مینیمال 120×60​

مینیمال طوسی
مینیمال دکور داماسک
مینیمال دکور مربع
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1200105X1201251.122.135024360X120
Size / format60X120
in box3
in pallet24
weight50
area2.13
area pallet51.12
thickness12
size of pallet105X120
weight pallet1200

مینیمال

کاشی مینیمال طوسی از جمله محصولات سایز بزرگ یا اسلب بوده که ابعاد آن ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر است. گروه کاشی و سرامیک پرنیان مینیمال را تحت برند «استایل» تولید و عرضه کرده است. پکیج کاشی مینیمال شامل سه تایل یا قالب کاشی است. مینیمال طوسی ساده که رگه‌های طبیعی سنگ روی آن قابل مشاهده است، دو تایل دیگر دکور پکیج مینیمال هستند. دکور داماسک و دکور مربع دیگر قالب‌ها هستند. داماسک سطحی پوشیده شده از گل‌های لوتوس دارد که یک موتیف گیاهی چند هزار ساله در هنر ایرانی است. از حکاکی‌های تخت جمشید تا نقاشی ایرانی سده‌های بعد و دوره اسلامی، گل لوتوس جزو موتیف‌های پرکاربرد در فرهنگ و هنر ایران بوده است.

دکور مربع همان تایل ساده مینیمال طوسی است که دو مربع بزرگ هم‌اندازه روی آن به صورت برجسته نقش شده‌اند.

کاشی مینیمال طوسی به دلیل اسلب یا سایز بزرگ بودن و کیفیت بالایی که دارد امکان کاربرد همزمان در دیوار و کف یک محیط را دارد. همچنین مرغوبیت مینیمال به اندازه‌ای است که امکان نصب کردن آن در فضاهای خارجی نیز وجود دارد.

دلیل عمده چنین کیفیتی خاک سفید بودن این کاشی است. وجود مقدار زیاد سیلیس در این محصولات موجب می‌شود که رنگ بدنه آن‌ها سفیدرنگ شود و به همین خاطر به آن‌ها خاک سفید می‌گویند. در این کاشی‌ها میزان سیلیس از خاک رس مخصوص، فلدسپات، ماسه دانه‌ریز، گرانیت و … بیشتر است و به همین دلیل تراکم سطح آن و استقامت بدنه کاشی بالا بوده و به همین نسبت تخلخل سطح کاشی مینیمال طوسی نیز پایین است.

چنین کیفیت و مرغوبیتی در سرامیک‌های پرسلان نیز قابل مشاهده است. به همین دلیل است که می‌توان از محصولات خاک سفید مثل مینیمال در فضای کف هم استفاده کرد. فشار تردد، آب و رطوبت دائمی، ضربه، خراش، مواد شوینده شیمیایی و … آسیبی یه این کاشی‌ها نمی‌رساند. جهت استفاده در فضای خارجی نیز می‌توان مطمئن بود که عواملی مثل یخبندان، باد، برف، اشعه خورشید، باران و … نمی‌توانند به کاشی مینیمال طوسی آسیب برسانند.

لازم به ذکر است که ضخامت ۱۲ میلیمتری این کاشی و وزن استاندارد آن باعث شده است که در مواقعی که مینیمال روی دیوار (در ارتفاع) نصب می‌شود؛ علاوه بر ظرافت و زیبایی، استقامت بالایی هم داشته باشد و در اثر گذشت زمان لق نشده یا سقوط نکند.

کالیبره یا لیزری بودن دیگر مزیت مهم کاشی مینیمال است. این کاشي‌ها در آخرین مرحله تولید با دستگاهی به نام واترجت برش خورده‌اند و لبه‌های آن‌ها گونیا یا تراز شده‌اند. این ویژگی موجب شده است که در هنگام نصب این کاشی‌ها نیاز به بندکشی نبوده و تایل‌ها به راحتی کنار هم قرار گرفته و چفت ‌شوند. عدم بندکشی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های این کار به زیبایی و یکدستی محیط نیز کمک می‌کند. در ضمن به دلیل اسلب بودن کاشی مینیمال طوسی تعداد تایل کمتری استفاده خواهد شد و خطوط عمودی و افقی کمتری در محیط قابل مشاهده هستند؛ این موضوع باعث خواهد شد که فضا وسیع‌تر به نظر برسد.

همچنین بندکشی نشدن به معنی این است که از موادی مثل پودر سنگ و سیمان سفید که جزو مواد اصلی بندکشی هستند نیز استفاده نخواهد شد. حذف این مواد امکان تجمع آلودگی‌ها را از این برده و در نتیجه محیط مد نظر ما در فواصل زمانی طولانی‌تری نیاز به نظافت خواهد داشت.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی مینیمال است. این کاشی در یک مرحله وارد کوره شده در دمایی بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد پخت شده است.

در صورتی که تمایل به خرید کاشی اسلب مینیمال دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف کشور آماده بازدید شما هستند کاشی مینیمال طوسی و دیگر محصولات ما در دکور زنده درون این شوروم‌ها تعبیه شده‌اند.