آرتیکو طوسی مات 90×30​

آرتیکو طوسی فیس 1
آرتیکو طوسی
آرتیکو طوسی فیس 2
دکور لاینا آرتیکو طوسی
آرتیکو طوسی فیس 3
دکور نیو وال آرتیکو طوسی
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

آرتیکو طوسی مات

کاشی آرتیکو طوسی مات محصولی مختص کار شدن در فضای دیوار بوده که در ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر تولید شده است. گروه کاشی و سرامیک پرنیان این کاشی را تحت برند «لوکس» عرضه کرده است. پکیج کاشی آرتیکو دارای ۳ تایل یا قالب بوده که یک قالب ساده و دو قالب از آن‌ها تایل دکور این پکیج هستند.

از جمله ویژگی‌های فنی کاشی آرتیکو طوسی باید به دو پخت بودن و خاک سفید بودن این محصول اشاره کرد. در ضمن ضخامت این کاشی نیز ضخامتی استاندارد و مناسب است. ۱۱ میلی‌متر ضخامت کاشی آرتیکو است که چنین ضخامتی برای یک محصول مختص دیوار (نصب روی دیوار) استاندارد است؛ زیرا کاشی‌ای که در ارتفاع نصب می‌شود نباید در اثر گذشت زمان لق شده یا سقوط کند. آرتیکو طوسی با توجه به ابعاد، ضخامت و کاربری آن، چنین ویژگی‌ای را دارد.

خاک سفید بودن یک کاشی اشاره به این موضوع دارد که رنگ پایه‌ی‌ بدنه‌ی محصول سفید یا متمایل به سفید است. دلیل آن هم وجود سیلیس در ترکیب مواد اولیه سازنده آن است. سیلیس، فلدسپات، گرانیت و خاک رس مواد اصلی سازنده کاشی‌ها هستند.

کاشی‌های خاک سفید شبیه‌ترین محصولات به سرامیک‌های پرسلان هستند. سرامیک‌های پرسلان به مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و مواد شیمیایی معروف هستند. همچنین این محصولات در برابر نفوذ مایعات نیز بسیار مقاوم هستند. کاشی خاک سفید آرتیکو طوسی مات نیز چنین ویژگی‌هایی دارد.

دو پخت بودن آرتیکو به این معنا است که این محصول دو بار درون کوره پخت قرار گرفته است. بار اول بدنه کاشی درون کوره قرار گرفته و در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و از کوره خارج شده است. در مرحله بعد لعاب به محصول اضافه شده است و برای پخت لعاب هم کاشی یک بار دیگر درون کوره و در معرض حرارت بالا قرار گرفته است. این کار باعث می‌شود لعاب کاشی دو پخت بسیار مرغوب باشد.

در مورد مزیت پکیج کاشی آرتیکو طوسی مات باید با کالیبره یا لیزری بودن این محصول اشاره کرد. در پروسه تولید محصولات و به خصوص در مرحله لعاب‌زنی امکان این که بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های کاشی و سرامیک ایجاد ناهمواری یا قناسی کند وجود دارد. برای رفع کردن نقیصه‌های این‌چنینی بعد از اتمام فرآیند تولید، محصولات را با دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش می‌زنند. برش‌های بسیار دقیق و ظریفی که با این دستگاه‌ها اعمال می‌شود موجب گونیا شدن کاشی و سرامیک می‌شود.

کاشی‌ رکتیفاید یا کالیبره این مزیت را دارد که تایل‌های آن در هنگام نصب به خوبی در کنار یکدیگر چفت شده و نیازی به بندکشی نخواهد داشت. این مزیت از صرف هزینه و زمان برای بندکشی جلوگیری خواهد کرد. محیط را یکدست‌تر و زیباتر نموده و فضا را نیز وسیع‌تر نشان خواهد داد. عدم امکان بروز آلودگی‌ها در محیط و فواصل طولانی‌تر نظافت، از دیگر حسن‌های کاشی‌های رکتیفای شده مثل آرتیکو است.

در مورد ظاهر و جلوه کاشی‌های این پکیج باید به ساده و تخت بودن یک تایل آن اشاره کرد. یکی از دکورهای پکیج که لاینا نام دارد روی سطح خود دارای خطوطی افقی است که کلاً سطح کاشی را پوشانده‌اند و البته برجسته یارستیک نیز هست.
قالب دکور دیگر کاشی آرتیکو طوسی مات به نام نیو وال تشکیل شده از ۱۳۲ مستطیل هم‌اندازه است. سطح هر مستطیل دارای برآمدگی‌هایی شبیه به موج‌های شنزارهای کویری است. همچنین این کاشی از منظری دیگر شبیه به یک دیوار است که با سنگ‌های طبیعی و البته تراش‌خورده پوشش داده شده است.

برای ثبت سفارش این کاشی لوکس و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن کاشی آرتیکو طوسی مات و دیگر محصولات پرنیان را می‌توانید با دکور زنده یا واقعی در شوروم‌های تخصصی پرنیان مشاهده بفرمایید. گروه کاشی و سرامیک پرنیان در شهرهای مختلف شوروم‌های تخصصی کاشی و سرامیک تاسیس کرده است و همکاران ما در شوروم‌ها منتظر بازدید شما عزیزان هستند.