لیون 60×30​

لیون - تیره
لیون تیره
لیون - روشن
لیون روشن
لیون - باند
لیون باند تخت
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

لیون کرم براق

کاشی لیون کرم براق تحت برند «بیوتی» و در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید شده است. اندازه کاشی لیون ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر بوده و برای کاشی کردن فضای دیوارها عرضه شده است. پکیج لیون شامل سه تایل یا قالب کاشی است که دو تا از آن‌ها ساده و بدون نقش و نگار هستند و یکی از تایل‌ها دارای نقوش و فرم‌های هندسی است. هر سه تایل پکیج کاشی لیون حالتی تخت دارند.

مهم‌ترین مزیتی که پکیج کاشی لیون کرم براق دارد رکتیفاید یا کالیبره بودن این محصول است. در هنگام تولید کاشی و سرامیک وقتی که روی سطح محصول را لعاب می‌زنند ممکن است بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های کاشی و سرامیک ایجاد قناسی یا ناهمواری کند. چنین مواردی هستند که باعث می‌شوند کاشی‌ها در هنگام نصب به خوبی در کنار یکدیگر چفت نشده و نیاز به بندکشی داشته باشند.

برای رفع این معضل با استفاده از دستگاه‌هایی مثل واترجت اقدام به ایجاد برش‌های بسیار دقیقی روی لبه‌ی کاشی و سرامیک می‌کنند. این برش‌ها ناهمواری‌ها را رفع کرده و محصول دوباره گونیا می‌شود.

کاشی‌های لیزری با داشتن چنین شرایطی در هنگام نصب دیگر نیازی به بندکشی نخواهند داشت و به راحتی با تایل کناری خود چفت می‌شوند. این موضوع موجب می‌شود فضا یکدست شده و زیباتر باشد در ضمن محیط بزرگ‌تر نیز به نظر خواهد رسید. مزیت دیگر نمایان نشدن آلودگی‌ها بوده و فواصل زمانی نظافت محیط کاشیکاری شده نیز طولانی‌تر خواهد بود.

در کنار مزیت مهم لیون باید به برخی از ویژگی‌های فنی این محصول نیز اشاره کرد. خاک قرمز بودن، تک‌پخت بودن و ضخامت ایدئال از جمله این ویژگی‌ها هستند.

کاشی لیون براق محصولی است که در هنگام پخت یک بار درون کوره قرار گرفته است؛ یعنی این‌که بدنه کاشی به همراه لعابی که روی آن را پوشانده است در یک مرحله و به صورت همزمان وارد کوره شده و بعد از پخت خارج شده‌اند. به همین دلیل به این محصول تک‌پخت می‌گویند.

داشتن ضخامت ۹.۸ میلي‌متر باعث شده است که لیون برای نصب شدن در ارتفاع (روی دیوار) گزینه‌ای مناسب بوده و در اثر گذشت زمان امکان لق شدن یا سقوط آن وجود نداشته باشد.

ویژگی دیگر این محصول خاک قرمز بودن آن است کاشی‌های خاک قرمز در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و بدنه آن‌ها رنگی متمایل به قرمز دارد. دلیل این ویژگی وجود خاک رس در ترکیب مواد اولیه این محصول است. هنگامی که مقدار خاک رس از فلدسپات و ماسه بیشتر باشد محصول نهایی خاک قرمز خواهد بود.

بعد از ذکر کردن ویژگی‌های فنی و مزایای کاشی لیون براق به توصیف ظاهر این محصول نیز می‌پردازیم. همانطور که گفته شد کاشی لیون دارای دو تایل یا قالب ساده و تخت است. این دو قالب لیون تیره و لیون روشن نام‌گذاری شده‌اند. رنگ کرم تیره به دلیل بیشتر نمایان کردن رگه‌های طبیعی سنگ، جلوه بیشتری دارد. در لیون کرم روشن نیز رگه‌های طبیعی سنگ قابل مشاهده هستند.

تایل دکور یا باند این پکیج نیز لیون باند تخت نام دارد. این کاشی در بالا و پایین خود یک نوار ساده به رنگ کرم روشن دارد و فضای بین این دو نوار با ۱۴ مربع هم‌اندازه شبکه‌بندی شده است. نقوش هندسی و ترکیب آن‌ها با نقوش گیاهی فرم‌های اجرا شده درون این مربع‌ها هستند. یک نوار باریک رنگی و دارای گل‌های بسیار ریز نیز فضای شبکه‌بندی شده را از دو نوار ساده‌ای بالا و پایین محصول، جدا کرده است.

نقوش هندسی و گیاهی درون مربع‌ها را می‌توان الهام گرفته از معماری سنتی ایرانی و تزيینات آن نظیر گچبری، مقرنس‌کاری، خانه‌بندی و … دانست. گره‌های هندسی نیز در این نقوش دیده می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشی شیک لیون و ثبت سفارش این محصول می‌توانید با همکاران ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان در تماس باشید. در ضمن می‌توانید با مراجعه به شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف از نزدیک دکور واقعی این محصول و دیگر محصولات ما را مشاهده بفرمایید.