مارکزی طوسی 100×40​

Previous
Next
مارکزی طوسی فیس 1
مارکزی طوسی فیس 1
مارکزی طوسی فیس 2
مارکزی طوسی فیس 2
مارکزی طوسی فیس 3
مارکزی طوسی فیس 3
مارکزی طوسی دکور آجری رستیک
مارکزی طوسی دکور آجری رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1510113X11311.468.41.226.557340X100
Size / format40X100
in box3
in pallet57
weight26.5
area1.2
area pallet68.4
thickness11.4
size of pallet113X113
weight pallet1510

مارکزی طوسی

کاشی مارکزی طوسی ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر ابعاد داشته و جزو محصولات سایز بزرگ دسته‌بندی می‌شود. گروه کاشی و سرامیک پرنیان این محصول را تحت برند «استایل» و در یک پکیج ۴ عددی تولید و عرضه کرده است. مارکزی در پکیج خود سه قالب ساده طوسی رنگ دارد که فِیس‌های مختلف آن هستند. داشتن چند فیس به معنای آن است که کاشی بسیار به جلوه سنگ‌های طبیعی و منحصربه‌فرد بودن هر تایل یا قالب نزدیک است. تایل دیگر پکیج، دکور آجری آن بوده که برجسته یا رستیک است. سطح هر تایل دکور آجری به ۷ بخش تقسیم شده است. ۵ مستطیل هم‌اندازه و ۲ مربع کوچک. سه مستطیلی که در نیمه پایینی قالب هستند سطحی منقش دارند؛ گویی روی هر مستطیل حکاکی انجام گرفته است. نقوش بسیار ظریف و با جزییات هستند. دو مستطیل بالایی و دو مربع کوچک طرفین آن‌ها؛ اما سطحی صاف دارند. برجسته یا رستیک بودن دکور آجری به زیبایی این تایل و کل پکیج کاشی مارکزی طوسی افزوده است.

در مورد ویژگی‌های فنی و مزیت‌هایی که مارکزی دارد در درجه اول باید به کالیبره یا رکتیفای بودن آن اشاره کرد. کاشی‌های رکتیفاید یا لیزری در آخرین مرحله تولید با دستگاهی به نام واترجت برش می‌خورند. برش‌های لیزری دقیقی روی لبه‌های این محصولات اعمال می‌شود تا اگر برای مثال لعاب در مرحله لعاب‌زنی شُره کرده باشد و روی لبه‌ها ایجاد ناهمواری و قناسی کرده باشد، رفع شود.

لبه‌های تراز یا گونیا شده‌ی هر تایل باعث می‌شود که در هنگام نصب قالب‌ها به خوبی کنار هم قرار بگیرند و چفت شوند. این مزیت باعث می‌شود که عمل بندکشی که از قدیم‌الایام در هنگام نصب کاشی و سرامیک معمول بوده است، حذف شود. صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های بندکشی یکی از مزایای استفاده کردن از کاشی‌های کالیبره است. حذف شدن مواد مورد استفاده در بندکشی نظیر پودر سنگ و سیمان سفید نیز سبب خواهد شد که آلودگی‌ها برای تجمع محیط مناسبی نداشته باشند در نتیجه فضای کاشی شده در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری نیاز به بندکشی خواهد داشت.

کاشی مارکزی طوسی  یک محصول سایز بزرگ است و تایل‌های آن از کاشی‌های معمولی بزرگتر است. بزرگ بودن تایل و همچنین بندکشی نشدن موجب می‌شود که تعداد خطوط افقی و عمودی در فضا کم شده و در نتیجه محیط وسیع‌تر به نظر برسد. یکدستی و زیبایی بیشتر محیط از دیگر مزیت‌های استفاده از کاشی‌های لیزری است.

مزیت مهم دیگری که مارکزی دارد داشتن سه کاربری مختلف است. بدین معنا که می‌توان این محصول را به عنوان کاشی در ارتفاع (روی دیوار) نصب کرد و از ظرافت و زیبایی آن مطمئن بود. سپس پوشش دادن کف محیط داخلی با آن را نیز باید در نظر گرفت که این بار این محصول در جایگاه سرامیک خواهد بود و استقامت و تراکم بالای آن کاربردی و مورد نظر خواهد بود. کاربری سوم آن هم نصب در فضاهای خارجی است که شامل نمای ساختمان، پارکینگ، محوطه، تراس، حیاط و … می‌شود.

مقاومت بالا و تراکم سطح مطلوب این کاشی ما را به یاد سرامیک‌های مرغوب پرسلان می‌اندازد. این شباهت به این دلیل است که کاشی مارکزی طوسی یک محصول خاک سفید است که در ترکیب مواد اولیه آن مقدار سیلیس از دیگر مواد بیشتر بوده و همین عامل موجب استحکام بالای بدنه، سفیدرنگ شدن آن و تخلخل پایین سطح کاشی شده است.

از جمله ویژگی‌های فنی مارکزی باید به تک‌پخت بودن آن نیز اشاره کرد. به این معنی که کاشی مارکزی در یک مرحله وارد کوره شده و در دمایی بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد پخته شده است.

در صورتی که تمایل به ثبت شفارش کاشی اسلب مارکزی دارید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف با نصب کاشی مارکزی طوسی و دیگر محصولات ما در دکور زنده، آماده میزبانی از شما هستند.