Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli

سرامیک نانو پولیش

سرامیک نانو پولیش پرسلان محصولی دیگر از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که در طرح‌های مختلف عرضه شده است. ابعاد ۸۰ در ۸۰ سانتیمتر سری اول این محصولات هستند که پرنیان آن‌ها را عرضه کرده است. در این اندازه و در مرحله اول چهار محصول توسط ما تولید و ارائه شده است. کالیستا، دیزرت، لازارو و ویلو اسکای چهار محصول سایز ۸۰ در ۸۰ سانتیمتر هستند.

هر چهار محصول دارای رگه‌های طبیعی سنگ روی سطح خود هستند که این ویژگی به زیبایی آن‌ها افزوده است. دیزرت به رنگ سفید، کالیستا به رنگ زیتونی کم‌رنگ، لازارو با رنگ کرم و ویلو اسکای با رنگ مشکی عرضه شده‌اند.

سرامیک نانو پولیش چیست؟

سرامیک‌ها در ترکیب خود سیلیس یا اصطلاحاً شیشه دارند. به این محصولات اصطلاحاً پرسلان نیز گفته می‌شود. در فرایند تولید هنگامی که فشار، حرارت و پرس زیادی به این محصولات وارد می‌شود آن‌ها بافتی متراکم و فشرده پیدا می‌کنند و همچنین سطح این محصولات نیز زیبا می‌شود. زبر بودن سرامیک به‌خصوص آن دسته از محصولاتی که در کف فضاهای باز مثل حیاط استفاده می‌شوند ویژگی مطلوبی به حساب می‌آید.

حال اگر بخواهیم همین سرامیک‌های پرسلان را در کف فضاهای داخلی به‌خصوص فضاهای مسکونی به کار ببریم نیاز است که جهت زیبایی بیشتر و پخش نور بهتر سطح آن‌ها را از حالت زبری خارج کرده و صیقلی‌تر نماییم. این کار موجب می‌شود که سرامیک براق یا جلادار جایگزین خوبی برای سنگ‌های طبیعی باشند که سابق بر این در چنین فضاهایی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

برای این‌که سرامیک‌های پرسلان سطحی صاف و صیقلی داشته باشند باید آن‌ها را اصطلاحاً پرداخت کرد یا پولیش کرد. پولیش کردن بعد از اتمام مراحل تولید سرامیک و در خطی جداگانه انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که برس‌های متفاوتی دارند، سطح سرامیک را پرداخت می‌کنند تا شفافیت سطح سرامیک همانند شفافیت سطح شیشه شود.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که بعد از پرداخت کردن سطح سرامیک یا همان پولیش زدن، روی ‌آن روزنه‌های ریزی ایجاد می‌شود. این روزنه‌ها به گونه‌ای است که امکان نفوذ گردوغبار به آن‌ها وجود خواهد داشت. این اتفاق جلا و درخشندگی محصول و زیبایی آن را کم خواهد کرد. پوشش نانو برای برطرف کردن این موضوع روی سرامیک پولیش شده اعمال می‌شود.

پوشش نانو را در واقع یک نوع مکمل لعاب و مکمل پرداخت سطح محصول باید در نظر گرفت. با انجام این کار سرامیک نانو پولیش خواهیم داشت که همزمان با براقیت و درخشندگی، سطحی نفوذ‌ناپذیر نسبت به گردوغبار خواهد داشت. در ضمن سرامیک‌های نانو پولیش آب‌گریز هم هستند.

باید در نظر داشت اعمال پوشش نانو روی سرامیک پولیش شده کاری زمان‌بر، هزینه‌بر و دشوار است. هر سرامیک ممکن است تا ده بار به پوشش نانو آغشته شود و هر بار درون کوره رفته، پخت شده و بازگردد.

حال که توضیح دادیم سرامیک نانو پولیش چیست در ادامه برخی از ویژگی‌های محصولات نانو پولیش پرنیان را نیز ذکر می‌کنیم. ضخامت این سرامیک‌ها ۱۲ میلی‌متر است که برای محصولی که در کف یک فضا استفاده می‌شود ضخامت استانداردی محسوب می‌شود.

این محصولات پرسلان هستند؛ یعنی فلدسپات یا گرانیت، سیلیس و خاک رس در فشار و حرارت بالا ترکیب شده و بعد از پخت حالتی متراکم پیدا کرده‌اند و رنگ بدنه آن‌ها سفید است. خاک سفید بودن هم دیگر ویژگی آن‌ها است. مقاومت بالا در برابر فشار و مواد شیمیایی دیگر ویژگی محصولات پرسلان است. پرسلان‌ها عموماً دو نوع لعاب‌دار و پولیش شده هستند که محصولات پرنیان از نوع پولیش شده و سپس نانو شده هستند.

رکتیفاید یا کالیبره بودن نیز دیگر ویژگی و البته مزیت این محصولات است. بعد از اتمام فرایند تولید برای رفع ناهمواری‌های احتمالی لبه‌های سرامیک نانو پولیش این محصولات با دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش‌های ظریفی می‌خورند. این برش‌ها لبه‌های این محصولات را گونیا کرده و باعث می‌شود که آن‌ها در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته باشند.

برای ثبت سفارش این محصولات و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن با بازدید از شوروم‌های ما در شهرهای مختلف می‌توانید این محصولات و دیگر تولیدات گروه کاشی و سرامیک پرنیان را در دکور واقعی و زنده مشاهده بفرمایید.