مارمور 100×40​

Previous
Next
کاشی مارمور براق
مارمور فیس 1
کاشی مارمور براق
مارمور فیس 2
marmor کاشی مارمور دکور هذلولی
مارمور دکور هذلولی رستیک
کاشی مارمور دکور
مارمور دکور پارمیا رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1510113X11311.468.41.226.557340X100
Size / format40X100
in box3
in pallet57
weight26.5
area1.2
area pallet68.4
thickness11.4
size of pallet113X113
weight pallet1510

مارمور

کاشی مارمور دکور مربع یک محصول سایز بزرگ یا اسلب است که ابعاد آن ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر بوده و در گروه کاشی و سرامیک پرنیان و تحت برند «استایل» تولید و عرضه شده است. پکیج این کاشی شامل ۴ قالب یا تایل بوده که دو تا از آن‌ها تخت و ساده هستند؛ به نام های فیس ۱ و فیس ۲ مارمور. دو قالب دیگر پکیج این کاشی دکورهای آن هستند یکی دکور هذلولی رستیک و دیگر دکور پارمیا رستیک. دکور پارمیا همان دکور مربعی است که نامش روی این محصول گذاشته شده است.

مزیت و ویژگی مهم مارمور این است که یک کاشی با دو کاربری است. یعنی این‌که همزمان می‌توان آن را به عنوان کاشی روی دیوار (در ارتفاع) نصب کرد و هم می‌توان آن را در کف محیط داخلی نیز به عنوان سرامیک استفاده کرد.

کاشی‌ای که دیوار را پوشش می‌دهد باید ظرافت و زیبایی زیادی داشته باشد چون جلوه آن فضا را بر عهده دارد. از طرفی وزن و ضخامت آن هم باید به گونه‌ای باشد که در اثر گذر زمان لق نشده یا سقوط نکند. کاشی مارمور دکور مربع با با ضخامت ۱۱.۴ میلیمتر و وزن استانداردی که دارد گزینه‌ای مطلوب برای پوشش دادن دیوار است.

برای نصب در کف محیط‌های داخلی نظیر سرویس بهداشتی، آشپزخانه، حمام و … نیز می‌توان مارمور را به عناون سرامیک استفاده کرد و از استحکام و نفوذناپذیری آن مطمئن بود. عواملی مثل مواد شیمیایی شوینده، آب، تردد زیاد، فشار و ضربه و … نیز نمی‌توانند آسیبی به کاشی مارمور برسانند.

استحکام و کیفیت بالای مارمور به دلیل این است که این کاشی محصولی خاک سفید است. کاشی‌های خاک سفید از نظر استقامت و کیفیت شبیه‌ترین تولیدات به سرامیک‌های پرسلان هستند. جهت استفاده در فضای بیرونی نیز می‌توان با خیال راحت از مارمور بهره برد. زیرا در فضاهای خارجی نظیر تراس، حیاط، نمای ساختمان، پارکینگ و محوطه هم مواردی چون اشعه خروشید، باران، باد، یخبندان، برف و … نمی‌توانند آسیبی به فضای کاشی شده برسانند.

کاشی‌های خاک سفید آن دسته از محصولات هستند که در ترکیب مواد اولیه آن‌ها مقدار سیلیس از مقدار فلدسپات، خاک رس مخصوص، گرانیت و ماسه دانه‌ریز بیشتر است. همین موضوع باعث سفیدرنگ شدن بدنه این کاشی‌ها شده است. افزون بودن سیلیس همچنین به بالا رفتن استقامت و کیفیت کاشی‌ها کمک کرده و نفوذپذیری سطح آن‌ها را نیز کاهش می‌دهد. بالا رفتن تراکم سطح کاشی باعث پایین آمدن تخلخل و در نتیجه نفوذ‌پذیری اندک آن می‌شود.

همانطور که گفته شد دو تایل یا قالب کاشی مارمور با دکور مربع ساده و تخت هستند ولی رگه‌‌های طبیعی سنگ روی آن‌ها قابل مشاهده است. فیس ۱ و فیس ۲ به این معنی است که رگه‌های سنگ روی هر تایل با تایل دیگر متفاوت است و در واقع این مزیتی است که کاشی و سرامیک را به جلوه سنگ‌های طبیعی نزدیک می‌کند. دو تایل رستیک یا برجسته پکیج مارمور هم پارمیا یا همان دکور مربع و دکور هذلولی هستند.

دکور مربع کاشی مارمور سطحی پوشیده شده از مربع‌های کوچک هم‌اندازه دارد که با توجه به رنگ‌های تیره و روشن سطح کاشی، حالتی شبیه به یک صفحه شطرنج نفیس را پیدا کرده است. دکور هذلولی نیز دارای خطوط و فرم‌هایی هندسی بوده که روی سطح کاشی به شکل مواج و رقصان حک شده‌اند و جلوه‌ای زیبا دارند.

