کاشی پرفکت

کاشی دیوار محصولی اختصاصی است که گروه کاشی و سرامیک پرنیان تحت برند «پرفکت» آن را تولید و عرضه می‌کند. این کاشی‌ها همگی در اندازه ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر تولید می‌شوند.

محصولات تولیدی ما در این سایز و تحت برند پرفکت شامل ۹ مدل کاشی هستند که در رنگ‌بندی‌ها و انواع متفاوتی عرضه می‌شوند. این کاشی‌ها با دو حالت مات و براق ارائه شده‌اند.

کاشی دیوار ملودی با دو رنگ کرم و طوسی، پیرامید با رنگ‌های طوسی و کرم و رمانتیک با رنگ غالب طوسی از جمله محصولات با جلوه مات در برند پرفکت هستند.

کاشی‌هایی که جلوه براق دارند نیز شامل محصولات ذیل هستند.

کاشی دیوار ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر موناکو در چهار رنگ طوسی، آبی، کرم و صورتی، سالوادور با رنگ‌های طوسی و کرم، میکل در دو رنگ کرم و طوسی، بلانکو به رنگ سفید و کلکته با رنگ طلایی. کاشی براق ورسای نیز در دو نوع متفاوت تولید و عرضه شده است. ورسای طوسی رنگ با دکور هندسی و ورسای طوسی با دکور شبیه به آبشاری دو محصول مجزا هستند. همینطور ورسای کرم با دکور شبیه به آبشاری و ورسای کرم با دکور هندسی نیز دو محول مجزای دیگر در کاشی‌های پرفکت هستند.

کاشی‌های پرفکت از نظر ضخامت دو دسته هستند. برخی از این محصولات ضخامت ۹ میلی‌متری دارند و برخی دیگر از آن‌ها ۱۰ میلی‌متر ضخامت دارند. هر دوی این ضخامت‌ها برای محصولی که قرار است روی دیوار (در ارتفاع) کار شود مناسب بوده و خطر لق شدن یا سقوط بر اثر گذشت زمان متوجه آن‌ها نخواهد بود.

دیگر ویژگی فنی‌ای که این محصولات دارند خاک قرمز بودن آن‌ها است. کاشی‌های خاک قرمز در ترکیبات اولیه خود نسبت به دیگر مواد مقدار بیشتری خاک رس دارند. بیشتر بودن میزان رس نسبت به ماسه و فلدسپات موجب می‌شود که رنگ پایه کاشی متمایل به قرمز باشد. کاشی‌های خاک قرمز در دمایی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی فنی‌ای است که محصولات پرفکت دارند. هنگام تولید کاشی و سرامیک اگر پایه یا بدنه کاشی به همراه لعابی که روی سطح آن را می‌پوشاند، به طور همزمان وارد کوره شده، پخته شده و سپس خارج شوند، به محصول نهایی کاشی تک‌پخت می‌گویند.

در مورد مزیت کاشی دیوار تولید شده در برند پرفکت باید به رکتیفاید یا کالیبره بودن این کاشی‌ها اشاره کرد. کاشی رکتیفای شده یا لیزری محصولی ممتاز و کاربردی است که اکثر افراد استفاده کردن از ‌آن را به استفاده از محصولات معمولی ترجیح می‌دهند. بعد از این‌که تولید کاشی به اتمام می‌رسد محصولات را برای انجام برش لیزری و ظریف دوباره روی خط منتقل می‌کنند؛ زیرا ممکن است در هنگام لعاب‌زنی مقداری از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های کاشی را پوشانده باشد. این موضوع می‌تواند موجب ایجاد قناسی و ناهمواری در لبه‌های محصول شود. کاشی‌های کالیبره با برش‌هایی که می‌خورند چنین مشکلی نخواهند داشت.

وقتی که لبه‌های کاشی تیز یا اصطلاحاً گونیا باشد هنگام نصب آن نیازی به بندکشی نخواهیم داشت. این مزیت علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه بندکشی، موجب می‌شود که محیط یکدست‌تر و زیباتر بشود. همچنین فضایی که با کاشی رکتیفاید پوشش داده شده است، بزرگ‌تر نیز به نظر خواهد رسید.

نمایان شدن آلودگی و همچنین نظافت در این کاشی‌ها نیز کمتر بوده و مورد نیاز خواهد بود و راحت‌تر نیز انجام می‌گیرد.

برای ثبت سفارش یا داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کاشی دیوار تولید شده در برند پرفکت با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با تاسیس شوروم‌های تخصصی در نقاط مختلف کشور دکور زنده و واقعی کاشی‌های پرفکت و دیگر محصولات خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است تا قبل از انتخاب و خرید کاشی بتوانند نمای محصول و چیدمان مختلف آن را مشاهده کرده و با توجه به فضایی که در اختیار دارند، برای خرید کاشی و سرامیک اقدام کنند.