سانتیاگو کرم 120×60​

Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
سانتیاگو کرم فیس 1
سانتیاگو کرم فیس 2
سانتیاگو کرم فیس 3
سانتیاگو کرم فیس 4
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1200105X1201251.122.135024360X120
Size / format60X120
in box3
in pallet24
weight50
area2.13
area pallet51.12
thickness12
size of pallet105X120
weight pallet1200

سانتیاگو کرم

کاشی سانتیاگو کرم یک کاشی اسلب یا سایز بزرگ و محصول گروه کاشی و سرامیک پرنیان است. ابعاد این کاشی ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر بوده و پرنیان آن را تحت برند «استایل» به تولید رسانده است. نکته مهمی که در مورد سانتیاگو وجود دارد این است که کاشی‌های سایز بزرگ نظیر سانتیاگو کرم دارای دو کاربری هستند؛ یعنی این‌که می‌توان از آن‌ها هم برای پوشش فضای دیوار و هم پوشش فضای کف یک محیط استفاده کرد. در واقع باید گفت سانتیاگو همزمان هم کاشی است و هم سرامیک.

در مورد این محصول باید به برخی از مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی نیز اشاره کرد تا افرادی که قصد انتخاب آن را دارند با آگاهی کامل این محصول را انتخاب و استفاده کنند.

ضخامت استاندارد، خاک سفید بودن، تک‌پخت بودن، کالیبره یا رکتیفاید بودن و … از جمله مواردی هستند که در ادامه متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم. در مورد ضخامت استاندارد این کاشی باید نکته‌ای را توضیح داد. وقتی که یک کاشی هم کاربری دیوار دارد و هم کاربری کف، بسیار مهم است که قالب یا تایل آن برای نصب روی دیوار (ارتفاع) ظرافت و وزن پایین داشته باشد و از طرفی وقتی یک محصول قرار است در کف یک فضا نصب شود اهمیت استقامت آن در برابر عوامل محیطی بسیار بالا است. حال محصولی مثل کاشی سانتیاگو کرم که همزمان در هر دو فضا استفاده می‌شود بسیار مهم است که همزمان این مزیت‌ها را داشته باشد.

ضخامت این محصول ۱۲ میلی‌متر است. چنین ضخامتی کمک می‌کند که کاشی در ارتفاع (دیوار) نصب شود و در اثر گذر زمان نیز لق نشده یا سقوط نکند.

تک‌پخت بودن ویژگی بعدی کاشی سانتیاگو کرم است. در مواردی که بدنه کاشی و لعابی که سطح آن را پوشش داده است، به طور همزمان وارد کوره می‌شوند و هر دو در یک دما (در اینجا دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد) پخت می‌شوند. به محصول حاصل شده کاشی تک‌پخت می‌گویند. سانتیاگو کرم نیز یک کاشی تک‌پخت است.

دیگر ویژگی فنی‌ای که کاشی سانتیاگو دارد و باید به آن اشاره کرد خاک سفید بودن این محصول است. از آنجایی که در ترکیب مواد اولیه برخی از کاشی‌ها مقدار سیلیس از مقدار خاک رس، گرانیت، فلدسپات و … بیشتر است، رنگ پایه‌ی بدنه کاشی سفید یا متمایل به سفید می‌شود به همین دلیل به این کاشی‌ها خاک سفید می‌گویند.

البته باید بیان کرد که خاک سفید بودن صرفاً یک ویژگی فنی کاشی نیست بلکه یک مزیت نیز هست. کاشی‌های خاک سفید از لحاظ استقامت و کیفیت نزدیک‌ترین محصولات به سرامیک‌های پرسلان هستند. سرامیک‌های پرسلان در برابر فشار، ضربه، مواد شیمیایی و … مقاومت بالایی دارند. کاشی‌های خاک سفید هم نه مانند این سرامیک‌ها ولی تا حد زیادی مشابه این محصولات هستند.

اما مهم‌ترین مزیتی که در مورد کاشی سانتیاگو کرم باید به آن اشاره کرد کالیبره یا رکتیفاید بودن این محصول است. کاشی و سرامیک‌ها در حین فرایند تولید امکان دارد که دچار ناهمواری یا قناسی در لبه‌ها شوند. دلیل آن هم شُره کردن لعاب از روی سطح محصول به روی لبه‌ها است. برای اینکه این نقیصه برطرف شود با دستگاهی مثل واترجت برش‌های خیلی ظریف و دقیقی را روی لبه‌های محصولات اعمال می‌کنند. این برش‌ها موجب می‌شوند که کاشی و سرامیک اصطلاحاً گونیا شود.

محصولاتی که لبه‌های گونیا دارند یا رکتیفای شده هستند در هنگام نصب به راحتی کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت می‌شوند. بدین گونه کاشی‌های لیزری یا کالیبره دیگر نیازی به بندکشی نخواهند داشت. صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان بندکشی، هویدا نشدن آلودگی‌ها در درزهای بندکشی شده و نظافت با فواصل زمانی طولانی‌تر از دیگر مزیت‌های استفاده از این کاشی‌ها است.

در صورتی که تمایل دارید کاشی سایز بزرگ سانتیاگو کرم را ثبت سفارش کنید یا اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف با دکور زنده این محصول و دیگر محصولات ما، آماده بازدید علاقه‌مندان صنعت کاشی و سرامیک و مشتریان محترم هستند.