مارکزی استخوانی 100×40​

مارکزی استخوانی فیس 1
مارکزی استخوانی فیس 1
مارکزی استخوانی فیس 2
مارکزی استخوانی فیس 2
فیس 3 مارکزی استخوانی
مارکزی استخوانی فیس 3
مارکزی استخوانی دکور
مارکزی استخوانی دکور آجری رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1510113X11311.468.41.226.557340X100
Size / format40X100
in box3
in pallet57
weight26.5
area1.2
area pallet68.4
thickness11.4
size of pallet113X113
weight pallet1510

مارکزی استخوانی

کاشی مارکزی استخوانی سایز بزرگ یا اسلب بوده و اندازه آن ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر است. این محصول در گروه کاشی و سرامیک پرنیان و تحت برند «استایل» این مجموعه تولید و عرضه شده است. در پکیج کاشی مارکزی ۴ تایل یا قالب وجود دارد که سه قالب آن فِیس ۱ تا فیس ۳ مارکزی هستند. این تایل‌ها ساده و تخت بوده و فقط رگه‌های طبیعی سنگ که روی آن‌ها وجود دارد اندکی با هم متفاوت است.

فیس‌های مختلف یک کاشی مانند مارکزی به این دلیل وجود دارند که تجربه استفاده از این محصول را به تجربه استفاده از سنگ‌های طبیعی و منحصربه‌فرد بودن هر قطعه‌ی آن‌ها نزدیک کنند. تایل دکور پکیج کاشی مارکزی هم آجری نام دارد که حالتی رستیک یا برجسته دارد. دکور آجری همانطور که از نامش پیداست جلوه‌ای دارد که شبیه به چیدن دیوار با آجر یا خشت‌های بزرگ ایجاد می‌کند. سه مستطیل بزرگ با نقوش ریزی که روی آن‌ها حکاکی شده است، در نیمه بالایی تایل قرار دارند و دو مستطیل ساده و دو مربع کوچک در طرفین آن‌ها در ابتدا و انتهای قالب، نیمه پایینی دکور آجری کاشی مارکزی استخوانی را شکل داده‌اند.

ضخامت ۱۱.۴ میلمیتری کاشی سایز بزرگ مارکزی باعث شده است که این محصول برای نصب شدن روی دیوار بسیار ظریف و زیبا بوده و از لحاظ وزن و ضخامت نیز استاندارد باشد. لق نشدن و سقوط نکردن در اثر گذشت زمان به همراه ظرافت و زیبایی دیوار از مهمترین مزیت‌های کاشی اسلبی است که دیوار را پوشش می‌دهد.

حال همین محصول با همین ضخامت و وزن، امکان به کار رفتن در کف محیط‌های داخلی مثل سرویس بهداشتی، آشپزخانه، حمام، نشیمن، اتاق‌خواب و … را نیز دارد. برای نصب در کف کاشی مورد نظر باید کارایی سرامیک را داشته باشد، یعنی این‌که استقامت بسیار بالا در مقابل عواملی مثل تردد زیاد، فشار، جابه‌جا کردن وسیله‌ها، خراش و ضربه داشته باشد. همینطور مواردی مثل حضور دائمی رطوبت و آب یا مواد شوینده شیمیایی هم باید در نظر گرفت و کاشی نصب شده در کف باید تراکم بالا و سطح نفوذ‌پذیری بسیار پایینی داشته باشد تا بتواند این موارد را تاب بیاورد.

کاشی مارکزی استخوانی به عنوان یک محصول مدرن و سایز بزرگ این قابلیت را نیز دارد که در فضاهای خارجی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. تراس، حیاط، نمای ساختمان، پارکینگ، محوطه و … از جمله فضاهایی هستند که می‌توان آن‌ها را با کاشی مارکزی استخوانی پوشش داد. عوامل آسیب‌رسان فضاهای باز مثل، باران، باد، اشعه خروشید، برف، یخبندان و … امکان آسیب رساندن به مارکزی را ندارند زیرا این محصول تخلخل پایین و استقامت بالایی دارد.

مهمترین دلیل کیفیت و مرغوبیت کاشی مارکزی خاک سفید بودن این محصول است. کاشی‌های خاک سفید در ترکیب مواد اولیه سازنده خود فلدسپات، گرانیت، ماسه دانه‌ریز، خاک رس مخصوص، سیلیس و … دارند. زمانی که مقدار سیلیس از دیگر مواد اولیه بیشتر باشد موجب می‌شود که بدنه محصول بسیار مقاوم شود. همچنین تراکم سطح آن را نیز بالا برده و در نتیجه تخلخل سطح کاشی یا سرامیک را پایین می‌آورد. در ضمن افزون بودن سیلیس موجب سفیدرنگ شدن بدنه هم می‌شود و به همین خاطر به این کاشی یا سرامیک‌ها خاک سفید می‌گویند.

تک‌پخت بودن مارکزی دیگر ویژگی این محصول است. کاشی و سرامیک‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه آن‌ها همراه با لعاب سطح این محصولات در یک مرحله وارد کوره شده و در دمایی مابین ۱۱۰۰ تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد پخته و تثبیت می‌شوند.

در صورتی که شما تمایل دارید ثبت سفارش کاشی اسلب مارکزی را انجام دهید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. همچنین کاشی مارکزی استخوانی و دیگر محصولات ما در شوروم‌های تخصصی پرنیان و در دکوری زنده آماده بازدید شما عزیزان هستند.