آنتیک سفید مات 60×30​

Previous
Next
آنتیک فیس 1
آنتیک سفید
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

آنتیک سفید مات

کاشی آنتیک سفید مات از جمله محصولات گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که در ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر تولید شده و تحت برند «بیوتی» عرضه شده است. این کاشی که به «طرح آجر» نیز معروف است یک تایل یا قالب دارد که نقش آجر روی سطح آن بوده و رنگ محصول نیز سفید است. باید دقت داشت همانطور که از ظاهر محصول مشخص است سطح آن مانند دیوارهای قدیمی آجری برجسته یا رستیک است.

این کاشی دارای ویژگی‌های فنی مختلف و همچنین مزیت‌هایی است که آگاهی از آن‌ها به افرادی که قصد خرید این محصول را دارند، توصیه می‌شود. در ادامه به بیان برخی از این موارد می‌پردازیم.

این کاشی یک محصول خاک قرمز است. کاشی‌های خاک قرمز محصولاتی هستند که رنگ بدنه آن‌ها قرمز یا متمایل به قرمز است. این اتفاق هنگامی که رخ می‌دهد که در بین مواد اولیه سازنده کاشی یا سرامیک که عموماً خاک رس، فلدسپات و ماسه است، مقدار خاک رس از دیگر مواد بیشتر باشد.

ویژگی فنی دیگری که این کاشی خاص دارد تک‌پخت بودن آن است. کاشی‌هایی که فقط یک بار درون کوره قرار می‌گیرند و سپس پخت شده و خارج می‌شوند، به کاشی‌های تک‌پخت معروف هستند. بدنه این محصولات به همراه لعابی که سطح آن‌ها را می‌پوشاند به طور همزمان وارد کوره شده و در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و خارج می‌شوند. کاشی آنتیک سفید مات نیز یک محصول تک‌پخت به حساب می‌آید.

داشتن ضخامت استاندارد و مناسب یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که این محصول از آن برخوردار است. ۹.۸ میلی‌متر ضخامت کاشی آنتیک است. یک محصولی که ابعاد آن ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر است و قرار است که در ارتفاع (فضای دیوار) نصب شود باید داری ضخامتی باشد که به مرور زمان کاشی روی دیوار لق نشده یا سقوط نکند. کاشی آنتیک و ضخامت مناسب آن این ویژگی را دارند.

اما مهم‌ترین مزیتی که آنتیک دارد و حتماً باید آن را یادآور شد رکتیفاید یا لیزری بودن این محصول است. کاشی آنتیک چون محصولی رکتیفای شده است و در هنگام نصب نیازی به بندکشی ندارد. همین عامل در هزینه و زمان بندکشی صرفه‌جویی کرده و موجب می‌شود که آلودگی‌ها کمتر در سطح کاشی‌شده خود را نشان دهند. به طبع چنین محیطی در فواصل زمانی طولانی‌تری هم نیاز به نظافت خواهد داشت.

کاشی‌های لیزری یا کالیبره در هنگام تولید یک مرحله بیشتر از کاشی‌های معمولی خواهند داشت. آن‌ها بعد از این‌که از خط تولید خارج شدند، به سمت دستگاهی به نام واترجت هدایت می‌شوند تا به وسیله این دستگاه برش‌های ظریفی روی لبه‌های آن‌ها اعمال شود. این برش‌ها موجب گونیا شدن لبه‌های کاشی‌ها می‌شوند. دلیل این کار هم این است که ممکن است در مرحله لعاب‌زنی به کاشی یا سرامیک مقداری از لعاب مورد استفاده شُره کرده و روی لبه‌های محصول قرار گرفته باشد. این لعاب در ‌آنجا خشک شده و ایجاد قناسی یا ناهمواری خواهد کرد. برای رفع این معضل از برش‌های لیزری به وسیله واترجت استفاده می‌شود.

مزیت استفاده کردن از کاشی‌های کالیبره علاوه بر مواردی که ذکر شد، شامل زیباتر و یکدست‌تر شدن محیط نیز می‌شود. همچنین کاشی رکتیفاید موج می‌شود که فضای کاشی‌ شده بزرگ‌تر یا وسیع‌تر نیز به نظر برسد.

در مورد جلوه و ظاهر این کاشی نیز همانطور که گفته شد آجری بوده و کاملاً یادآور دیوارهای آجری سبک قدیم است. با این تفاوت که رنگ آجرها عموماً نارنجی تا اُخرایی بوده ولی رنگ کاشی طرح آجر پرنیان سفید و جلوه‌ی آن مات است.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی شیک دارید یا قصد دارید که این محصول را سفارش دهید، می‌توانید با کارشناسان ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تماس بگیرید. در ضمن پرنیان با راه‌اندازی شوروم‌های تخصصی در شهرهای مختلف دکور واقعی یا زنده‌ی محصولات خود را در معرض دید مخاطبان قرار داده است.