شیکاگو کرم 100×40​

Previous
Next
شیکاگو کرم فیس 1
شیکاگو کرم فیس 2
شیکاگو کرم فیس 3
کاشی شیکاگو کرم دکور ۴۰ در ۱۰۰
شیکاگو دکور لوزی رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1510113X11311.468.41.226.557340X100
Size / format40X100
in box3
in pallet57
weight26.5
area1.2
area pallet68.4
thickness11.4
size of pallet113X113
weight pallet1510

شیکاگو کرم

کاشی شیکاگو کرم ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر ابعاد دارد و از محصولات سایز بزرگ یا اسلب محسوب می‌شود که تحت برند «استایل» در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید و عرضه شده است. پکیج این کاشی شامل ۴ تایل یا قالب است که سه عدد از آن‌ها فِیس‌های شماره یک تا شماره سه کاشی شیکاگو هستند. داشتن فیس‌های مختلف این مزیت را به کاشی می‌دهد که بعد از نصب به دلیل منحصربه‌فرد بودن هر تایل،شباهت بیشتری به سنگ‌های طبیعی که هر کدام جلوه خاص خود را دارند، داشته باشد.

تایل چهارم پکیج شیکاگو دکور لوزی این محصول است که به صورت برجسته یا رستیک تولید شده است. ۱۴ عدد لوزی کامل روی سطح محصول را پوشانده و در حاشیه آن‌ها نیز فضاهایی خالی وجود دارد که هر کدام می‌توانند بخشی از یک لوزی دیگر که روی یک قالب یا تایل دیگر، حک شده است، تکمیل کنند.

کالیبره یا رکتیفاید بودن مزیت مهم و کاربردی کاشی شیکاگو کرم ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر است. کاشی و سرامیک‌های لیزری یا رکتیفای شده در آخرین مرحله تولید با دستگاهی به نام واترجت برش‌های ظریف و دقیقی می‌خورند. این برش‌ها روی لبه‌های قالب‌ها اعمال می‌شود تا هر تایل تراز یا گونیا شود. در مراحل مختلف تولید و به خصوص در مرحله لعاب‌زنی به دلیل احتمال شُره کردن لعاب، ناهمواری یا قناسی‌هایی ممکن است روی لبه‌های کاشی و سرامیک به وجود بیاید. این برش‌ها کمک می‌کند که تایل‌ها کاملا تراز شوند.

برای نصب کردن کاشی‌های رکتیفاید نیازی به بندکشی نخواهد بود و به دلیل گونیا بودن قالب‌ها، آن‌ها به راحتی کنار هم قرار گرفته و چفت می‌شوند. بندکشی نشدن محیط کمک می‌کند که آن محیط در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری نیاز به نظافت داشته باشد. دلیل آن هم این است که پودر سنگ و سیمان سفید به عنوان دو ماده اصلی بندکشی از محیط حذف خواهند شد. سطح این دو ماده محیطی مطلوب برای تجمع آلودگی‌ها است. با حذف آن‌ها آلودگی‌ها نیز مکانی برای تجمع نخواهند داشت.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های بندکشی مزیت دیگر استفاده از کاشي‌های کالیبره است. با توجه به اسلب بودن کاشی شیکاگو کرم و لیزری بودن آن، در هنگام نصب در محیط از تعداد خط‌های افقی و عمودی کاسته شده و در نتیجه فضا زیباتر و یکدست می‌شود در ضمن این کاشي‌ها کمک می‌کنند محیط وسیع‌تر نیز به نظر برسد.

خاک سفید بودن عامل مهم دیگری است که کاشی شیکاگو را به محصولی مرغوب تبدیل کرده است. محصولات خاک سفید در ترکیب مواد اولیه خود سیلیس  زیادی دارند و این موضوع موجب شده است که رنگ بدنه آن‌ها سفید شده و این کاشی و سرامیک‌ها به خاک سفید معروف شوند. مقدار سیلیس در مقایسه با مقدار خاک رس مخصوص، ماسه دانه‌ریز، فلدسپات و گرانیت بیشتر بوده و همین عامل سبب تراکم بالای سطح کاشی و نفوذ‌پذیری پایین آن می‌شود. استقامت بدنه کاشی خاک سفید هم به دلیل سیلیس، بسیار بالا می‌رود به حدی که گفته می‌شود کاشی و سرامیک خاک سفید نظیر کاشی شیکاگو کرم ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر شبیه‌ترین محصول به سرامیک‌های مرغوب پرسلان هستند.

خاک سفید بودن این مزیت را موجب می‌شود که کاشی شیکاگو علاوه بر دیوار محیط بتواند در کف ‌آن نیز نصب شده و نقش سرامیک را داشته باشد. عواملی مانند مواد شیمیایی شوینده، آب و رطوبت زیاد نیز نمی‌توانند به سطح شیکاگو آسیب بزنند. از طرفی استقامت بالای بدنه این محصول از آسیب توسط تردد فراوان، ضربه، جابه‌جا کردن وسایل، خراش و فشار جلوگیری می‌کند. نصب شدن در بیرون و فضای باز نیز مزیت مهم دیگر کاشی خاک سفید شیکاگو است.

در صورتی که مایل بودید تا سفارش خود را برای کاشی سایز بزرگ شیکاگو ثبت نمایید کارشناسان پرنیان آماده همکاری با شما هستند. همچنین شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف آماده بازدید هستند تا کاشی شیکاگو کرم ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر و دیگر محصولات ما را در دکور زنده مشاهده بفرمایید.