آمستردام طوسی 90×30

Previous
Next
آمستردام طوسی فیس 1
آمستردام طوسی فیس 2
دکور زبرا آمستردام طوسی رستیک
دکور داماسک آمستردام طوسی رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletinboxsize / format
1728112X1121186.41.352764530X90
Size / format30X90
inbox5
in pallet64
weight27
area1.35
area pallet86.4
thickness11
size of pallet112X112
weight pallet1728

آمستردام طوسی

کاشی آمستردام طوسی یک محصول مختص به پوشش دیوار است که در ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر و تحت برند «لوکس» در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید شده است. در ضمن لازم به ذکر است که جلوه این محصول مات است.

آمستردام طوسی در دو فیس و دو قالبِ دکور عرضه می‌شود. تفاوت فیس شماره یک و شماره دو این کاشی در رگه‌های سنگی که روی آن‌ها وجود دارد متفاوت‌اند و این رگه‌ها نیز به صورت رَندُم روی هر فیس وجود دارند.

دکور زبرا یکی از قالب‌های دکور کاشی آمستردام طوسی است که با حالت رستیک یا برجسته به تولید رسیده است. این دکور تا حدودی شبیه به فیس‌های ساده آمستردام است ولی با دقت بیشتر می‌توان متوجه شد که رگه‌های موجود روی آن بیشتر از رگه‌های موجود روی فیس‌های ساده این محصول هستند. همچنین شش نوار عریض به صورت عمودی نیز روی این محصول قرار دارند که با توجه به برجسته بودن این کاشی، این نوارها اختلاف سطح و همچنین اختلاف رنگیِ‌ اندکی در کاشی ایجاد کرده‌اند.

دکور بعدی کاشی آمستردام طوسی دکور داماسک این محصول است که آن هم مانند دکور زبرا برجسته یا رستیک است. این محصول دارای طرح و نقش گیاهی است که کاملاً متفاوت از دکور زبرا عرضه شده و هنگام همنشینی با فیس‌های یک و دو و دکور زبرا جلوه‌ای جذاب و منحصربه‌فرد به محیط خواهد بخشید.

زمینه داماسک فرم‌هایی شبیه به دایره و نیم‌دایره دارد که یادآور گلبرگ گل بوده و روی این زمینه نقوش گیاهی ظریفی کار شده است. این نقوش بسیار شبیه به گل‌های ترنج در فرش‌های نفیس ایرانی بوده و با حالت شکفته و بازی که دارند یادآور حضور بهار و سرزندگی در محیط هستند.

تا بدین جا مواردی که ذکر شد شرح و توصیفی از ظاهر کاشی آمستردام طوسی بود در ادامه به ویژگی‌های فنی این محصول نیز می‌پردازیم.

همانطور که ذکر کردیم ابعاد این کاشی ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر بوده و جلوه‌ای مات دارد. در ادامه باید اشاره کرد که ضخامت آمستردام ۱۱ میلی‌متر بوده و یک کاشی دو پخت محسوب می‌شود.

کاشی دو پخت یعنی چه؟ در مورد این ویژگی فنی باید گفت که هر کاشی یک بار به درون کوره رفته تا قالب یا بدنه آن پخته شود. اگر همان محصول را بعد از لعاب زدن دوباره درون کوره قرار دهیم تا لعاب آن نیز پخته و مقاوم شود، به محصول حاصل شده کاشی دو پخت گفته می‌شود. دو پخت بودن باعث می‌شود که محصول نهایی مقاوم‌تر و زیباتر شود.

ویژگی دیگر آمستردام طوسی خاک سفید بودن این محصول است. خاک سفید بودن یک کاشی به این معنا است که در ترکیبات سازنده آن خاک رس قرمز رنگ وجود ندارد یا مقدار آن بسیار اندک است و این عامل باعث می‌شود که رنگ پایه‌ی محصول سفید باشد. کاشی‌های خاک سفید ویژگی‌های دیگری نیز دارند. برای مثال از نظر جذب آب و مقاومت، این محصولات بسیار به سرامیک‌های پرسلان شبیه هستند؛ یعنی هم مقاومت بالایی دارند و هم جذب‌ آن‌ها اندک است.

همین ویژگی باعث می‌شود که کاشی‌های خاک سفید نظیر کاشی آمستردام طوسی محصولاتی محبوب در بازار و در بین مصرف‌کنندگان باشند.

کالیبره یا رکتیفای بودن دیگر ویژگی و مزیت آمستردام طوسی است. کاشی رکتیفای شده به محصولی گفته می‌شود که در هنگام تولید با برش‌هایی ظریف تولید شده است که همین برش‌ها موجب می‌شوند این کاشی در هنگام نصب به راحتی در کنار قالب یا تایل دیگر چفت شده و محیط را یکپارچه و بدون درز نشان دهد.

در واقع باید گفت کاشی‌های رکتیفای شده در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته و همین مزیت باعث می‌شود که محیط کاملاً یکدست و شیک به نظر برسد. این کار هم فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و هم باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشی آمستردام طوسی و همچنین سفارش این کاشی لوکس می‌توانید با همکاران ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان در ارتباط باشید.

در ضمن شوروم‌های پرنیان آماده مشاهده و بازدید مشتریان محترم هستند.