کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی امروز در رنگ‌هایی مانند بژ و کرم محصولی بسیار پرطرفدار است که به منظور دیزاین فضاهای داخلی فاخر و مجلل کاربرد دارد. این کاشی‌ها عموما نقش و نگار کمتری دارند و به صورت تک‌نقش هستند تا بتوانند هر چه بهتر نور فضا را بازتاب دهند.

علاقه اغلب افراد به فضاهای مجلل و لوکس و به اصطلاح سلطنتی انکارناپذیر است و انسان از تماشای فضاهای باشکوه و لوکس مانند قصرهای پادشاهان اروپایی، قطعا به وجد خواهد آمد. یکی از انواع دکوراسیون پرطرفدار، دکوراسیون مجلل و سلطنتی بوده که در فضاهای بزرگ قابل اجرا است. کاشی و سرامیک نیز از پرکاربردترین متریال مورد استفاده در ساختمان هستند که برای استفاده در  ساختمان‌های بزرگ و باشکوه، انواع متفاوتی دارند.

در این مطلب قصد داریم انواع کاشی سلطنتی را که در مناطق مختلف منزل کاربرد دارند و نوع متفاوتی از طراحی را شامل می‌شوند، به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید … .

رنگ‌های پرطرفدار کاشی سلطنتی

از پرطرفدارترین رنگ‌های کاشی سلطنتی، کاشی‌هایی به رنگ‌های بژ و کرم هستند. رنگ ملایم این نوع از کاشی‌ها آن‌ها را به رنگ‌هایی محبوب و جذاب تبدیل می‌کند. کاشی‌های کرم و بژ، دارای طرح‌هایی به رنگ‌های تیره‌تر و از طیف رنگ قهوه‌ای هستند. نورپردازی فضا و تلألو نور بر سطح این کاشی‌ها آن‌ها را به متریال لوکس و با شکوه تبدیل می‌کند. طرح‌های موجود بر سطح این کاشی‌ها اغلب به صورت تک گل بوده و از طرح‌های هندسی روی این کاشی‌ها اثری نیست.

نوع دیگری از کاشی سلطنتی به رنگ کرم و بژ نیز وجود دارد که بیش‌تر حال و هوای اروپایی داشته و زیبایی و جذابیت قصرها را به فضا می‌دهد. رنگ زمینه این کاشی نیز بژ و کرم است و روی آن از طرح‌هایی با رنگ‌های صورتی و آبی و به صورت گل رز استفاده شده است. گل‌های رز صورتی در زمینه کرم، این کاشی‌ها را فوق‌العاده زیبا جلوه داده و جذابیت بی‌نظیری به وجود می‌آورد که فرد از تماشای فضا خسته نخواهد شد. از دیگر رنگ‌های کاشی سلطنتی، می‌توان به رنگ طوسی روشن اشاره کرد.

رنگ طوسی روشن یکی از رنگ‌های پرطرفدار در هنگام خرید کاشی سلطنتی است و طرح‌های سطح این کاشی‌ها نیز به رنگ طوسی تیره هستند. طرح موجود بر سطح این کاشی‌ها نیز اغلب به صورت تک گل است. کاشی وسرامیک‌‌های سفید با طرح‌های طلایی و نقره‌ای نیز یکی دیگر از انواع کاشی‌های سطلنتی هستند که فضا را فوق‌العاده لوکس جلوه می‌دهند. انواع متفاوتی از کاشی‌های سلطنتی نیز وجود دارند که بیش‌تر پیرو طرح‌های اروپایی هستند.

این نوع از کاشی‌ها اغلب دارای زمینه سفید و یا آبی روشن بوده و گل‌های رز زیبایی روی این کاشی‌ها نقش بسته است. این طرح و رنگ کاشی برای افراد جسور مناسب بوده و افراد خاص‌پسند به سراغ این طرح‌ها می‌روند. در میان انواع مختلف کاشی سلطنتی، رنگ فیروزه‌ای و آبی درباری نیز بسیار به چشم می‌خورد. طرح‌هایی به رنگ فیروزه‌ای روی سطحی به رنگ‌ کرم و یا استخوانی، جلوه بی‌نظیری از یک فضای اشرافی را ایجاد خواهد کرد.

کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی برای کف سالن

از مهم‌ترین فضاهای منزل که سبک دکوراسیون داخلی منزل در آن‌جا نمود پیدا می‌کند، فضای سالن پذیرایی است. همچنین مهم‌ترین بخش دیزاین این فضا،‌ استفاده از سرامیک کف مناسب در این محیط محسوب می‌شود. سرامیک کف به دلیل گستردگی در تمامی محیط، همه فضا را تحت‌الشعاع قرار داده و در طراحی کل محیط تأثیر به سزایی دارد. اگر سرامیک کف به درستی انتخاب نشود‌، رنگ و طراحی تمامی محیط سالن پذیرایی را زشت و نازیبا جلوه خواهد داد.

حال که تصمیم به استفاده از کاشی و سرامیک با طرح‌های سلطنتی گرفته‌اید لازم است برای انتخاب کفپوش با طرح و رنگ مناسب، نکات ساده‌ای را مد نظر داشته باشید.

در کف سالن‌های پذیرایی از رنگ‌هایی هم چون بژ و کرم استفاده می‌شود. لازم است تا محیط پر نور و درخشان به نظر برسد و در این سبک دکوراسیون، از انواع لوازم با رنگ‌های چوب طبیعی، طلایی و سفید استفاده می‌شود. به همین علت رنگ کرم و بژ بهترین انتخاب برای کف سالن است زیرا به خوبی با رنگ‌های چوب طبیعی و طلایی هماهنگ شده و فضایی مجلل ایجاد می‌کند. سرامیک‌های کف برای فضاهای سلطنتی به صورت تک رنگ کار می‌شود و در برخی نقاط با فواصل زیاد، از سرامیک‌های طرح‌دار با سبک خاص استفاده خواهد شد.

این نوع از سرامیک‌ها دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند و یا به صورت یک پازل با قطعات کوچک در کنار هم قرار گرفته و یک طرح بزرگ را ایجاد می‌کنند. در طرح این سرامیک‌ها نیز از رنگ‌های طیف قهوه‌ای استفاده می‌شود. در برخی از طرح‌های سرامیک کف نیز، با استفاده از سرامیک، فرشی از طرح‌های زیبا در کف سالن ایجاد می‌کنند که نظر هر بیننده‌ای را جلب خواهد کرد.

در خانه‌های مجلل و با شکوه، رنگ سبز یشمی نیز در برخی از فضاهای سالن به کار می‌رود. این رنگ باشکوه و خاص، در گروه رنگ‌های سلطنتی بوده و از آن در محیط‌‌های بزرگ و پر از نور استفاده می‌شود. البته استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی منازل، جسارت زیادی را می‌طلبد و نیازمند روحیه‌ای بالا است.

سرامیک‌های پر از طرح و نقش به رنگ فیروزه‌ای و آبی درباری نیز یکی دیگر از انتخاب‌های پیش روی شما هستند که محیط را اشرافی جلوه می‌دهند. طرح‌های آبی فیروزه‌ای بر سطحی از سرامیک استخوانی یا کرم، فضایی سلطنتی و بی‌نهایت چشم نواز ایجاد می‌کند. با استفاده از این طرح سرامیک در کف سالن پذیرایی می‌توانید از انواع مبلمان با رنگ‌های کرم روشن، طلایی، آبی و سفید استفاده کنید.

در فضاهای لوکس و مجلل، اغلب از سرامیک‌های براق برای کف استفاده می‌شود. در واقع سرامیک‌های سلطنتی مورد استفاده در محیط باشکوه، دارای سطحی براق و درخشان هستند که به خوبی نور را بازتاب داده و تصویر لوازم لوکس و با شکوه منزل در سطح این سرامیک‌ها مشهود است.

کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی در آشپزخانه

آشپزخانه یکی دیگر از فضاهای مهم در منزل محسوب می‌شود که نقشی اساسی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. عمدتا این فضا از تمامی بخش‌های سالن و نشیمن قابل رویت بوده و به همین دلیل، به دکوراسیون آن توجه ویژه‌ای می‌شود. برای ایجاد فضایی با شکوه و لوکس در این محیط به چند نکته در انتخاب کاشی مناسب توجه داشته باشید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به آشپزخانه با دکوراسیون سلطنتی علاقه دارید اما تنها در صورت اطمینان به حاصل کار، دست به تغییر دکوراسیون می‌زنید، پیشنهاد ما استفاده از کاشی سلطنتی با رنگ کرم و بژ است. این ترکیب مطمئن‌ترین ترکیب رنگی سرامیک برای آشپزخانه‌‌های مجلل به شمار می‌رود و می‌توانید با خاطر آسوده این طرح را در آشپزخانه اجرا کنید و نسبت به نتیجه کار اطمینان صددرصد داشته باشید.

