کلکته کرم براق 90×30​

Previous
Next
کلکته کرم تخت فیس 1
کلکته کرم تخت فیس 2
کلکته کرم قرنیزی رستیک فیس 1
کلکته کرم قرنیزی رستیک فیس 2
کلکته کرم کلاسیک رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1930110X11010.288.441.342966530X90
1910
1850
110X11011.1
11.6
85.76
83.08
1.3429.564
62
5Rostic
Size / format30X90Rostic
in box55
in pallet6664
62
weight2929.5
area1.341.34
area pallet88.4485.76
83.08
thickness10.211.1
11.6
size of pallet110X110110X110
weight pallet19301910
1850

کلکته کرم براق

کاشی کلکته کرم براق محصولی از گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که جهت پوشش دادن فضای دیوار و در ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر تولید شده است. کلکته کرم زیرمجموعه برند «وی‌آی‌پی» پرنیان است. این پکیج کاشی دارای دو قالب یا تایل ساده‌ی تخت، دو تایل قرنیزی رستیک و یک قالب کلاسیک رستیک است.

کاشی کلکته کرم براق یک سری ویژگی‌های فنی و مزیت‌ها دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

داشتن ضخامت استاندارد برای نصب در فضای دیوار، خاک قرمز بودن و تخت بودن از جمله این ویژگی‌ها هستند. مزیت بسیار مهم این کاش نیز رکتیفای یا کالیبره بودن آن است. کالیبره یا رکتیفای بودن به این معناست که کاشی کلکته کرم براق در هنگام تولید برش‌هایی ظریف و بسیار دقیق خورده است. این برش‌ها باعث می‌شوند که تایل‌های این کاشی در هنگام نصب به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت شوند. با این اتفاق شما دیگر نیازی به بندکشی بین کاشی‌ها نخواهید داشت.

عدم بندکشی دیوار باعث می‌شود که فضای آن بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین زیباتر و یکدست‌تر شدن محیط نیز از مزایای استفاده از کاشی‌های رکتیفای شده است. صرفه‌جویی در وقت و هزینه نیز فایده دیگر استفاده از محصولات کالیبره است.

در مورد ویژگی‌های فنی کلکته کرم باید اشاره کنیم که ضخامت این محصول ۱۰.۲ میلی‌متر است که جهت نصب در ارتفاع و پوشش دادن فضای دیوار ضخامتی بسیار مناسب و استاندارد به حساب می‌آید. دیگر ویژگی‌ای که باید به آن اشاره کرد تک‌پخت بودن کلکته کرم است. تک‌پخت بودن این محصول به این معنا است که قالب پایه‌ی این کاشی به همراه لعابی که روی آن را فرا گرفته است در یک مرحله وارد کوره شده، پخته و سپس از آن خارج شده‌اند.

و اما خاک قرمز بودن کاشی کلکته کرم براق هم آخرین ویژگی این محصول است که به آن اشاره می‌کنیم. بهتر است بدانیم که خاک رس، فلدسپات و ماسه سه ماده اصلی‌ای هستند که کاشی از آن‌ها تشکیل می‌شود. هر هرچه مقدار خاک رس موجود در ترکیبات اولیه ساخت کاشی بیشتر باشد رنگ بدنه‌ی پایه‌ی این محصول قرمزتر خواهد بود. به همین دلیل به این کاشی‌ها خاک قرمز می‌گویند.

در ادامه به توصیف ظاهری و جلوه‌ی پکیج کاشی کلکته کرم براق می‌پردازیم. این محصول دو تایل یا قالب ساده دارد که تخت بوده و رنگ زمینه‌ی آن‌ها سفید است اما رگه‌های طبیعی سنگ که روی آن‌ها قرار دارد ظاهری جذاب و همسان با طبیعت به این دو قالب بخشیده است. رنگ این رگه‌ها کرم بوده و به همین خاطر رنگ این پکیج کلکته را کرم می‌دانند.

دو تایل قرنیزی این کاشی نیز همانطور که از اسمشان پیداست دارای قرنیز در یک طرف محصول هستند. سه نوار با عرض‌های متفاوت در قسمت پایین این کاشی قرار دارد که اصطلاحاً به آن‌ها قرنیز می‌گویند. همچنین یک نوار نیز در سمت دیگر محصول وجود دارد که در هنگام نصب جهت رو به بالای کاشی خواهد بود. سطح بین دو قرنیز را خطوطی افقی و یکسان که شبیه به میله هستند پوشش داده است.

زمینه هر دو کاشی قرنیزی مانند قالب‌های ساده این محصول سفید با رگه‌های سنگی به رنگ کرم بوده که باعث جذابیت و زیبایی بیشتر این محصول شده است.

و تایل یا قالب آخر کلاسیک رستیک نام دارد. روی سطح همان قالب ساده و تخت کلکته این بار گل‌های ترنج به همراه برگ‌ها و ساقه‌هایی پیچان نقش شده‌اند که حالتی برجسته یا رستیک دارند. ترکیب این پنج قالب کاشی پکیج کاشی کلکته کرم براق را تشکیل داده است.

برای ثبت سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلکته کرم می‌توانید با کارشناسان گروه کاشی و سرامیک پرنیان تماس بگیرید. در ضمن با بازدید از شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف ایران می‌توانید دکور زنده و کار شده‌ی این کاشی خاص و محصولات دیگر را نیز مشاهده بفرمایید.