منهتن 60×30​

Previous
Next
منهتن - تیره
منهتن کرم تیره
منهتن - روشن
منهتن کرم روشن
منهتن باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

جهت دانلود کاتالوگ منهتن می‌توانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

منهتن کرم مات

کاشی منهتن کرم مات از تولیدات گروه کاشی و سرامیک پرنیان در برند «بیوتی» است که ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتری دارد. این محصول برای کاشی کردن فضای دیوار عرضه شده است. پکیج کاشی منهتن دارای سه قالب یا تایل بوده که دو عدد از آن‌ها ساده و تخت هستند و یک قالب نیز دکور و برجسته یا رستیک است.

از جمله ویژگی‌های فنی‌ای که این محصول دارد باید به تک‌پخت بودن آن اشاره کرد. کاشی منهتن روی خط تولید و قبل از ورود به کوره لعاب خورده و سپس همراه با لعابی که روی سطح آن را پوشش داده وارد کوره شده است. به این فرآیند تک‌پخت می‌گویند.

داشتن ضخامت استاندارد و بهینه نیز ویژگی فنی دیگری است که کاشی منهتن کرم مات از آن بهره‌مند است. ضخامت ۹.۸ میلی‌متر این محصول به این معنا است که در منهتن جهت نصب در ارتفاع (فضای دیوار) مناسب‌سازی شده و استاندارد است. اگر محصولی با چنین ابعاد و ضخامتی روی دیوار نصب شود امکان این‌که لق شود یا سقوط کند وجود نخواهد داشت.

خاک قرمز بودن کاشی منهتن هم دیگر ویژگی فنی ‌آن است. کاشی‌های خاک قرمز در دمای بالای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و دلیل نامگذاری آن‌ها هم رنگ متمایل به قرمز بدنه این کاشی‌ها است. فلدسپات و خاک رس و ماسه، مواد اصلی تشکیل دهنده کاشی و سرامیک هستند. هر زمانی که در ترکیب این مواد اولیه با یکدیگر مقدار خاک رس بیشتر از دیگر مواد باشد، قرمز بودن رنگ بدنه کاشی رخ خواهد داد.

در کنار این ویژگی‌های فنی منهتن مزیت مهمی نیز دارد که آن رکتیفاید بودن آن است. کاشی‌ای که رکتیفای شده باشد در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته و قالب‌های آن به راحتی کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت می‌شوند. لبه‌های تیز و گونیا شده کاشی‌های لیزری یا رکتیفاید موجب می‌شود که شما از بندکشی کردن بي‌نیاز شده و در زمان و هزینه این کار صرفه‌جویی کنید. در ضمن اگر یک محیط بندکشی نشود آلودگی در آن محیط دیرتر خود را نشان داده و همچنین نظافت آسان‌تری نیز خواهد داشت.

هنگامی که کاشی و سرامیک‌ها روی خط تولید هستند سطح آن‌ها با لعاب پوشانده می‌شود. این لعاب ممکن است روی لبه‌ی محصول شُره کرده و در ‌آنجا قناسی‌ها و ناهمواری‌هایی را پدید بیاورد. با استفاده از دستگاه‌هایی نظیر واترجت می‌توان این محصولات را با برش‌هایی دقیق و ظریف دوباره گونیا کرده و اصطلاحاً کاشی کالیبره تولید کرد.

بعد از ذکر کردن مز‌یت‌ها و ویژگی‌های فنی کاشی منهتن کرم مات ظاهر و جلوه این محصول را نیز توصیف خواهیم کرد. همانطور که در سطرهای اولیه بیان شد این محصول دو قالب تخت و ساده داشته و یک قالب دکور.

تایل‌های ساده پکیج منهتن نقش و فرم خاصی نداشته و صرفاً رگه‌های طبیعی سنگ هستند که روی ‌آن‌ها قابل مشاهده هستند. یکی از این قالب‌ها به رنگ کرم روشن و دیگری به رنگ کرم تیره است.

پکیج کاشی منهتن مات یک قالب برجسته یا رستیک نیز دارد که به آن منهتن باند رستیک می‌گویند. منهتن باند سطحی تشکیل شده از هشت مربع هم‌اندازه دارد. شش عدد از مربع‌ها دارای نقوش گیاهی (گل) هستند که این گل‌ها برگرفته از نگارگری یا همان نقاشی ایرانی، فرش‌بافی، طراحی سنتی ایرانی و کاشیکاری سنتی هستند. دو مربع دیگر نیز دربرگیرنده فرم‌های هندسی لوزی و گل‌های چند پَر هستند. این فرم‌ها به صورت ترکیبی با یکدیگر به کار رفته و به ظرافت این محصول افزوده‌اند. در واقع از تکرار یک موتیف هندسی به فرمی کلی رسیده‌ایم که در طول مربع این موتیف تکرار شده است.

در صورتی که در مورد کاشی جذاب منهتن نیاز به اطلاعات بیشتری دارید یا قصد ثبت سفارش کاشی منهتن کرم مات را دارید با کارشناسان پرنیان تماس حاصل فرمایید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با دایر کردن شوروم‌های تخصصی در نقاط مختلف کشور دکور واقعی و زنده این محصول و دیگر محصولات خود را برای بازدید علاقه‌مندان آماده کرده است.