اغلب از دو نوع سرامیک طرحدار و ساده که کاملا با هم هماهنگ باشند، برای این منظور استفاده می‌شود و بخش‌هایی مانند پشت اجاق گاز و سینک ظرفشویی از نوع طرحدار و در سایر قسمت‌ها انواع ساده را اجرا می‌کنند.

یکی دیگر از ترکیب‌های لوکس و باشکوه پرطرفدار، استفاده از کاشی سلطنتی با رنگ‌های سفید و طلایی است. کاشی‌هایی با زمینه سفید و طرح‌های طلایی، فضایی مجلل و باشکوه ایجاد می‌کنند و برای استفاده در آشپزخانه به سبک سلطنتی ایده‌آل است.

همانطور که در بخش رنگ‌های کاشی سلطنتی اشاره شد، گروهی از این محصولات دارای زمینه‌هایی به رنگ کرم، آبی روشن و سفید هستند و روی آن‌ها تصاویر زیبایی از گل رزهای صورتی وجود دارد. این نوع کاشی نیز لوکس و باشکوه بوده و برای استفاده در آشپزخانه مناسب است.

در صورت انتخاب هر یک از ترکیب‌های ذکر شده برای آشپزخانه منزل، لازم است به رنگ کابینت نیز توجه شود. البته تمامی این ترکیب‌ها در کنار کابینت‌های سفید با طرح ممبران و اروپایی، فضایی لوکس و با شکوه ایجاد می‌کند. اما اگر رنگ کابینت‌ها تیره‌تر بوده و به طیف قهوه‌ای تمایل داشت، می‌توانید از کاشی‌های بژ، کرم، سفید و طلایی استفاده کنید تا با رنگ قهوه‌ای هماهنگی کامل داشته باشند.

کاشی سلطنتی

کاشی سلطنتی در سرویس بهداشتی

یکی دیگر از فضاهایی که کاشی و سرامیک، کاربرد گسترده‌ای دارد، سرویس بهداشتی است. در سرویس‌های بهداشتی از انواع کاشی و سرامیک استفاده می‌شود. اما در صورتی که تمایل به استفاده از کاشی سلطنتی در این محیط دارید و فضای سرویس بهداشتی منزل شما بسیار بزرگ است، می‌توانید تمام ترکیب‌های رنگی و طرح‌های مختلف کاشی سلطنتی را برای این فضا انتخاب کنید. رنگ بژ و کرم، پادشاه رنگ‌ها در کاشی‌‌های سلطنتی محسوب می‌شوند و برای هر فضایی بهترین انتخاب به شمار می‌روند.

با ترکیب طیف‌های مختلف این گروه می‌توانید یک سرویس بهداشتی مجلل و باشکوه ایجاد کنید. همچنین با انتخاب هر یک از این ترکیب‌ها، لازم است تا کابینت روشویی و دیگر لوازم سرویس بهداشتی را به طور هماهنگ با آن انتخاب نمایید. کابینت‌های روشویی تهیه شده از سنگ طبیعی مرمر، برای ایجاد محیطی باشکوه و مجلل مناسب به نظر می‌رسند و همچنین دوام بالایی دارند. از انواع روشویی‌های سلطنتی در ترکیب‌های رنگی سفید و طلایی و رنگ چوب نیز می‌توان در دکوراسیون سرویس بهداشتی مجلل استفاده کرد.

برای درخشش و تلألو بیشتر این محیط نیز لازم است تا به نورپردازی فضا توجه ویژه‌ای شود. نوعی از کاشی‌های سلطنتی دیواری نیز موجود هستند که به صورت تابلو‌هایی بزرگ طراحی شده‌اند. روی یکی از دیوارهای بزرگ سرویس بهداشتی، اغلب از این کاشی‌ها برای ایجاد شکوه و جلال بیش‌تر استفاده می‌شود. این سرامیک‌ها یا ابعادی بزرگ دارند و یا سرامیک‌هایی کوچک هستند که به صورت قطعات پازل در کنار هم قرار گرفته و طرحی خاص ایجاد می‌کنند.

جمع‌بندی

دکوراسیون خیره کننده قصرهای پادشاهان و خانواده‌های سلطنتی، برای همه افراد همواره از جذابیت بالایی برخوردار است و فرد از تماشای این شکوه و عظمت خسته نخواهد شد. این سبک دکوراسیون برای ویلاها و قصرها مناسب است و طرفداران خاص خود را دارد.

دیدگاه ها بسته شده اند.