مارمور 120×60​

Previous
Next
مارمور فیس 1
مارمور فیس 2
مارمور فیس 3
مارمور فیس 4
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1200105X1201251.122.135024360X120
Size / format60X120
in box3
in pallet24
weight50
area2.13
area pallet51.12
thickness12
size of pallet105X120
weight pallet1200

مارمور ۶۰ در ۱۲۰ سفید

کاشی مارمور ۶۰ در ۱۲۰ سفید محصولی اسلب یا سایز بزرگ محسوب می‌شود که توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید شده است. این کاشی تحت برند «استایل» و جهت کاربری همزمان دیوار و کف عرضه شده است. در واقع باید گفت کاشی مارمور ۶۰ در ۱۲۰ سفید هم کاشی است و هم سرامیک. علاوه بر این مزیت، این محصول دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی دیگری نیز هست که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

خاک سفید بودن اولین ویژگی فنی و همچنین مزیتی است که در مورد کاشی مارمور سایز بزرگ به آن اشاره خواهیم کرد. در ترکیب مواد اولیه‌ی سازنده کاشی‌ها سیلیس، ماسه، فلدسپات، خاک رس، گرانیت و … وجود دارد. اگر مقدار سیلیس از مواد دیگر بیشتر باشد باعث می‌شود که رنگ پایه‌ی بدنه محصول سفید یا متمایل به سفید شود. به همین علت به این محصولات کاشی خاک سفید می‌گویند.

وجود سیلیس، فشار و حرارت و پرس زیاد موجب می‌شود که کاشی‌های خاک سفید متراکم و مقاوم شوند. از این نظر این محصولات شبیه‌ترین کاشی‌ و سرامیک‌ها به سرامیک‌های پرسلان بوده و دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.

دیگر ویژگی فنی مارمور سایز بزرگ ضخامت ۱۲ میلی‌متری این محصول است. نکته مهم در مورد ضخامت کاشی‌های اسلب یا سایز بزرگ این است که با توجه به کاربری دوگانه این محصول ضخامت آن‌ها، هم باید مناسب نصب در ارتفاع (دیوار) باشد و هم مناسب نصب در کف. محصولی که روی دیوار نصب می‌شود باید نسبت بین وزن، ابعاد و ضخامت را به خوبی رعایت کرده باشد تا کاشی بعد از نصب بر اثر گذشت زمان لق نشده یا سقوط نکند.

از طرفی محصولی که در کف یک محیط نصب می‌شود باید تحمل فشار، تردد، ضربه، آغشته شدن به رطوبت و مواد شیمیایی و … را نیز داشته باشد که این موارد هم با ضخامت سرامیک ارتباط مستقیم دارد. کاشی مارمور ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر این مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی را داراست.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی فنی کاشی مارمور سایز بزرگ است. کاشی‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه آن‌ها به همراه لعابی که سطح محصول را پوشش می‌دهد به صورت همزمان با هم درون کوره قرار گرفته و در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و سپس از آن خارج می‌شوند.

اما مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای کاشی مارمور ۶۰ در ۱۲۰ اسلب ذکر کرد کالیبره یا لیزری بودن این محصول است. کاشی‌های کالیبره در انتهای روند تولید با دستگاه‌هایی مثل واترجت برش‌های دقیق و ظریفی می‌خورند. این برش‌ها روی لبه‌های این محصولات اعمال شده و باعث می‌شوند که کاشی و سرامیک‌ها اصطلاحاً گونیا شوند.

برش‌های لیزری به این دلیل انجام می‌شوند که قناسی‌ها یا ناهمواری‌های احتمالی روی لبه‌ها را برطرف کنند زیرا ممکن است در مرحله لعاب‌زنی بخشی از لعاب از روی سطح کاشی شُره کرده و روی لبه‌ها قرار بگیرد.

کاشی‌های کالیبره یا رکتیفاید در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته و تایل‌های آن‌ها به راحتی کنار یکدیگر چفت می‌شوند. استفاده از این محصولات علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه بندکشی، به آلودگی‌ها امکان کمتری برای بروز و ظهور می‌دهد و در نتیجه فواصل نظافت آن‌ها نیز طولانی‌تر خواهد بود. یکدست‌تر و زیباتر شدن فضا مزیت دیگر استفاده از ‌آن‌ها است. در ضمن کاشی‌های رکتیفای شده فضا را وسیع‌تر نیز جلوه خواهند داد.

در مورد ظاهر و جلوه کاشی مارمور هم همانطور که در تصاویر پیداست باید گفت رنگ قالب محصول سفید بوده که رگه‌های طبیعی سنگ روی ‌آن کاملاً مشخص بوده و به زیبایی کاشی افزوده است.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری از این کاشی سایز بزرگ داشته باشید یا آن را سفارش دهید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف با دکور واقعی این محصول و دیگر محصولات ما آماده بازدید شما مخاطبان محترم هستند.