لوئیسا طوسی روشن مات 120×60​

Previous
Next
لوئیسا طوسی روشن مات فیس 1
لوئیسا طوسی روشن مات پرسلان فیس 1
لوئیسا طوسی روشن مات فیس 2
لوئیسا طوسی روشن مات پرسلان فیس 2
برش مربعی لوئیسا طوسی تیره و روشن
برش مربعی لوئیسا طوسی روشن
برش چستر لوئیسا طوسی تیره و روشن
برش چستر لوئیسا طوسی روشن
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
2280112X1121285.21.423860260X120
Size / format60X120
inbox2
in pallet60
weight38
area1.42
area pallet85.2
thickness12
size of pallet112X112
weight pallet2280

لوئیسا طوسی روشن مات

کاشی لوئیسا طوسی روشن مات محصولی پرسلان است که در اندازه‌ی ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر و تحت برند «لوکس» در گروه کاشی وسرامیک پرنیان تولید شده است. پرنیان این کاشی سایز بزرگ یا اسلب را در پکیجی چهار عددی عرضه کرده است. دو تایل یا قالب لوئیسا ساده، تخت و به رنگ طوسی روشن هستند که البته تنالیته‌های رنگ طوسی آن‌ها متفاوت است. دو قالب یا تایل دیگر این کاشی دکور کاشی لوئیسا محسوب می‌شوند که یک دکور برش مربعی آن و دکور دیگر برش چستر این محصول هستند.

برش مربعی کاشی لوئیسا طوسی روشن، تلفیقی از رنگ طوسی روشن و طوسی تیره لوئسیا هستند که به صورت مربع‌های کوچکِ هم‌اندازه برش خورده و کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. برش چستر لوئیسا نیز برش‌هایی مستطیل‌شکل بوده که از دو رنگ طوسی روشن و طوسی تیره تشکیل شده‌اند و کنار یکدیگر تشکیل دکور این کاشی را داده‌اند.

از جمله مزیت‌ها و ویژگی‌های کاشی لوئیسا باید به تک‌پخت بودن، پرسلان بودن، خاک سفید بودن، کالیبره یا رکتیفای بودن، دوکاربره بودن (فضای دیوار و کف)، مناسب دو محیط بودن (محیط داخلی و خارجی)، ضخامت استاندارد ۱۲ میلیمتری و … اشاره کرد.

تک‌پخت به کاشی‌ و سرامیک‌هایی می‌گویند که بدنه آن‌ها به همراه لعابی که سطح آن را پوشش می‌دهد به طور همزمان و در یک مرحله وارد کوره شده و در دمایی بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند. در واقع مرحله بیسکوییت شدن بدنه و مرحله تثبیت لعاب همزمان با هم روی می‌دهد.

خاک سفید بودن کاشی لوئیسا طوسی روشن هم بدین معنا است که در ترکیب مواد اولیه این محصول مقدار سیلیس از مقدار دیگر مواد اولیه نظیر فلدسپات، ماسه دانه ریز، خاک رس مخصوص و گرانیت بیشتر است. بیشتر بودن مقدار سیلیس موجب می‌شود که رنگ بدنه کاشی سفید شود و به همین دلیل به آن خاک سفید می‌گویند.

افزون بودن سیلیس مزیت دیگری نیز دارد که به آن پرسلان می‌گوییم. این مزیت موجب صیقلی و سفت شدن سطح کاشی، بالا بردن تراکم آن و کم کردن تخلخل محصول می‌شود. داشتن چنین ویژگی‌هایی موجب می‌شود که یک محصول پرسلان را بتوان در محیط خارجی که در معرض انواع موارد آسیب‌زا هست نیز نصب کرد.

کاشی‌های پرسلان در مقابل تغییرات دمایی مثل یخبندان، گرما و سرما، اشعه خورشید و … مقاوم هستند به همین دلیل بهترین گزینه برای فضاهای خارجی مانند نمای ساختمان، کف حیاط، محوطه، پارکینگ و … هستند.

استفاده از کاشی و سرامیک‌های پرسلان در کف محیط‌های داخلی نیز توصیه می‌شود زیرا در مقابل فشار، ضربه، خراش، تردد زیاد، مجاورت مداوم با آب، رطوبت، مواد شیمیایی شوینده و … کارا و مطلوب هستند.

کالیبره یا لیزری بودن کاشی لوئیسا طوسی روشن دیگر مزیت این محصول منحصربه‌فرد است. کاشی‌های رکتیفاید یا لیزری در انتهای مرجله تولید توسط دستگاهی به نام واترجت برش‌های دقیقی می‌خورند تا لبه‌های آن‌ها بدون قناسی یا ناهمواری باشد.

این برش‌ها موجب می‌شود که در هنگام نصب تایل‌ها به آسانی کنار هم قرار بگیرند و چفت شوند. کاشی‌های رکتیفای شده نیازی به بندکشی ندارند. این مزیت موجب می‌شود محیط زیباتر شده و یکدست‌تر باشد. در ضمن وسیع‌تر نیز به نظر خواهد رسید. غیاب مواد بندکشی در محیط باعث خواهد شد که مکانی برای تجمع آلودگی‌ها وجود نداشته باشد و به این ترتیب نظافت محیط در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری انجام بشود. همچنین در زمان و هزینه‌های بندکشی هم صرفه‌جویی خواهد شد.

اگر تمایل دارید که کاشی لوکس لوئیسا را سفارش دهید می‌توانید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن‌ها نیز بهره‌مند شوید. در ضمن پرنیان در شهرهای مختلف کشور شوروم‌های تخصصی کاشی  وسرامیک دارد که شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به آن‌ها کاشی لوئیسا طوسی روشن و دیگر محصولات ما را در دکور زنده مشاهده بفرمایید.