی دکور فلوور رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
2280112X1121285.21.423860260X120
Size / format60X120
inbox2
in pallet60
weight38
area1.42
area pallet85.2
thickness12
size of pallet112X112
weight pallet2280

سانتاکروز طوسی مات

کاشی سانتاکروز طوسی با ابعاد ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر تحت برند «لوکس» و توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید و عرضه شده است. سانتاکروز طوسی با ابعادی که دارد یک کاشی سایز بزرگ یا کاشی اسلب محسوب می‌شود که هم کاربرد کف دارد هم کاربرد دیوار. پکیج کاشی سانتاکروز طوسی دارای چهار قالب یا تایل کاشی است. دو قالب ساده و تخت به همراه دو قالب دکور رستیک این پکیج را تشکیل داده‌اند.

ویژگی‌های فنی و مزیت‌هایی که سانتاکروز دارد را در ادامه ذکر خواهیم کرد تا آن دسته از افرادی که قصد انتخاب این محصول را دارند با اطلاعات و آگاهی بیشتر تصمیم خود را بگیرند.

تک‌پخت بودن اولین ویژگی فنی سانتاکروز است. زمانی که بدنه کاشی به همراه لعابی که سطح آن را می‌پوشاند به طور همزمان وارد کوره شده و در یک مرحله در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند، به محصولی نهایی کاشی تک‌پخت می‌گویند.

داشتن ضخامت ۱۲ میلی‌متری و استاندارد دیگر ویژگی فنی این کاشی است. ضخامت مناسب برای محصولی مثل سانتاکروز طوسی بسیار حائز اهمیت است زیرا این کاشی هم در دیوار نصب می‌شود و هم در کف. به همین خاطر ضخامت، وزن و … آن باید به گونه‌ای باشد که با نصب روی دیوار (در ارتفاع) بر اثر گذشت زمان لق نشده یا سقوط نکند. در عین حال این محصول زمانی که در کف یک محیط نصب می‌شود نیز باید استقامت مناسبی در برابر تردد و فشار و … داشته باشد. سانتاکروز با ضخامت ۱۲ میلی‌متری این ویژگی‌ها را دارد.

خاک سفید بودن دیگر ویژگی فنی کاشی سانتاکروز طوسی است. محصولی که در ترکیب مواد اولیه سازنده آن سیلیس، خاک رس، فلدسپات و گرانیت وجود داشته باشد و تحت فشار و حرارت بالا پخت شود، کاشی خاک سفید خواهد بود. این نام‌گذاری به دلیل رنگ پایه‌ی بدنه‌ی کاشی است که سفید یا متمایل به سفید است. بروز چنین رنگی در پایه‌ي کاشی هم به دلیل وجود سیلیس در ترکیب مواد اولیه سازنده‌ی آن است.

کاشی‌های خاک سفید شبیه‌ترین محصولات به سرامیک‌های پرسلان هستند؛ زیرا به مانند آن محصولات دارای مقاومت بالا و تخلخل پایینی هستند.

در کنار این ویژگی‌ها باید به مهم‌ترین مزیت کاشی سایز بزرگ سانتاکروز نیز اشاره کرد. کالیبره یا لیزری بودن این مزیت مهم است. کاشی‌هایی که لیزری یا رکتیفاید هستند در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته و تایل‌های آن‌ها به راحتی در کنار یکدیگر چفت می‌شوند. صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های بندکشی به علاوه دیرتر نمود پیدا کردن آلودگی و نظافت با فواصل طولانی‌تر از دیگر حسن‌های استفاده از کاشی‌های رکتیفای شده است.

همچنین این محصولات محیط را زیباتر نشان می‌دهند و فضا را یکدست می‌کنند. در ضمن با استفاده از کاشی‌های کالیبره فضا وسیع‌تر نیز به نظر خواهد رسید.

در مورد جلوه و ظاهر سانتاکروز طوسی چنانچه که بیان شد باید بگوییم که دو تایل یا قالب آن ساده و تخت هستند. این دو قالب رگه‌هایی از رنگ طوسی با تنالیته‌های مختلف روی سطح خود دارند که این کاشی‌ها را شبیه به نقاشی‌های «ابروباد» کرده‌اند. تنها تفاوت این تایل‌ها در رنگ آن‌ها است. یکی به رنگ طوسی تیره است و دیگری به رنگ طوسی روشن.

دو قالب دیگر این پکیج دکور فلوور و دکور دیاموند هستند که هر دو حالتی رستیک یا برجسته دارند. دکور دیاموند همانطور که از نام آن پیداست سطحی پوشیده از برش‌هایی الماس مانند دارد. به گونه‌ای که انگار یک الماس که شکلی مخروطی دارد را گسترانیده باشند و آن را به حالت دو بعدی یا تخت درآورده باشند.

دکور فلوور اما پوشیده شده از نقوش پرکار و جذاب گیاهی است که گل ترنج، شاه‌عباسی یا لوتوس که یادآور معماری و فرش‌بافی کهن ایرانی است در آن قابل مشاهده است. با کم‌رنگ و پررنگ شدن این نقوش گیاهی و گل‌ها در برخی از نقاط قالب دکور فلوور، این کاشی ظاهری شبیه به تابلوهای هنری «پتینه‌کاری» دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی لاکچری با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف آماده بازدید شما عزیزان هستند. این محصول و دیگر محصولات ما با دکور واقعی در ‌آن‌ها قابل مشاهده و بازدید هستند.