پیرامید کرم 60×30​

Previous
Next
پیرامید کرم تیره رستیک
پیرامید کرم روشن رستیک
پیرامید کرم دکور هرمی رستیک
پیرامید کرم دکور داماسک رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
2080110X1109129.61.622680930X60
Size / format30X60
in box9
in pallet80
weight26
area1.62
area pallet129.6
thickness9
size of pallet110X110
weight pallet2080

جهت دانلود کاتالوگ پیرامید کرم می‌توانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

پیرامید کرم مات

کاشی پیرامید کرم مات مختص پوشش فضای دیوار و در ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر تولید شده است. گروه کاشی و سرامیک پرنیان این محصول را تحت برند «پرفکت» عرضه کرده است. پکیج کاشی پیرامید شامل چهار تایل یا قالب است. دو عدد از این تایل‌ها ساده و بدون نقش و نگار هستند و البته حالتی رستیک یا برجسته نیز دارند. دو قالب دیگر هم برجسته یا رستیک هستند ولی نقش و نگار سطح آن‌ها این محصولات را از دو تایل دیگر متمایز کرده است. نام آن‌ها دکور هرمی و دکور داماسک است.

کاشی پیرامید کرم مات واجد مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی متفاوتی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

اولین ویژگی فنی که باید به آن اشاره داشت خاک قرمز بودن این کاشی است. کاشی‌های خاک قرمز محصولاتی هستند که در ترکیب مواد اولیه سازنده آن‌ها مقدار خاک رس در مقایسه با فلدسپات و ماسه بیشتر بوده و همین موضوع موجب می‌شود که رنگ پایه‌ی بدنه کاشی قرمز یا متمایل به قرمز باشد.

ویژگی فنی بعدی تک‌پخت بودن کاشی پیرامید کرم مات است. در این شیوه از پخت کاشی، بدنه کاشی و لعابی که سطح آن را می‌پوشاند در یک مرحله وارد کوره شده، در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و سپس از کوره خارج می‌شوند.

داشتن ضخامت استاندارد دیگر ویژگی فنی پیرامید کرم است. برای یک محصول که ابعاد آن ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر است و وزنی متناسب با همین ابعاد دارد و قرار است که در فضای دیوار (ارتفاع) نصب شود، داشتن ضخامت مناسب و استاندارد بسیار اهمیت دارد؛ زیرا اگر محصول ضخامت مناسب را نداشته باشد احتمال این‌که بر اثر گذشت زمان لق شده یا سقوط کند زیاد خواهد بود. پیرامید کرم با ضخامت ۹ میلی‌متری خود محصولی مناسب برای پوشش دادن فضای دیوار است.

اما مهم‌ترین مزیت در مورد پیرامید رکتیفاید یا لیزری بودن این کاشی است. کاشی‌های لیزری یا رکتیفای شده بعد از اتمام فرایند تولید توسط دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش خورده و اصطلاحاً گونیا می‌شوند. برش‌هایی بسیار دقیق و ظریف که موجب می‌شوند هر گونه ناهمواری و قناسی از لبه‌های کاشی و سرامیک برطرف شوند.

در هنگام تولید و در مرحله لعاب‌زنی ممکن است بخشی از لعابی که برای پوشاندن سطح محصول است شُره کرده و لبه‌های محصول را دچار ناهمواری کند، ایجاد برش‌های لیزری آن‌ها را برطرف می‌کند و باعث می‌شود که این محصولات در هنگام نصب نیز نیازی به بندکشی نداشته باشند.

بندکشی نشدن یک فضا موجب خواهد شد که آلودگی‌ها دیرتر خود را نمایان کنند زیرا درزها و بندهای بندکشی و موادی که ‌آن‌ها را پر می‌کنند در آن محیط غایب هستند. این موضوع به دنبال خود طولانی‌تر شدن فواصل زمانی نظافت را نیز به در پی دارد. زیباتر و یکدست‌تر شدن محیط و همچنین وسیع‌تر به نظر رسیدن آن از دیگر مزیت‌های استفاده از کاشی‌های کالیبره یا رکتیفای شده است.

در مورد ظاهر و جلوه این محصول هم باید اشاره داشت که دو قالب یا تایل آن ساده و رستیک هستند. تفاوت این دو تایل با یکدیگر در رنگ آن‌ها است. یکی از محصولات به رنگ کرم تیره و دیگری به رنگ کرم روشن است. دو قالب دیگر دکورهای هرمی و داماسک هستند.

همانطور که از نام محصول پیداست دکور هرمی روی سطح خود برآمدگی‌هایی دارد که شبیه به اهرام مصر بوده و زاویه دید ما نسبت به آن‌ها از بالا است. دکور داماسک نیز سطحی پر کار و انباشته از نقوش ظریف گیاهی دارد که یادآور فرش‌های ریزبافت و اصیل ایرانی است. گل ترنج یا شاه‌عباسی در مرکز نقوش کاشی داماسک قابل مشاهده است.

در صورتی که تمایل دارید این کاشی دیوار را ثبت سفارش نمایید یا اطلاعات بیشتری در مورد آن نیاز دارید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های تخصصی پرنیان با دکور واقعی کاشی پیرامید کرم مات و دیگر محصولات ما در شهرهای مختلف آماده بازدید علاقه‌مندان هستند.