آراد کرم 60×30​

Previous
Next
آراد کرم تیره
آراد کرم روشن
آراد کرم باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

جهت دانلود کاتالوگ آراد کرم می‌توانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

آراد کرم مات

کاشی آراد کرم مات در اندازه ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر و مختص پوشش دادن فضای دیوارها تولید و عرضه شده است. گروه کاشی و سرامیک پرنیان این کاشی جذاب را تحت برند «بیوتی» ارائه داده است. پکیج آراد کرم مات دارای ۳ تایل یا قالب کاشی است. دو قالب آن ساده و تخت بوده و یک قالب آن دکور بوده که حالتی رستیک یا برجسته دارد.

مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی این محصول هم قابل اشاره هستند. مهم‌ترین مزیتی که آراد کرم دارد کالیبره یا لیزری بودن آن است. کاشی‌هایی که لیزری یا رکتیفاید هستند به دلیل برش‌های ظریف و دقیقی که به وسیله دستگاه‌هایی نظیر واترجت خورده‌اند، در هنگام نصب نیازی به بندکشی ندارند!

سوال اینجاست که چرا این برش‌ها ایجاد می‌شود. در پاسخ باید گفت در پروسه تولید کاشی و سرامیک و هنگامی که روی سطح محصول لعاب زده می‌شود، مقداری از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های کاشی یا سرامیک قرار می‌گیرد. این اتفاق موجب می‌شود که لبه‌های محصول دچار قناسی و ناهمواری شود. با رکتیفای شدن کاشی و ایجاد برش‌هایی ظریف در لبه‌ها، این ناهمواری‌های از بین رفته و کاشی اصطلاحاً گونیا می‌شود.

کاشی لیزری در هنگام نصب به راحتی به دیگر تایل‌ها چسبیده و در کنار آن‌ها چفت می‌شود به همین خاطر نیازی به بندکشی ندارد. بندکشی نشدن کمک می‌کند که فضا زیباتر و یکدست‌تر باشد و وسیع‌تر نیز به نظر برسد. استفاده از محصولات کالیبره علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه بندکشی باعث می‌شود آلودگی کمتری روی سطح کاشی یا سرامیک باقی بماند و نظافت فضا با فاصله زمانی بیشتری انجام شود.

خاک قرمز بودن کاشی آراد کرم مات جزو ویژگی‌های فنی این محصول است. وقتی که مقدار خاک رس در مواد اولیه‌ی تشکیل‌دهنده‌ی کاشی از ماسه و فلدسپات این ترکیب بیشتر باشد، رنگ بدنه کاشی متمایل به قرمز خواهد بود به همین دلیل به این محصولات خاک قرمز می‌گویند. کاشی‌های خاک قرمز در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی پکیج کاشی آراد است. مواقعی که بدنه کاشی به همراه لعاب روی آن به طور همزمان وارد کوره شوند و بعد از پخت از آن خارج شوند به محصول حاصله، کاشی تک‌پخت می‌گویند.

ضخامت استاندارد و مناسب ۹.۸ میلی‌متر هم دیگر ویژگی فنی آراد کرم مات است. داشتن چنین ضخامتی این مزیت را به آراد می‌دهد که در هنگام نصب در فضای دیوار (ارتفاع) با خطر لق شدن یا سقوط مواجه نباشد.

بعد از ذکر کردن ویژگی‌های فنی و مزیت آراد کرم مات به توصیف جلوه و ظاهر این پکیج نیز می‌پردازیم. همانطور که در سطرهای گذشته اشاره شد آراد کرم دارای دو قالب یا تایل ساده و تخت بوده و یک قالب دکور دارد. دو کاشی تخت این پکیج بدون نقش و نگار و ساده هستند و رگه‌های طبیعی سنگ روی ‌آن‌ها قابل مشاهده است. تفاوت این دو قالب در رنگ آن‌ها است. یکی به رنگ کرم روشن و دیگری به رنگ کرم تیره.

تایل باند برجسته یا رستیک پکیج اما پوشیده شده با نقش و نگار و فرم‌های هندسی است. نقوش گیاهی ظریف و پر کار به همراه نقوشی هندسی در ۱۸ مربع هم‌اندازه قرار گرفته و سطح این محصول را پوشانده‌اند. آن دسته از مربع‌هایی که درون آن‌ها فرم‌های هندسی قرار دارد همگی دارای ریتم و تکرار هستند. بدین‌صورت که یک فرم کوچک در قالب همان مربع تکرار شده و ریتم زیبایی از فرم‌های هندسی را به وجود آورده است.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری از کاشی آراد کرم مات داشته باشید یا می‌خواهید سفارش این کاشی شیک را ثبت کنید می‌توانید با کارشناسان ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان در ارتباط باشید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف کشور آماده بازدید علاقه‌مندان و مخاطبان صنعت کاشی و سرامیک هستند.