امپرادو تخت براق 90×30​

Previous
Next
امپرادو روشن تخت
امپرادو تیره تخت
دکور تخت امپرادو
دکور راه راه امپرادو رستیک
دکور زیگزاگ امپرادو رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1930110X11010.288.441.342966530X90
1910
1850
110X11011.1
11.6
85.76
83.08
1.3429.564
62
5Rostic
Size / format30X90Rostic
in box55
in pallet6664
62
weight2929.5
area1.341.34
area pallet88.4485.76
83.08
thickness10.211.1
11.6
size of pallet110X110110X110
weight pallet19301910
1850

امپرادو تخت براق

کاشی امپرادو تخت براق یک محصول مختص دیوار است که در ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر و تحت برند «وی‌آی‌پی» در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید شده است. همانطور که از اسم این محصول مشخص است قالب‌ها یا تایل‌های رنگی آن تخت و ساده هستند. این قالب‌ها در دو رنگ تیره و روشن عرض شده و سطح آن‌ها با رگه‌های طبیعی سنگ پوشیده شده است.

مقدار و تعداد این رگه‌ها زیاد بوده به طرزی که انگار روی کاشی نقاشی «ابر و باد» صورت گرفته باشد. این خطوط و رگه‌ها زیبایی منحصربه‌فردی به تایل‌های ساده امپرادو تخت بخشیده‌اند.

امپرادو دارای سه قالب دکور نیز هست. یکی از این قالب‌ها تخت بوده و دو قالب دیگر این محصول رستیک یا برجسته هستند. بعد از ذکر ویژگی‌های فنی کاشی امپرادو تخت در مورد دکورها بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاشی امپرادو محصولی تک‌پخت است که یک بار درون کوره قرار گرفته و به همراه لعابی که روی آن قرار داده شده، پخته است. در ضمن ضخامت این محصول ۱۰.۲ میلی‌متر است. این ضخامت برای کاشی‌ای که در محیط دیوار به کار می‌رود ضخامت مطلوبی است.

این کاشی محصولی خاک قرمز است. خاک قرمز بودن به این معنا است که درصد خاک رس در ترکیب مواد اولیه این کاشی مقدار زیادی است. تمام کاشی‌ها از سه ماده اولیه خاک رس، فلدسپات و ماسه تولید می‌شوند. هنگامی که درصد خاک رس بیشتر بوده و رنگ پایه قالب کاشی قرمز باشد به آن محصول خاک قرمز می‌گویند.

ویژگی دیگر کاشی امپرادو تخت براق رکتیفای یا کالیبره بودن این محصول است. کاشی‌های کالیبره آن دسته از محصولاتی هستند که در حین فرآیند تولید با دقت و ظرافت برش خورده‌اند. این برش‌ها به گونه‌ای است که در هنگام نصب ما را از بندکشی بین تایل‌ها بی‌نیاز می‌کند.

درواقع کاشی‌های رکتیفای شده به راحتی در کنار یکدیگر چفت شده و نیازی به بندکشی ندارند. کالیبره بودن این مزیت را دارد که فضای دیوار مد نظر ما را یکدست‌تر و وسیع‌تر نشان داده و به زیبایی آن نیز کمک می‌کند. در ضمن در هزینه‌ها و زمان بندکشی نیز صرفه‌جویی می‌شود.

اما توضیحاتی در مورد قالب‌های دکور کاشی امپرادو تخت براق. یکی از سه دکور امپرادو، دکور تخت این محصول است. دکور تخت در بالا و پایین تایل دو نوار افقی دارد که با نقوش ظریف گیاهی پر شده‌اند. رنگ زمینه این نوارها و رنگ نقوش نقش شده درون آن‌ها سفید یا رنگ روشن است. نقوش گیاهی درون آن‌ها نیز شبیه به کنگره‌های بناهای کلاسیک است که پیچ‌وتاب یک گیاه را نشان می‌دهد.

در مرکز کاشی و بین دو نوار منقوش، همان زمینه امپرادو تیره را می‌بینیم که روی آن به وسیله خطوط اریب شبکه‌بندی شده است. این خطوط اریب با قطع کردن یکدیگر تشکیل مربع‌ها یا لوزی‌های کوچک‌تری را داده‌اند.

دیگر دکور کاشی امپرادو تخت دکور «راه‌راه» این محصول است که همانطور که از نام آن پیداست ظاهری راه‌راه دارد. کاشی امپرادو با رنگ تیره که روی آن نوارهایی در جهت افقی کشیده شده‌اند و رنگ درون این نوارها سفید یا رنگ روشن است. تضاد رنگ نوارها با رنگ زمینه جذابیت زیادی به این دکور امپرادو بخشیده است. در ضمن دکور راه‌راه امپرادو محصولی رستیک یا برجسته است.

دکور آخر امپرادو دکور زیگزاگ نام دارد که این محصول نیز رستیک یا برجسته است. دکور زیگزاگ ترکیب رنگی از امپرادو روشن و امپرادو تیره دارد. این رنگ‌ها در نوارهایی اریب با عرض‌های متفاوت قرار دارند که سطح دکور زیگزاگ را پوشانده‌اند.

یک خط افقی این تایل را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده است و نوارهای اریب در پایین و بالای این خط در کنار یکدگر قرار گرفته‌اند. دکور زیگزاگ ظاهری شبیه به یک پیکان یا یک فِلَش دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش کاشی امپرادو تخت براق با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید یا می‌توانید به نزدیک‌ترین شوروم گروه کاشی سرامیک پرنیان در محل زندگی خود مراجعه کنید و دکور زنده این کاشی خاص و دیگر محصولات را از نزدیک ببینید.