بایون رنگی 90×30

Previous
Next
بایون یاسی براق رستیک
بایون کرم براق رستیک
بایون آبی براق رستیک
بایون سفید براق رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

بایون رنگی

کاشی بایون رنگی براق با ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر تحت برند «لوکس» در گروه کاشی سرامیک پرنیان عرضه شده است. کاربری این محصول مختص فضای دیوار است و در چهار تایل یا قالب و رنگ مختلف تولید شده است.

قالب‌ها یا تایل‌های کاشی بایون رنگی شامل رنگ یاسی، کرم، آبی و سفید هستند. در ضمن باید اشاره کرد که تمامی قالب‌های بایون رنگی رستیک یا برجسته و براق هستند.

کاشی بایون یاسی سطحی پوشیده از مربع‌های برجسته یا رستیک دارد که در ردیف‌های چهارتایی عمودی یا دوازده‌تایی افقی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. در واقع سطح این کاشی به وسیله سه خط افقی و دوازده خط عمودی تفکیک شده و این مربع‌ها در محل تلاقی این خطوط با یکدیگر قرار گرفته‌اند.

بایون یاسی و دیگر کاشی‌های بایون رنگی همگی ظاهری شبیه به صفحه شطرنج دارند که مستطیل شکل است و رنگ‌های مختلفی درون آن قرار گرفته‌اند. در مورد رنگ‌های به کار رفته در کاشی بایون یاسی باید گفت که هر مربع کوچکی روی سطح این محصول، رنگی منحصربه‌فرد داشته و با مربع‌های مجاورش تفاوت دارد اما نباید فراموش کرد که تمامی رنگ‌های به کار رفته در این کاشی تنالیته‌ای از رنگ یاسی هستند.

در برخی از قسمت‌های بایون یاسی مربع‌ها پر رنگ بوده و تیره‌ترین تنالیته‌ی یاسی را دارند و در برخی دیگر از قسمت‌های این محصول به خصوص در کناره‌های آن، مربع‌ها کمرنگ‌ترین تنالیته‌ی رنگ یاسی را دارند.

بایون کرم دیگر قالب این محصول نیز از لحاظ شکل، تقسیم‌بندی سطح قالب و فرم کاشی مشابه بایون یاسی است با این تفاوت که رنگ این محصول کرم بوده و تنالیته‌ای از کرم تیره تا کرم روشن در سرتاسر کاشی پخش شده است؛ و البته در این محصول مربع‌های تیره و روشن در حاشیه و مرکز کاشی پراکنده هستند.

بایون آبی براق تایل یا رنگ سوم کاشی بایون رنگی است که عرضه شده است. این محصول نیز مانند دو رنگ یاسی و کرم از لحاظ فرم و شکل مشابه محصولات دیگر رنگی است ولی رنگ به کار رفته در مربع‌های پراکنده روی سطح آن تنالیته‌های مختلفی از آبی است. از آبی تیره تا آبی کمرنگ به صورت رندم در مربع‌های مختلف و بخش‌های مختلف کاشی پراکنده هستند.

قالب آخر کاشی بایون رنگی، قالب سفید این مجموعه است. کاشی بایون سفید از لحاظ ظاهری و فرمی، برجسته بودن و براق بودن مشابه کاشی‌های سه رنگ دیگر است. رنگ این محصول اما بر خلاف سه محصول دیگر که تنالیته‌هایی از کرم، یاسی و آبی بود، کاملاً سفید بوده و هیچ‌گونه رنگ دیگری در آن وجود ندارد.

ترکیب کردن این رنگ‌ها در کنار بایون سفید مات یا بایون سفید براق به همراه بایون مشکی براق، قطعاً جلوه‌ای منحصربه‌فرد به محیط مد نظر شما خواهد داد.

در کنار این ویژگی‌ها و مشخصات ظاهری کاشی بایون رنگی یک سری ویژگی‌های و مشخصات فنی نیز دارد که در ادامه به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

مشخصاتی مثل براق بودن و مختص استفاده در فضای دیوار را قبلاً ذکر کردیم در ادامه باید بگوییم که کاشی بایون رنگی براق یک محصول خاک سفید نیز محسوب می‌شود. کاشی‌های خاک سفید آن دسته از محصولاتی هستند که در ترکیب مواد اولیه سازنده آن‌ها خاک رس قرمزِ اندکی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد. این موضوع سبب می‌شود که رنگ کاشی پایه در این نوع از محصولات سفید باشد. در ضمن باید اشاره کرد که کاشی‌های خاک سفید از لحاظ مشخصات بسیار به سرامیک‌های پرسلان شبیه هستند؛ یعنی جذب آب پایین و مقاومت بالایی دارند.

کالیبره یا رکتیفای بودن نیز دیگر مزیت و ویژگی کاشی بایون رنگی است. کاشی‌های کالیبره به دلیل برش‌های ظریفی که خورده‌اند نیازی به بندکشی نداشته و در هنگام نصب به راحتی با تایل مجاور خود چفت می‌شوند. در ضمن این کاشی‌ها فضای دیوار را یکدست‌تر و زیباتر نشان می‌دهند.

همچنین باید اشاره کنیم که این محصول دو پخت نیز است. کاشی دو پخت محصولی است که دو بار درون کوره قرار گرفته است. یک بار بدنه کاشی و بار دوم بعد از لعاب زدن به بیسکوییتِ پخته شده، مراحل قرارگیری کاشی‌های دو پخت در کوره است.

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان پرنیان در ارتباط باشید. کاشی لاکچری بایون را در شوروم‌های پرنیان به صورت دکور زنده می‌توانید مشاهده بفرمایید.