کلکته براق 60×30​

Previous
Next
کاشی کلکته ۲
کلکته فیس 1
کاشی کلکته ۲
کلکته فیس 2
کاشی کلکته
کلکته باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

کلکته براق

کاشی کلکته براق ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر محصولی تولید شده تحت برند «بیوتی» در گروه کاشی و سرامیک پرنیان است. کاشی کلکته براق مختص کاشی کردن فضای دیوار تولید شده است و پکیج این محصول دارای دو تایل یا قالب کاشی است. یک قالب ساده و تخت و یک قالب باند یا دکور که برجسته یا رستیک است. رنگ غالب این کاشی سفید متمایل به شیری است و در حالت کلی به این کاشی‌ها سفید یا روشن گفته می‌شود.

کاشی کلکته سفید براق یک سری مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی دارد که آگاهی از آن‌ها می‌تواند برای افرادی که قصد خرید این محصول را دارند، راهگشا و مفید باشد. از جمله ویژگی‌های فنی این محصول باید مواردی مثل خاک قرمز بودن این کاشی، تک‌پخت بودن آن و ضخامت هر تایل اشاره کرد.

کلکته براق دارای ضخامت ۹.۸ میلي‌متر است که این ضخامت برای محصولی که قرار است در ارتفاع (روی دیوار) نصب شود و اندازه آن هم ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر است، ضخامتی استاندارد و مناسب محسوب می‌شود؛ زیرا یک کاشی با این ابعاد و ضخامت در صورتی که روی فضای مرتفع به درستی نصب شود در اثر گذشت زمان با مواردی مثل لق شدن یا سقوط مواجه نخواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی‌های فنی پکیج کاشی کلکته براق خاک قرمز بودن آن است. کاشی‌هایی که در دمای بالای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و رنگ پایه‌ی بدنه آن‌ها قرمز یا متمایل به قرمز است، کاشی خاک قرمز هستند.

ترکیب مواد اولیه‌ی سازنده‌ی کاشی و سرامیک شامل فلدسپات، ماسه و خاک رس است. در شرایطی که مقدار خاک رس از دو ماده اصلی دیگر بیشتر باشد، رنگ پایه‌ی محصول نهایی متمایل به قرمز خواهد بود. به این نوع از کاشی و سرامیک‌ها خاک قرمز می‌گویند.

ویژگی فنی دیگری که در مورد کاشی کلکته باید ذکر کرد تک‌پخت بودن این محصول است. محصولات تک‌پخت آن دسته از کاشی‌ها هستند که تنها یک بار درون کوره قرار گرفته و بدنه و لعاب پوشش دهنده‌ی سطح آن‌ها، همزمان با هم پخت شده‌اند.

بعد از ذکر کردن ویژگی‌های فنی کاشی کلکته براق ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر باید به مزیت مهم این محصول نیز اشاره داشت. این کاشی و دیگر محصولات گروه کاشی و سرامیک پرنیان کالیبره یا لیزری هستند. کاشی‌های کالیبره یا رکتیفاید آن دسته از محصولات هستند که بعد از اتمام فرایند تولید برش‌های دقیق و ظریفی در قسمت لبه‌ها خورده و اصطلاحاً گونیا شده‌اند.

این دسته از محصولات به دلیل همین ویژگی‌ای که دارند در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته و تایل‌های آن‌ها به راحتی کنار یکدیگر چفت می‌شوند.

ضرورت ایجاد این برش‌ها از آنجا ناشی می‌شود که در هنگام تولید و مرحله لعاب‌زنی روی سطح کاشی و سرامیک، ممکن است که بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های محصول قرار بگیرد. این لعاب می‌تواند در لبه‌ها ایجاد ناهمواری کند. با ایجاد برش‌های دقیق با دستگاه‌هایی نظیر واترجت در لبه‌های کاشی و سرامیک‌ها، می‌توان آن‌ها را کالیبره یا رکتیفاید کرد.

از جمله مزیت‌های استفاده از این کاشی‌ها باید به مواردی مثل زیباتر و یکدست‌تر شدن محیط اشاره کرد. در ضمن وقتی از مواد بندکشی برای کاشی‌کاری استفاده نشود، آلودگی‌ها کمتر خود را نمایان کرده و آن فضا در فواصل طولانی‌تری نیاز به نظافت پیدا خواهد کرد. در ضمن کاشی‌های رکتیفای شده محیط را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست جلوه خواهند داد.

در مورد ظاهر پکیج کاشی کلکته براق نیز همانطور که گفته شد یک تایل یا قالب ساده و تخت دارد که رگه‌های سنگ طبیعی را می‌توان روی ‌آن مشاهده کرد. قالب و تایل دیگر این پکیج نیز کلکته باند رستیک است. این کاشی سطحی برجسته دارد که مخروط‌ها یا مثلث‌هایی در هم رفته سطح آن را پوشانده‌اند. ظاهر این قالب باند به گونه‌ای است که انگار از ارتفاع به محیطی تپه‌ماهوری نگاه می‌کنیم. برجستگی‌هایی در هم فرو رفته ولی منظم مانند تپه‌ها و کوه‌هایی سر به فلک کشیده که در بین آن‌ها رودها و جویبارها روان هستند.

برای ثبت سفارش این کاشی شیک و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با تاسیس شوروم‌های تخصصی در شهرهای مختلف کشور دکور واقعی محصولات خود را جهت مشاهده علاقه‌مندان عرضه کرده است.