ثمین طوسی مات 90×30​

Previous
Next
ثمین طوسی روشن تخت
ثمین طوسی تیره تخت
دکور ثمین طوسی اسلیمی رستیک
Samin-Grey-Decor-Morabeh کاشی ثمین طوسی دکور مربع
دکور تخت ثمین طوسی
دکور ثمین طوسی آبشاری رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1930110X11010.288.441.342966530X90
1910
1850
110X11011.1
11.6
85.76
83.08
1.3429.564
62
5Rostic
Size / format30X90Rostic
in box55
in pallet6664
62
weight2929.5
area1.341.34
area pallet88.4485.76
83.08
thickness10.211.1
11.6
size of pallet110X110110X110
weight pallet19301910
1850

ثمین طوسی مات

کاشی ثمین طوسی مات در گروه کاشی و سرامیک پرنیان و تحت برند «وی‌آی‌پی» تولید شده است. اندازه این محصول ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر بوده و مختص استفاده در فضای دیوار عرضه می‌شود. پکیج کاشی ثمین دارای ۵ تایل یا قالب است. دو قالب ساده و تخت با رنگ‌های طوسی روشن و تیره و سه قالب دکور.

این محصول دارای ویژگی‌های فنی و مزیت‌های مهمی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. تک‌پخت بودن یکی از ویژگی‌های کاشی ثمین طوسی مات است. هنگامی که پایه یا بدنه کاشی به همراه لعاب روی آن به صورت همزمان درون کوره رفته، پخته شده و از‌ آن خارج شوند، به محصول حاصله کاشی تک‌پخت می‌گویند.

ویژگی دیگر ضخامت ۱۰.۲ میلی‌متری محصول است که یک ضخامت استاندارد به حساب می‌آید. داشتن چنین ضخامتی موجب می‌شود که این محصول جهت نصب روی دیوار و ارتفاع، گزینه مناسبی باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های ثمین طوسی مات خاک قرمز بودن این پکیج است. ماسه، فلدسپات و خاک رس مواد اولیه‌ای هستند که در ساخت کاشی و سرامیک به کار می‌روند. هنگامی که مقدار خاک رس در ترکیب اولیه بیشتر از سایر مواد باشد، رنگ پایه‌ی کاشی قرمز خواهد بود به همین دلیل به این محصولات خاک قرمز می‌گویند.

و اما مهم‌ترین مزیتی که ثمین طوسی دارد کالیبره یا لیزری بودن این محصول است. کاشی‌های رکتیفاید یا کالیبره بعد از اتمام مراحل تولید توسط دستگاه واترجت برش‌های دقیقی می‌خورند. این برش‌ها به این منظور انجام می‌شود که لبه‌های کاشی تیز و گونیا شود؛ زیرا هنگام لعاب‌زنی امکان شُره کردن لعاب روی لبه‌ها و ایجاد ناهمواری و قناسی وجود دارد.

به دلیل وجود همین بر‌ش‌ها این محصولات در هنگام نصب نیازی به بندکشی ندارند زیرا تایل‌های آن‌ها به راحتی کنار یکدیگر چفت می‌شوند. بندکشی نشدن دیوار موجب می‌شود که فضا زیباتر و یکدست‌تر باشد و همچنین وسیع‌تر نیز به نظر برسد. استفاده از کاشی‌های رکتیفای شده در هزینه‌های بندکشی و زمان آن و نظافت محیط، صرفه‌جویی خواهد کرد.

در کنار ذکر کردن ویژگی‌های فنی و مزایای استفاده از کاشی ثمین طوسی مات بیان ویژگی‌های ظاهری این محصول نیز ضروری است.

همانطور که توضیح داده شد این پکیج شامل ۵ تایل یا قالب است که دو عدد از‌ آن‌ها ساده و تخت هستند. این دو قالب بدون نقش و نگار یا رگه خاصی بوده و صرفاً در رنگ با یکدیگر متفاوت‌اند. طوسی روشن و طوسی تیره، رنگ این قالب‌ها هستند.

سه قالب دیگر دکورهای اسلیمی و آبشاری بوده که رستیک هستند و یک دکور تخت نیز جزو این پکیج است. دکور اسلیمی رستیک سطحی پوشیده از نقوش گیاهی ریز و درشت به همراه نقوش هندسیِ تکرارشونده دارد. چهار گل درشت در مربع‌های بزرگ در سطح محصول قابل مشاهده است؛ و گل‌های کوچک‌تر و فرم‌های هندسی تکرارشونده در مربع‌های کوچک‌تر روی سطح دکور اسلیمی قابل مشاهده هستند. رنگ قالب این تایل طوسی روشن است.

دکور بعدی پکیج کاشی ثمین طوسی مات دکور تخت این محصول است. سطح این دکور با ۱۲ مربع هم‌اندازه بزرگ پوشیده شده است. درون هر مربع یک نقش گیاهی یا هندسی ظریف قابل مشاهده است. نمونه چنین فرم‌ها و نقوشی در تذهیب و نگارگری ایرانی و همچنین در طراحی فرش دیده می‌شود. رنگ طوسی روشن رنگ زمینه و نقوش قالب دکور تخت ثمین است.

تایل آخر این پکیج دکور آبشاری نام دارد و این قالب همان کاشی ثمین ساده و تخت با رنگ طوسی روشن است. با این تفاوت که سطح آن با پنج خط یا شیار افقی تزیین شده است. این خطوط یا شیارها رستیک یا برجسته هستند و به همین خاطر به این محصول دکور آبشاری می‌گویند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی خاص یا ثبت سفارش این محصول می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت کاشی پرنیان در تماس باشید. در ضمن شوروم‌های ما در سراسر کشور آماده بازدید مهمانان محترم هستند.