اسپرینگ طوسی 30×30​

Previous
Next
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1824112X1128.21041.0819961230X30
Size / format30X30
inbox12
in pallet96
weight19
area1.08
area pallet104
thickness8.2
size of pallet112X112
weight pallet1824

اسپرینگ طوسی

کاشی اسپرینگ طوسی رندوم مات محصولی از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که تحت برند «لوکس» و در ابعاد ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر تولید و عرضه شده است. کاشی اسپرینگ محصولی پرسلان بوده و به همین جهت دارای دو کاربری کف و دیوار و همچنین کاربریِ فضایی داخلی و خارجی است.

دو کاربره بودن هم از لحاظ محیط و هم فضا، خاک سفید بودن، ضخامت استاندارد و کالیبره یا لیزری بودن از جمله ویژگی‌ها و مزیت‌هایی هستند که کاشی اسپرینگ از آن‌ها برخوردار است.

کاشی‌های خاک سفید آن دسته از محصولات کاشی و سرامیک هستند که در ترکیب مواد اولیه آن‌ها مقدار سیلیس از مقدار خاک رس، فلدسپات، گرانیت و … بیشتر است. همین موضوع موجب می‌شود که رنگ بدنه این محصولات سفید باشد و به آن‌ها خاک سفید بگویند. وقتی این کاشی‌ها در حرارت و فشار بالا به همراه سیلیسِ زیاد پخته می‌شوند سطحی متراکم و سخت پیدا می‌کنند که موجب استحکام آن‌ها می‌شود.

کاشی و سرامیک‌های پرسلان به دلیل فشار و حرارتی که در هنگام پخت تحمل می‌کنند نه تنها متراکم و مقاوم می‌شوند که در برابر نفوذ آب و رطوبت نیز مستحکم می‌شوند. تخلخل سطح متراکم آن‌ها کم بوده و همین موضوع موجب آبگریزی این محصولات می‌شود. در ضمن مواد شیمیایی نیز همچون فشار و ضربه، نمی‌توانند به کاشی‌های پرسلان آسیب بزنند.

داشتن چنین ویژگی‌هایی باعث شده است که کاشی اسپرینگ طوسی در فضای خارجی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. مقاومت بی‌نظیر این محصول در مقابل برف و باران، گرما و سرما و … این امکان را می‌دهد تا این کاشی در هر فضایی قابل استفاده باشد.

ضخامت ۸.۲ میلیمتر کاشی اسپرینگ طوسی سایز استاندارد و متناسب کاربرد این محصول است. هنگامی که اسپرینگ را روی دیوار نصب کنیم باید به ضخامت و وزن آن توجه داشته باشیم. اگر ضخامت کاشی مناسب استفاده در ارتفاع (فضای دیوار) نباشد در اثر گذشت زمان کاشی لق خواهد شد و در نهایت سقوط می‌کند. اسپرینگ وزن و ضخامتی دارد که از انجام این اتفاق جلوگیری می‌کند. از آنجایی که این محصول در کف فضایی مانند آشپزخانه یا اتاق‌ها نیز نصب می‌شود نیاز است که ضخامت و مقاومت آن به قدری باشد تا در برابر تردد زیاد، فشار، جابه‌جایی اجسام سنگین و برخورد مدوام با آب و مواد شیمیاییِ شوینده دچار آسیب نشود. با نصب کردن این کاشی در فضاهای خارجی به عوامل آسیب‌زا اضافه خواهد شد ولی با در نظر گرفتن تمامی این موارد، ضخامت استاندارد اسپرینگ مانع از آن می‌شود که این کاشی آسیب ببیند.

کالیبره یا رکتیفای بودن دیگر مزیت مهم کاشی اسپرینگ طوسی رندوم مات است. کاشی‌های کالیبره در هنگام تولید با دستگاهی به نام واترجت برش‌های لیزری می‌خورند. این برش‌ها روی لبه‌های کاشی اعمال می‌شود تا ناهمواری‌های احتمالی‌ای که هنگام لعاب‌زنی و شُره کردن لعاب به وجود آمده است رفع شود.

داشتن لبه‌های گونیا و تراز موجب می‌شود که در هنگام نصب تایل‌ها یا قالب‌های کاشی به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت شوند. در چنین حالتی برای نصب کاشی نیازی به بندکشی نخواهد بود. وقتی که مواد اولیه بندکشی در یک فضا غایب باشند، امکان تجمع آلودگی‌ها از آن محیط گرفته می‌شود و آن فضا در فواصل طولانی‌تری نیاز به نظافت خواهد داشت. در ضمن در هزینه‌ها و زمان بندکشی نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

طرح‌های روی کاشی اسپرینگ موارد مختلفی هستند. از نقوش هندسی گرفته تا نقوش گیاهی یا تایل‌هایی با نقوش تلفیقی هندسی و گیاهی. نقوش ساده و درشت‌تر تا نقوش شلوغ و پرکارتر. این تایل‌ها به صورت رندوم تولید شده و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشی لوکس اسپرینگ یا ثبت سفارش کاشی اسپرینگ طوسی رندوم مات با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید.