هاردی آبی 120×60​

Previous
Next
هاردی آبی
هاردی آبی دکور
weight palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1080951.842.164524360X120
Size / format60X120
in box3
in pallet24
weight45
area2.16
area pallet51.84
thickness9
weight pallet1080

هاردی آبی 60 در 120

کاشی هاردی آبی نانو پولیش و پرسلان بوده و از جمله محصولات سایز بزرگ یا اسلب به حساب می‌آید زیرا ابعاد آن ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر است. گروه کاشی و سرامیک پرنیان پکیج هاردی را با دو تایل یا قالب کاشی عرضه کرده است که درون آن یک تایل ساده و آبی رنگ وجود دارد و یک قالب دکور که سطح آن دارای نقش و طرح است. تایل ساده پکیج هاردی سطحی یکدست دارد که با رنگ آبی پر رنگ پوشیده شده است. جلوه قالب شبیه به نقاشی‌های «ابر و باد» است که در آن رنگ را روی سطح مایعات ریخته و آن رنگ فرار یا در حال حرکت دیده می‌شود. رنگ آبی تیره روی تایل ساده هاردی هم این گونه بوده و حسی از حرکت و دَوَران روی سطح کاشی ایجاد کرده است.

تایل دیگر پکیج کاشی هاردی نانو پولیش قالب دکور این محصول است. نقوش کار شده روی سطح تایل دکور شبیه به نقاشی‌های روی شیشه در دوره هنری «باروک» است. در دوره هنری باروک نقوش ریز و پر جزییات با ظرافت زیاد روی سطوح دیوارها، سقف و پنجره‌های بناهای فاخر کار می‌شدند. اشکال هندسیِ در هم فرو رفته که تابع نظم خاصی بوده، در قالب دکور هاردی جای گرفته‌اند که همانند نقاشی‌های ظریف و پر جزییات سبک باروک که روی شیشه کار می‌شدند، هستند؛ همانقدر ظریف، پر جزییات و هنرمندانه. نقش هندسیِ لوزی محاط در یک استوانه که حالتی شبیه به تنه درخت پیدا کرده است روی سطح تایل دیده می‌شود.

جلوه کاشی هاردی نانو پولیش براق است. پرسلان بودن این محصول و براق بودن جلوه آن دو امر متضاد هستند! چگونه یک کاشی که به دلیل استقامت بالای بدنه و زبری سطح آن مات شده است، اکنون جلوه‌ای براق دارد؟ این امر با اضافه کردن مزیت نانو پولیش به این محصول افزوده شده است.

کاشی و سرامیک‌های پرسلان به دلیل تولید در شرایطی با حرارت، فشار و پرس بالا بدنه‌ای مقاوم و سطحی متراکم و نفوذ‌ناپذیر دارند به همین علت بهترین گزینه برای استفاده در فضاهای خارجی و تحت فشار هستند. برای این‌که بتوان از کاشی هاردی و دیگر محصولات پرسلان در محیط‌های داخلی نیز استفاده کرد با پولیش کردن یا ساب زدن، سطح آن‌ها را صیقلی و جلادار می‌کنند. این کار در خارج از خط تولید و با استفاده از برس‌های متفاوت و زیادی انجام می‌شود. سطح تایل آنقدر سابیده می‌شود تا صیقلی و براق ‌شود.

در این مرحله به دلیل استفاده از برس‌های خشن و زبر برای پولیش کردن، روزنه‌های ریزی نیز در سطح تایل ایجاد می‌شود. این روزنه‌ها در اثر گذشت زمان با گرد و غبار پر شده و از جلوه و جلای محصول کم خواهد کرد و همچنین در محیط داخلی از پخش نور محیط خواهد کاست.

برای رفع کردن این نقیصه کاشی را با مکمل یا لعاب نانو پوشش می‌دهند. اضافه کردن پوشش نانو به تایل ممکن است ده بار نیز طول بکشد. تایل آغشته به مکمل نانو شده و در کوره می‌رود تا این لعاب تثبیت شود. بعد از این کار سرامیک یا کاشی مورد نظر تبدیل به محصولی پرسلان و نانو پولیش می‌شود مثل کاشی هاردی آبی. با این کار جلا و پخش نور این محصولات مطلوبِ استفاده در فضاهای داخلی می‌شود.

ضخامت ۱۱ میلیمتری هر تایل کاشی هاردی نیز ویژگی فنی این محصول است. داشتن چنین ضخامتی کمک می‌کند که جهت استفاده روی دیوار، وزن و ضخامت کاشی متناسب باشد و در اثر گذشت زمان سقوط نکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش این محصول می‌توانید با کارشناسان پرنیان در ارتباط باشید. در ضمن شوروم‌های تخصصی ما در شهرهای مختلف کاشی هاردی آبی نانو پولیش و دیگر محصولات ما را در دکوری زنده و با نورپردازی حرفه‌ای عرضه کرده‌اند و آماده بازدید شما عزیزان هستند.