سانتاکروز آبی مات 120×60​

Previous
Next
سانتاکروز آبی فیس 1
سانتاکروز آبی تخت
سانتاکروز آبی فیس 2
سانتاکروز آبی دکور فلوور رستیک
سانتاکروز آبی فیس 3
سانتاکروز آبی دکور دیاموند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
2280112X1121285.21.423860260X120
Size / format60X120
inbox2
in pallet60
weight38
area1.42
area pallet85.2
thickness12
size of pallet112X112
weight pallet2280

سانتاکروز آبی مات

کاشی سانتاکروز آبی محصولی از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که در ابعاد ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر تولید شده است. پرنیان این کاشی سایز بزرگ را تحت برند «لوکس» عرضه کرده است. پکیج کاشی سانتاکروز آبی شامل سه قالب یا تایل است که یکی از آن‌ها تخت و دو قالب دیگر رستیک یا برجسته هستند.

کاشی سایز بزرگ یا کاشی اسلب آن دسته از محصولات هستند که به دلیل ابعاد بزرگی که دارند قابلیت استفاده همزمان در کف و دیوار یک محیط را داشته و امروزه بسیار محبوب هستند.

سانتاکروز دارای ویژگی‌های فنی و مزیت‌هایی است که با اشاره به برخی از آن‌ها سعی می‌کنیم به مخاطبان و مشتریان آگاهی بیشتری در مورد این محصول ارائه دهیم.

اولین ویژگی ضخامت ۱۲ میلی‌متری این کاشی است. چنین ضخامتی برای محصولی با دو کاربری دیوار و کف، یک ضخامت استاندارد محسوب می‌شود. کاشی اسلب باید وقتی در محیطی مثل دیوار (در ارتفاع) به کار می‌رود آنچنان ضخیم و سنگین نباشد که بر اثر مرور زمان لق شده یا سقوط کند. در عین حال همین کاشی سایز بزرگ وقتی در کف محیط استفاده می‌شود باید ضخامت و مقاومت آن به حدی باشد که در اثر تردد، جابه‌جایی وسایل و … آسیب نبیند. سانتاکروز آبی با ضخامت استاندارد این مزیت را دارد.

خاک سفید بودن دیگر ویژگی فنی‌ای است که این محصول دارد. کاشی‌های خاک سفید آن دسته از محصولات کاشی و سرامیک هستند که در ترکیب مواد اولیه سازنده آن‌ها خاک رس، سیلیس، گرانیت و فلدسپات وجود دارد. فشار و حرارتی که به این محصولات در هنگام تولید وارد می‌شود آن‌ها را مشابه محصولات پرسلان کرده است. تفاوت کاشی خاک سفید با سرامیک پرسلان در مقاومت کمتر و تخلخل بیشتر کاشی خاک سفید است.

کاشی‌های خاک سفید رنگ پایه‌ی بدنه‌ی سفید دارند که به دلیل وجود سیلیس در ترکیب مواد اولیه آن‌ها است. این محصولات در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و از لحاظ استقامت و ماندگاری جزو مرغوب‌ترین محصولات کاشی و سرامیک هستند.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی فنی کاشی سانتاکروز آبی است. کاشی‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه‌ی آن‌ها و لعابی که سطح آن‌ها را پوشش می‌دهد، در یک مرحله وارد کوره شده و در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

و اما مهم‌ترین مزیتی که پکیج کاشی سانتاکروز آبی دارد کالیبره یا رکتیفاید بودن این محصول است. کاشی‌های رکتیفای شده یا لیزری در هنگام تولید با دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش خورده و اصطلاحاً گونیا می‌شوند. در هنگام تولید امکان دارد که بخشی از لعابی که سطح کاشی را می‌پوشاند شُره کرده و روی لبه‌های محصول قرار بگیرد و ایجاد ناهمواری کند. برای رفع این کار لبه‌های کاشی را برش می‌زنند.

کاشی‌های کالیبره این مزیت را دارند که موقع نصب آن‌ها نیازی به بندکشی نخواهد بود. علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه بندکشی محیط زیباتر و یکدست‌تر می‌شود و فضا وسیع‌تر نیز به نظر خواهد رسید.

در مورد جلوه و ظاهر این محصول نیز نکاتی لازم به ذکر است. همانطور که گفته شد یک قالب پکیج کاشی سانتاکروز آبی ساده و تخت بوده و رنگ آبی آن یکدست است. دو قالب یا تایل دیگر قالب‌های دکور پکیج هستند. دکور فلوور و دکور دیاموند نام آن‌ها است.

دکور فلوور پوشیده شده از نقوش گیاهی ظریف و پرکار است. گل‌های ترنج قالی‌های ایرانی و گل لوتوس موجود در بناهای تاریخی نزدیک‌ترین شکل به نقوش گیاهی روی دکور فلوور هستند. البته این نقوش گیاهی با حالتی شبیه به پتینه‌کاری روی کاشی حک شده‌اند و همین کار نقوش را در برخی نقاط واضح‌تر و در برخی نقاط مبهم‌تر کرده است.

دکور دیاموند هم سطحی پوشیده شده از برش‌هایی با تنالیته‌ی آبی دارند که هر برش یادآور یکی از وجه‌های الماس است. دیاموند به گونه‌ای است که انگار یک الماس مخروط‌شکل را گسترده باشیم و آن را به حالت تخت یا دو بعدی درآورده باشیم.

برای ثبت سفارش کاشی سانتاکروز آبی و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف کشور آماده بازدید شما عزیزان هستند. شما می‌توانید دکور زنده یا واقعی این کاشی لاکچری و دیگر محصولات ما را در شوروم‌ها مشاهده بفرمایید.