کارینو طوسی 30×30​

۳۰x30-B-ss-gray کاشی کارینو طوسی ۴
کارینو طوسی فیس 1
۳۰x30-B-gray کاشی کارینو طوسی ۳
کارینو طوسی فیس 2
۳۰x30-C-gray کاشی کارینو طوسی
کارینو طوسی فیس 3
۳۰x30-A-gray کاشی کارینو طوسی
کارینو طوسی فیس 4
۳۰x30-D-gray کاشی کارینو طوسی ۲
کارینو طوسی فیس 5
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1824112X1128.21041.0819961230X30
Size / format30X30
inbox12
in pallet96
weight19
area1.08
area pallet104
thickness8.2
size of pallet112X112
weight pallet1824

کارینو طوسی

کاشی کارینو طوسی یک محصول پرسلان و منحصر‌به‌فرد است که پکیج آن شامل پنج فِیس یا صورت مختلف می‌شود. یکی از قالب‌ها ساده و تخت و چهار قالب دیگر دارای نقوش هستند. گروه کاشی و سرامیک پرنیان کارینو را در ابعاد ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر و در دو رنگ طوسی کرم تحت برند «لوکس» عرضه کرده است.

این محصول علاوه بر پرسلان بودن، خاک سفید نیز هست. کالیبره یا رکتیفای بودن و داشتن ضخامت استاندارد جهت کاربرد در دو فضای دیوار و کف و همچنین دو محیط داخلی و خارجی نیز از دیگر مزیت‌های این کاشی مرغوب است.

هنگامی که در ترکیب مواد اولیه تشکیل‌دهنده کاشی یا سرامیک، مقدار سیلیس از مقدار گرانیت، فلدسپات، خاک رس مخصوص، ماسه ریز‌دانه و … بیشتر باشد رنگ بدنه کاشی سفید خواهد بود. به همین دلیل  به این محصولات خاک سفید می‌گویند. هنگامی که در حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد و فشار بالا پخت کاشی اتفاق می‌افتد سیلیسِ درون مواد اولیه، موجب مستحکم شدن محصول و متراکم شدن سطح آن می‌شود. این مهم تخلخل سطح کاشی را کم کرده و از نفوذ گرد و خاک، غبار، رطوبت و تاثیرگذاری مواد شیمیایی روی آن جلوگیری می‌کند.

محصولات پرسلان به دلایلی که در سطرهای فوق ذکر شدند بسیار مقاوم هستند و استفاده از آن‌ها در فضای کف و محیط داخلی و خارجی توصیه می‌شود. منافذ کمتر، بافت فشرده‌تر و یکنواخت‌تر، مقاومت در برابر خراش، ضربه، فشار و تغییرات دما از جمله مزایای استفاده از کاشی‌های پرسلان به‌خصوص کاشی کارینو طوسی است.

ضخامت ۸.۲ میلیمتری کارینو دیگر ویژگی آن است. از آنجایی که این محصول؛ هم در کف فضا و هم روی دیوار نصب می‌شود باید همزمان برای هر دو فضا مناسب باشد. کاشی وقتی در کف نصب می‌شود در برابر فشار، ضربه، خراش، تردد زیاد، انتقال وسیله‌ها، مواجهه دائمی با رطوبت و مواد شیمیایی و … باید مقاوم باشد و وقتی که در ارتفاع (روی دیوار) نصب می‌شود باید ضخامت و وزنی مناسب داشته باشد تا در اثر گذر زمان لق نشده و سقوط نکند. کارینو و ضخامت استاندارد آن به خوبی این موارد را پوشش می‌دهند. همچنین هنگامی که از این محصول در محیط خارجی استفاده می‌شود متغییرات دمایی زیاد و عوامل آسیب‌زای بیشتری افزوده می‌شوند که می‌توانند به کاشی یا سرامیک آسیب بزنند. اما ضخامت استاندارد کاشی کارینو کاملا موارد فوق را پوشش خواهد داد.

کالیبره یا رکتیفای بودن این محصول به معنای آن است که در هنگام نصب کارینو نیازی به بندکشی نخواهد بود و قالب‌های آن به آسانی کنار یکدگیر چفت شده و سطحی یکدست و زیبا را می‌سازند. در ضمن بندکشی نشدن فضا موجب می‌شود آن محیط وسیع‌تر به نظر برسد.

پکیج کاشی کارینو طوسی دارای پنح قالب یا فیس است که یکی از آن‌ها ساده و بدون طرح است. چهار قالب دیگر هر کدام تلفیقی از نقوش گیاهی و هندسی را دارند. فیس یا تایل دوم؛ یک مربع بزرگ در وسط دارد و در هر گوشه آن، رو به بیرون از مربع، نقش یک گل ترسیم شده است. فیس سوم کارینو نقوش گیاهی پرکاری را در سطح کل کاشی داراست؛ شبیه به نقوش گیاهی اسلیمی در نقاشی و فرش‌بافی ایرانی.

قالب چهارم پکیج کاشی کارینو طوسی سطحی تقسیم شده به چهار مربع هم‌اندازه دارد که درون هر مربع دوباره یک مربع دیگر با نقوش گیاهی در اطرافش وجود دارد. تایل پنجم نیز به مانند قالب قبلی بوده و تفاوت آن‌ها در این است که در حاشیه مربع‌های کوچک، به جای نقوش گیاهی، از نقوش تکرارشونده‌ی هندسی استفاده شده است.

در صورتی که شما تمایل به ثبت سفارش کاشی لوکس کارینو دارید می‌توانید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوورم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف ایران پذیرای شما علاقه‌مندان است تا این محصول و دیگر محصولات ما را در دکور زنده ببینید.