در صورتی که شما تمایل دارید در مورد کاشی سایز بزرگ مارمور اطلاعات بیشتری کسب کنید یا اینکه این محصول را تهیه کنید می‌توانید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با تاسیس شوروم‌هایی تخصصی در شهرهای مختلف کشور کاشی مارمور با دکور مربع و دیگر محصولات خود را در دکور زنده و با نورپردازی حرفه‌ای عرضه کرده است. این شوروم‌ها آماده میزبانی از شما عزیزان هستند.


کاشی مارمور دکور هذلولی از محصولات اسلب یا سایز بزرگ تولید شده در گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که ابعاد آن ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر است. پرنیان این کاشی را تحت برند «استایل» و در یک پکیج ۴ عددی عرضه کرده است. پکیج کاشی مارمور دارای دو تایل ساده و تخت بوده که فیس ۱ و فیس ۲ کاشی مارمور هستند و دو تایل یا قالب دیگر این پکیج دکورهای مارمور محسوب می‌شوند. دکور هذلولی رستیک و دکور پارمیا رستیک این دو تایل جذاب مارمور هستند.

از جمله ویژگی‌های فنی کاشی مارمور ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر باید به تک‌پخت بودن آن اشاره کرد. کاشي‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه آن‌ها همراه با لعاب سطح کاشی و سرامیک در یک مرحله وارد کوره شده، بدنه پخته شده و لعاب نیز همزمان روی آن تثبیت می‌شود. دمای پخت این کاشی‌ها معمولا بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد است.

دو کاربری بودن مزیت مهم مارمور است. یعنی این‌که مارمور این قابلیت را دارد که هم روی دیوار (در ارتفاع) نصب شود و هم می‌تواند کف یک محیط داخلی را پوشش دهد. برای نصب شدن روی دیوار وزن و ضخامت کاشی به علاوه ظرافت و زیبایی آن اهمیت دارند. ضخامت ۱۱.۴ میلیمتری مارمور و وزن مناسب آن این امکان را ایجاد کرده‌اند که این محصول زیبا و جذاب روی دیورا نصب شده و در اثر گذشت زمان هم احتمال لق شدن یا سقوط آن وجود نداشته باشد.

مارمور برای نصب شدن در کف و مواجهه با مواردی مثل مواد شیمیایی شوینده، آب، رطوبت، ضربه، تردد زیاد، جابه‌جا کردن وسیله‌ها و … نیز مقاوم بوده و نه آسیب فیزیکی می‌بیند و نه مایعات می‌توانند در آن نفوذ کنند؛ زیرا این کاشی خاک سفید بوده و مقاومت بدنه بسیار بالایی دارد؛ شبیه به سرامیک‌های پرسلان و هم این‌که تخلخل سطح آن بسیار پایین بوده و در نتیجه نفوذ‌پذیری کاشی نسبت به مایعات بسیار اندک و ناچیز است.

کاشی‌های خاک سفید به دلیل مقاومت بالایی که دارند امکان استفاده در محیط‌های خارجی را نیز دارند. کاشی مارمور با دکور هذلولی نیز این قابلیت را دارد که فضاهایی مثل حیاط، تراس، محوطه، نمای ساختمان، پارکینگ و … را نیز پوشش دهد و در مقابل عواملی مثل اشعه خورشید، باد، برف، یخبندان، باران و … مقاوم باشد.

زمانی که مقدار سیلیس در ترکیب مواد اولیه سازنده سرامیک و کاشی از دیگر مواد نظیر ماسه دانه‌ریز، گرانیت، خاک رس مخصوص، فلدسپات و … بیشتر باشد رنگ بدنه کاشی سفید خواهد شد و به همین دلیل به این محصولات خاک سفید می‌گویند. در ضمن افزون بودن سیلیس در مقایسه با دیگر مواد اولیه استحکام بالا و تخلخل پایین کاشی مارمور را به ارمغان آورده است.

دو عدد از تایل‌های پکیج کاشی مارمور با دکور هذلولی، تخت و ساده هستند و بکگراند سفید به همراه رگه‌های طبیعی سنگ روی آن‌ها قابل مشاهده هستند. فیس ۱ و فیس ۲ مارمور با تفاوت‌هایی در رگه‌های طبیعی به دلیل دادن تنوع به تایل‌های این محصول و نزدیکتر شدن حس کاشی و سرامیک به سنگ‌های طبیعی، تولید شده‌اند. دکور هذلولی این پکیج، رستیک یا برجسته است. سطح تایل ساده مارمور با فرم‌های هندسی هذلولی‌شکل پوشیده شده و این فرم‌ها شبیه یه گیاهان دریاییِ کف اقیانوس که در آب رها هستند، روی سطح کاشی حسی از حرکت و رهایی را ایجاد کرده‌اند.

دکور پارمیا کاشی مارمور هم یک تایل ساده این کاشی بوده که سطح آن به ۱۶۰ مربع کوچکِ هم‌اندازه تقسیم شده و این مربع‌ها با توجه به جایگریشان در سطح سرامیک با رگه‌های سنگ، هر کدام نسبتی از تیرگی و روشنی را دارند.

در صورت تمایل به ثبت سفارش کاشی اسلب مارمور با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن کاشی مارمور با دکور هذلولی در شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف در دکور زنده کار شده و آماده بازدید است.