سلکتا طوسی تیره 90×30​

سلکتا طوسی تیره
سلکتا طوسی تیره دکور
سلکتا طوسی تیره دکور 2
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

سلکتا طوسی تیره

کاشی سلکتا طوسی تیره محصولی دیگر از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که با ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر با کاربری پوشش دیوار تولید شده است. پرنیان این محصول را تحت برند «لوکس» و در دو رنگ طوسی تیره و طوسی روشن عرضه کرده است. پکیج کاشی سلکتا طوسی تیره دارای سه قالب یا تایل است که یکی از آن‌ها ساده و تخت بوده و دو قالب دیگر آن دکور هستند. دو تایل دکور این پکیج حالت رستیک یا برجسته دارند.

از جمله ویژگی‌ها و مزیت‌های کاشی سلکتا باید به مواردی نظیر مات بودن، داشتن ضخامت استاندارد، دو پخت بودن، خاک‌سفید بودن و همچنین کالیبره یا لیزری بودن این کاشی اشاره کرد.

ضخامت ۱۱ میلیمتری هر تایل این پکیج باعث می‌شود که هنگام نصب روی دیوار و سپس بر اثر مرور زمان کاشی‌ها لق نشده و سقوط نکنند. چنین ضخامت و ویژگی‌هایی برای محصولی که در ارتفاع (فضای دیوار) کار می‌شود ضروری است.

مورد دیگر در مورد کاشی سلکتا طوسی تیره دو پخت بودن این محصول است. بدنه این کاشی یک بار درون کوره قرار گرفته و در حرارتی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخته شده و اصطلاحاً بیسکوییت شده است. در مرحله بعدی لعاب روی کاشی اعمال شده است و تایل یا قالب سلکتا دوباره برای پخت و تثبیت لعاب درون کوره رفته است.

سلکتا محصولی خاک‌سفید است. کاشی‌های خاک سفید از لحاظ استقامت در برابر ضربه، فشار، مواد شیمیایی و … بسیار مقاوم هستند و همچنین به دلیل تخلخل کمتر نسبت به کاشی‌های خاک قرمز، در مقابل نفوذ آب نیز عملکرد بهتری دارند. این محصولات شبیه‌ترین کاشی‌ها به سرامیک‌های مقاوم و باکیفیت پرسلان هستند. به دلیل مواد اولیه تشکیل‌دهنده این کاشی و وجود مقدار بیشتری سیلیس در مقایسه با دیگر مواد اولیه در آن، بدنه این محصول رنگ سفید دارد؛ به همین دلیل به این کاشی‌ها خاک سفید می‌گویند.

اما مهمترین ویژگی و مزیت کاشی سلکتا طوسی تیره رکتیفاید یا کالیبره بودن این محصول است. کاشی‌های کالیبره یا لیزری در هنگام تولید با دستگاهی با نام واترجت برش‌های ظریف و دقیقی می‌خورند. این بر‌ش‌ها باعث می‌شود که این محصولات در هنگام نصب به راحتی در کنار یکدیگر قرار بگیرند و چفت شوند. با داشتن چنین ویژگی‌ای در هنگام نصبِ کاشی‌های رکتیفاید نیازی به بندکشی نخواهد بود.

هنگامی که بندکشی انجام نشود طبیعتآ از مواد اولیه مورد نیاز بندکشی هم استفاده نمی‌شود. با این اتفاق در واقع آلودگی‌ها مکان مناسبی برای تجمع نخواهند داشت و فواصل نظافت محیط کاشی‌شده طولانی‌تر خواهد شد که این مزیت افزون بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان بندکشی خواهد شد. استفاده کردن از کاشی کالیبره باعث می‌شود که محیط بزرگ‌تر و زیباتر به نظر برسد زیرا که کاملآ یکدست خواهد بود.

پکیج کاشی سلکتا یک تایل یا قالب ساده و تخت دارد که به رنگ طوسی تیره است. دکور اول پکیج اما سطحی رستیک یا برجسته دارد. سطح دکور اول با خطوطی عمودی تقسیم‌بندی شده است که روی این خطوط به صورت افقی خطوط دیگری بافته شده است. طرح سطح این دکور مانند فرش و گلیم بوده که رج‌ها یا نخ‌ها یکی زیر نخ چله و دیگر روی نخ چله قرار گرفته‌اند و بافته را شکل داده‌اند. دکور اول سلکتا طوسی تیره نیز سطحی همانند فرش و گلیم دارد.

سطح دکور دوم این پکیج به سه مربع هم‌اندازه تقسیم شده است و در هر مربع اشکالی به حالت رستیک کار شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی لوکس و دیگر محصولات پرنیان با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در ضمن می‌توانید با مراجعه به شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف کشور از نزدیک دکور زنده کاشی سلکتا طوسی تیره و دیگر محصولات پرنیان را مشاهده بفرمایید و از مشاوره رایگان همکاران ما استفاده نمایید.