سلکتا طوسی روشن 90×30​

سلکتا طوسی روشن
سلکتا طوسی روشن دکور
سلکتا طوسی روشن دکور 2
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

سلکتا طوسی روشن

کاشی سلکتا طوسی روشن در گروه کاشی و سرامیک پرنیان و تحت برند «لوکس» تولید شده است. این کاشی در پکیجی با سه تایل یا قالب و در اندازه ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر عرضه شده است. سلکتا دارای یک قالب تخت و ساده و دو قالب دکور بوده و کاربری آن جهت پوشش فضای دیوار است.

داشتن ضخامت مناسب، دوپخت بودن کاشی، خاک‌سفید بودن آن، مات بودن و کالیبره یا رکتیفای بودن نیز از جمله ویژگی‌ها و مزیت‌های کاشی سلکتا است.

کاشی‌های رکتیفاید یا لیزری آن دسته از محصولات مرغوب هستند که در هنگام نصب شدن نیازی به بندکشی ندارند و تایل‌ها یا قالب‌های آن‌ها به راحتی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و چفت می‌شوند. در هنگام تولید کاشی و سرامیک و به خصوص در مرحله لعاب‌زنی ممکن است بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های محصولات ایجاد ناهمواری نماید. برای برطرف کردن چنین ایراداتی با استفاده از دستگاهی به نام واتر‌جت برش‌های ظریف و بسیار دقیقی روی لبه‌ی کاشی و سرامیک اعمال می‌شود و اصطلاحاً لبه‌های آن‌ها را گونیا می‌کند.

استفاده کردن از کاشی‌های کالیبره موجب می‌شود که در زمان و هزینه‌ای که قرار بوده صرف بندکشی شود صرفه‌جویی شده و همچنین به دلیل غیاب مواد بندکشی، محل تجمع آلودگی‌ها نیز از بین می‌رود. این موضوع موجب خواهد شد که نظافت کردن محیط کاشی شده در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری انجام شود. در ضمن استفاده کردن از این محصولات چه برای دیوار و چه برای کف محیط موجب یکدست‌تر و زیباتر شدن فضا خواهد شد. همچنین کاشي‌های لیزری باعث می‌شوند که محیط وسیع‌تر نیز به نظر بیاید.

مورد بعدی ضخامت مناسب کاشي‌های رکتیفاید است. برای محصولی که قرا است روی دیوار نصب شود ضخامت و وزنی نیاز است که در اثر گذر زمان باعث لق شدن و سقوط کاشی نشود. کاشی سلکتا طوسی روشن با ضخامت ۱۱ میلیمتر یک محصول استاندارد به حساب می‌آید.

دوپخت بودن یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزیت‌های کاشی سلکتا است. در این نوع از پخت کاشی، در ابتدا بدنه آن درون کوره قرار می‌گیرد و در دمایی با حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخته شده و اصطلاحاً بیسکوییت می‌شود. در مرحله بعد کاشی یا سرامیک لعاب خورده و سپس برای بار دوم به درون کوره وارد می‌شود تا لعاب روی آن تثبیت شود. محصولاتی که با این شیوه تولید می‌شوند دوپخت نام دارند.

خاک‌سفید بودن سلکتا نیز دیگر ویژگی این کاشی است. گرانیت، سیلیس، فلدسپات، خاک رس و … مواد اولیه تولید کاشی و سرامیک هستند. هنگامی که مقدار سیلیس در ترکیب مواد اولیه، از دیگر محصولات بیشتر باشد رنگ بدنه محصول سفید می‌شود. به همین دلیل به آن خاک‌سفید می‌گویند. کاشی‌های خاک سفید در درجه حرارت بالا و تحت فشار تولید می‌شوند. مقاومت آن‌ها در برابر ضربه، مواد شیمیایی، فشار و … بسیار  بالا بوده و شبیه به سرامیک‌های معروف پرسلان است. در ضمن میزان تخلخل پایین کاشی خاک‌سفید موجب می‌شود آب‌ هم در آن‌ها نفوذ نداشته باشد.

پکیج کاشی سلکتا طوسی روشن دارای سه تایل یا قالب است یکی از آن‌ها صاف و تخت بوده و دو قالب دیگر دکور هستند. دکور اول این پکیج سطحی برجسته یا رستیک دارد و نقوش روی آن مانند تار و پود فرش در هم بافته شده‌اند. خطوطی عمودی که با خطوطی افقی قطع شده‌اند. در واقع خطوط افقی یک بار از زیر خطوط عمودی رد شده‌اند و یک بار از روی آن‌ها؛ درست مانند تار و پود فرش و گلیم.

دکور دوم پکیج سلکتا نیز رستیک بوده و سطح آن به سه مربع هم‌اندازه تقسیم شده است و روی هر کدام از این مربع‌ها برآمدگی‌هایی با فرم‌های مختلف نقش شده‌اند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی لاکچری و همچنین ثبت سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرنیان ارتباط بگیرید و از خدمات مشاوره آن‌ها استفاده نمایید.