ایندو وود استخوانی 120×20​

ایندو وود استخوانی فیس 1
ایندو وود استخوانی فیس 1
ایندو وود استخوانی فیس 2
ایندو وود استخوانی فیس 2
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1215100X1201165.521.172745520X120
Size / format20X120
in box5
in pallet45
weight27
area1.17
area pallet65.52
thickness11
size of pallet100X120
weight pallet1215

ایندو وود استخوانی

کاشی ایندو وود استخوانی محصولی از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که با ابعاد ۲۰ در ۱۲۰ سانتیمتر تحت برند «وود استایل» تولید و عرضه شده است. به دلیل سایز بزرگ بودن کاشی ایندو وود این محصول قابلیت استفاده همزمان در کف و در دیوار یک محیط را دارد. در واقع باید گفت این محصول هم کاربرد کاشی دارد و هم کاربرد سرامیک.

ایندو وود دارای یک سری مزیت و ویژگی‌های فنی است که آگاهی از آن‌ها به مشتریان محترم کمک می‌کند تا انتخاب دقیق‌تری و بهتری داشته باشند.

داشتن ضخامت مناسب یک کاشی دو کاربرده، خاک سفید بودن و تک‌پخت بودن از جمله ویژگی‌های فنی این محصول است.

کاشی‌های خاک سفید محصولاتی هستند که مواد اولیه آن‌ها شامل فلدسپات، خاک رس، سیلیس و گرانیت می‌شود. این کاشی‌ها در فشار و حرارت بسیار بالا و در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شوند. رنگ پایه‌ی بدنه‌ی این کاشی‌ها سفید است و به همین دلیل به آن‌ها خاک سفید می‌گویند. کاشی‌های خاک سفید بسیار به سرامیک‌های پرسلان شبیه هستند؛ یعنی این‌که نسبت به کاشی‌های خاک قرمز تخلخل کمتری داشته و جذب آب پایین‌تری دارند.

به دلیل مقاومت بالاتری که این محصولات دارند از ‌آن‌ها برای محیط‌هایی با تردد زیاد یا محیط‌هایی که بیشتر در معرض هوای آزاد و سرما قرار دارند، استفاده می‌شود.

داشتن ضخامت استانداردِ یک محصول دو کاربرده نیز یکی دیگر از ویژگی‌های فنی ایندو وود استخوانی است. ۱۱ میلی‌متر ضخامت هر تایل یا قالب این محصول بوده که هم برای یک کاشی نصب شده در ارتفاع (روی دیوار) مناسب بوده و هم برای یک سرامیک کار شده در کف یک محیط.

یک تایل با ابعاد ۲۰ در ۱۲۰ سانتیمتر برای این‌که به مرور زمان با خطر لق شدن و سقوط مواجه نشود نیاز دارد که ضخامت مناسبی داشته باشد که ایندو وود این ویژگی را دارد. از طرفی محصولی که در کف یک محیط کار شده و به طور مداوم فشار تردد و وزن اجسام و جابه‌جایی‌ها را تحمل می‌کند نیز باید از ضخامت مطلوبی برخوردار باشد. کاشی ایندو وود استخوانی به دلیل داشتن این ویژگی‌ها محصولی مناسب برای کف و دیوار است.

و تک‌پخت بودن نیز دیگر ویژگی این محصول است. کاشی‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه‌ی آن‌ها همراه با لعابی که سطح این کاشی‌ها را پوشش می‌دهد، به صورت همزمان وارد کوره شده و در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و از کوره خارج می‌شوند. ایندو وود یک محصول تک‌پخت است.

و اما مهم‌ترین مزیتی که درباره ایندو وود باید برشمرد کالیبره یا رکتیفاید بودن این کاشی است. کاشی و سرامیک‌های کالیبره یا لیزری آن دسته از محصولاتی هستند که در هنگام نصب نیازی به بندکشی ندارند و تایل‌ها یا قالب‌های آن‌ها به دلیل برش‌های دقیق و ظریفی که خورده‌اند به راحتی کنار یکدگر چفت می‌شوند.

در هنگام تولید امکان این وجود دارد که در مرحله لعاب‌زنی بخشی از لعاب از سطح کاشی شُره کرده و روی لبه‌های محصول را بپوشاند برای برطرف کردن این معضل کاشی یا سرامیک‌ها را با دستگاهی مثل واترجت برش داده و آن‌ها را اصطلاحاً گونیا می‌کنند.

بندکشی نشدن محیط موجب خواهد شد که آلودگی‌ها کمتر به فضا نفوذ کرده و همینطور فواصل نظافت محیط نیز طولانی‌تر خواهد بود. زیباتر و یکدست‌تر شدن محیط و وسیع‌تر به نظر رسیدن آن هم از دیگر مزیت‌های استفاده از کاشی‌های رکتیفای شده است. صرفه‌جویی کردن در هزینه و زمان بندکشی هم باید به این موارد اضافه کرد.

جهت کسی اطلاعات بیشتر در مورد کاشی ایندو وود استخوانی یا ثبت سفارش آن یا هر کاشی طرح چوب دیگر لطفاً با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با تاسیس شوروم‌های تخصصی در شهرهای مختلف‌ دکور زنده این کاشی و دیگر محصولات خود را در معرض دید عموم قرار داده است.