آرتیکو کرم مات 90×30​

آرتیکو کرم فیس 1
آرتیکو کرم
آرتیکو کرم فیس 2
دکور لاینا آرتیکو کرم
آرتیکو کرم فیس 3
دکور نیو وال آرتیکو کرم
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

آرتیکو کرم مات

کاشی آرتیکو کرم مات دارای ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر بوده و گروه کاشی و سرامیک پرنیان این کاشی را جهت پوشش دادن فضای دیوار تولید و تحت برند «لوکس» عرضه کرده است. پکیج کاشی آرتیکو دارای سه تایل یا قالب است. یک تایل آن ساده و تخت است و دو تایل دیگر، دکورهای پکیج آرتیکو کرم هستند. دکور لاینا و دکور نیو وال نام این تایل‌ها است.

این محصول دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی مختلفی است که جهت آشنایی مخاطبان به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مهم‌ترین مزیتی که کاشی آرتیکو کرم از آن برخوردار است رکتیفاید یا کالیبره بودن آن است. کاشی‌هایی که کالیبره یا لیزری هستند در صورتی که برای پوشش یک فضا به کار روند، باعث می‌شوند که محیط یکدست‌تر و زیباتر شده و فضا وسیع‌تر نیز به نظر برسد؛ زیرا کاشی‌های رکتیفای شده نیازی به بندکشی نداشته و تایل‌ها به راحتی کنار یکدیگر چفت می‌شوند.

روی خط تولید و در مرحله لعاب‌زنی به کاشی یا سرامیک، امکان این وجود دارد که بخشی از لعاب شُره کرده و در لبه‌های محصول ایجاد ناهمواری کند. برای رفع این نقیصه کاشی و سرامیک‌ها را با دستگاهی مانند واترجت برش می‌زنند. این برش‌ها بسیار ظریف و دقیق انجام شده و باعث می‌شوند که تایل‌ها اصطلاحاً گونیا شوند.

صرفه‌جویی در هزینه و زمان بندکشی، عدم امکان بروز آلودگی‌ها و دیرتر شدن فواصل زمانی نظافت محیط از جمله مزیت‌های دیگر استفاده از کاشی‌های لیزری یا رکتیفای شده است.

ضخامت ۱۱ میلی‌متری یکی از ویژگی‌های فنی کاشی آرتیکو کرم مات است. این ضخامت برای محصولی که در ارتفاع (دیوار) نصب می‌شود کاملاً استاندارد و مناسب است. اگر ضخامت با ابعاد و وزن کاشی استاندارد نشده باشد، ممکن است محصول به مرور زمان لق شده یا سقوط کند.

دو پخت بودن دیگر ویژگی فنی آرتیکو کرم است. در این شیوه‌ی پخت یک بار بدنه کاشی درون کوره رفته و پخته می‌شود که اصطلاحاً به آن بیسکوییت شدن می‌گویند. سپس در یک مرحله دیگر لعاب به بیسکوییت اضافه شده و کاشی بار دیگر درون کوره قرار می‌گیرد تا لعاب آن نیز تثبیت شود.

خاک سفید بودن آرتیکو کرم مات هم یکی دیگر از ویژگی‌های فنی آن است. کاشی‌های خاک سفید به دلیل بیشتر بودن مقدار سیلیس در ترکیب مواد اولیه سازنده آن‌ها نسبت با گرانیت یا فلدسپات و خاک رس، رنگ بدنه سفید یا متمایل به سفید دارند. این محصولات تحت فشار و حرارت زیادی تولید شده و به همین خاطر سطحی متراکم و مقاومت بالایی دارند. کاشی‌های خاک سفید از لحاظ مقاومت در برابر عوامل محیطی و شیمیایی نزدیک‌ترین محصولات به سرامیک‌های پرسلان هستند.

در مورد ظاهر و جلوه این کاشی نیز باید اشاره داشت که یک تایل ساده و تخت در پکیج وجود دارد که به رنگ کرم است. دکور «لاینا» قالب دیگر این پکیج، سطحی پوشیده از خط‌های افقی دارد که به صورت برجسته یا رستیک هستند. دکور بعدی پکیج آرتیکو کرم مات «نیو وال» نام دارد. نیو وال هم مانند لاینا سطحی برجسته و رستیک دارد. مستطیل‌های کوچک سطح کاشی را پوشانده‌اند. در هر مستطیل برآمدگی‌ای به چشم می‌خورد که نمایی شبیه به تصاویر هوایی از کوهستان یا تپه‌ماهورهای کویری به مخاطب می‌دهد. ترکیب برجستگی لاینا و نیو وال با تخت بودن تایل ساده‌ی پکیج به جذابیت آرتیکو افزوده است.

در صورتی که تمایل به ثبت سفارش این کاشی لوکس دارید یا خواهان اطلاعات بیشتری در مورد آن هستید، با کارشناسان گروه کاشی و سرامیک پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شما می‌توانید با مراجعه به شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف کشور دکور زنده یا واقعی این محصول و دیگر محصولات ما را مشاهده نمایید. کاشی آرتیکو کرم مات یک محصول مشابه خود نیز دارد که آن پکیجی به رنگ طوسی بوده و می‌تواند پوشش دهنده سلایق بخش دیگری از مخاطبان باشد.