کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی به دلیل رنگ‌بندی جذاب و نقوش مینیاتوری معروف‌ترین و بهترین کاشی آشپزخانه در جهان شناخته می‌شود. همچنین به دلیل قدمت بسیار زیاد تولید کاشی در کشور اسپانیا این محصولات از لحاظ قیمت، کیفیت و تنوع کاشی‌هایی بی‌رقیب به حساب می‌آیند.

این محصولات نمونه‌های گوناگونی دارند. این ویژگی باعث می‌شود که مشتریان در هنگام خرید با انتخاب‌های مختلفی روبه‌رو باشند و بتوانند با هر معیاری که در نظر دارند کاشی بین کابینتی مدنظرشان را تهیه کنند. قیمت کاشی بین کابینتی ، مزایا، طرح‌ها و انواع این کاشی‌ها از مواردی است که در این مقاله قصد داریم در خصوص آن‌ها با شما صحبت کنیم.

از مشهورترین نمونه‌های کاشی و سرامیک در دنیا، می‌توان به کاشی اسپانیایی اشاره کرد. کاشی‌های اسپانیایی در تمامی جهان طرفداران خود را دارد و در هر نقطه از دنیا که قرار دارید، کاشی و سرامیک‌های اسپانیایی به راحتی در دسترس خواهند بود. اسپانیا به تولید بهترین کاشی و سرامیک در دکوراسیون داخلی منزل در کل جهان شهرت دارد و از گذشته در این صنعت و هنر بزرگ پیشرو بوده است. در ایران نیز کاشی‌های اسپانیایی توسط افراد بسیار و با سلایق خاص در دیزاین منازل به کار گرفته می‌شود.

با وجود این‌که ایران خود قطب بزرگ تولید کاشی و سرامیک در جهان به شمار می‌رود، اما کاشی و سرامیک‌های اسپانیایی، در ایران هم راه یافته و قابل تهیه هستند. اسپانیا بهترین تولید کننده کاشی‌های آشپزخانه بوده و شهرت این کاشی‌ها در همه جای دنیا به گوش می‌رسد. در این مطلب قصد داریم انواع طرح‌های جدید تولید کنندگان اسپانیایی را بررسی کرده و به معرفی مزایای این کاشی‌‌ها بپردازیم.

اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود دارید و می‌خواهید فضایی خاص و جذاب خلق کنید که در هیچ منزلی قابل رؤیت نباشد، می‌توانید انواع نمونه‌های کاشی و سرامیک اسپانیایی را در فضای داخلی منزل خود به کار ببرید. علاوه بر داشتن کیفیت بی‌نظیر، کاشی اسپانیایی دارای تنوع بی‌نظیری در طرح و رنگ است و بی‌شک جدیدترین طرح‌های دنیا را می‌توان از میان تولیدات این کشور جستجو کرد. به دلیل علاقه همه مردم دنیا به کاشی‌های اسپانیایی و وجود قدمت زیاد در تولید کاشی و سرامیک، کاشی و سرامیک‌های اسپانیایی در همه جای دنیا از جمله ایران قابل خریداری هستند.

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

چرا کاشی اسپانیایی؟

اسپانیا یکی از قطب‌های تولید انواع کاشی و سرامیک در دنیا محسوب شده و شهرت این تولیدکننده بزرگ، بیش‌تر به کاشی‌های آشپزخانه مربوط می‌شود. کاشی‌های اسپانیایی تولید شده برای استفاده در داخل آشپزخانه، عمدتا دارای کیفیت بی‌نظیر بوده و با داشتن طراحی جذاب و ویژه تا سال‌ها جذابیت خود را از دست نداده و قدیمی نخواهند شد. طرح‌های مورد استفاده در تولید کاشی اسپانیایی، طرح‌هایی جذاب و رنگارنگ بوده که فضای آشپزخانه را از رخوت و سستی خارج می‌کند و هیجان و انرژی را به محیط آشپزخانه می‌آورد.

به همین دلیل علاقه افراد به استفاده از این کاشی در محیط‌هایی هم چون آشپزخانه افزایش یافته و کاشی اسپانیایی به یکی از جذاب‌ترین نوع کاشی‌ها در دکوراسیون داخلی منازل تبدیل شده است. علاوه بر طراحی جذاب، کیفیت بسیار بالای این کاشی‌ها موجب شده است تا کاشی اسپانیایی، تا سال‌ها جلوه خود را از دست نداده و همانند روز اول، درخشان و خوش‌رنگ به نظر برسد.

قیمت کاشی بین کابینتی اسپانیایی

در ایران نیز بخشی از بازار فروش کاشی و سرامیک، به کاشی‌های اسپانیایی تعلق دارد. این کاشی‌ها دارای بالاترین قیمت در میان سایر محصولات هستند. اما صرف هزینه بیش‌تر نباید شما را از خرید منصرف کند. کاشی‌های اسپانیایی دارای برترین کیفیت و جذاب‌ترین طرح و رنگ هستند که با وجود آن‌ها، شما تا سال‌ها نیاز به تغییر دکوراسیون را حس نکرده و از تماشای این طرح‌ها خسته نخواهید شد.

همچنین طرح این کاشی‌ها جدید و به‌روز بوده که هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود. بنابراین صرف هزینه‌های بیش‌تر برای خرید کاشی بین کابینتی اسپانیایی ، در طی زمان جبران شده و نیاز شما از بابت خرید کاشی‌های جدید برطرف خواهد شد.

مزایای استفاده از کاشی اسپانیایی در آشپزخانه

کاشی اسپانیایی از پرطرفدارترین نوع کاشی و سرامیک جدید برای طراحی داخلی منازل است و آشپزخانه نیز از مهم‌ترین فضاها در هر خانه‌ای به شمار می‌رود. کاشی اسپانیایی تولید شده برای فضاهای داخلی منزل، عموما طرح‌های جذاب و خاصی دارند که تا سال‌ها از تماشای آن خسته نشده و جذابیت خود را از دست نخواهند داد. از نکات مورد توجه در زمان خرید کاشی و سرامیک برای  فضای آشپزخانه، کیفیت محصول است که به شما اجازه می‌دهد تا سال‌ها از آن استفاده کنید.

کاشی‌های مورد استفاده در آشپزخانه لازم است تا از کیفیت بالایی برخوردار باشند. زیرا این بخش از خانه در معرض برخورد مواد غذایی، حرارت بالا، مواد شوینده مختلف، برخورد اجسام و … است و در صورت استفاده از کاشی نامرغوب، به سرعت دچار آسیب شده و نیاز به تعویض کاشی و سرامیک پیدا می‌کند. کاشی مورد استفاده در آشپزخانه باید از نوع درجه یک انتخاب شود تا بالاترین کیفیت را داشته باشد. درجه ساییدگی نیز از نکات دیگری است که کیفیت بالای محصول را مشخص می‌کند.

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

هر چه درجه ساییدگی بالاتر باشد، کاشی در برابر ساییدگی و خراش مقاوم‌تر بوده و لعاب آن در اثر برخورد اجسام و اشیا دچار آسیب نخواهد شد. میزان جذب آب نیز در انتخاب کاشی مناسب اهمیت دارد. لازم است تا کاشی مورد استفاده در آشپزخانه جذب آب کمی داشته باشد تا در فضاهایی مانند پشت سینک ظرفشویی که امکان برخورد آب وجود دارد، دچار مشکل نشوید و آب ریخته شده روی کاشی، بدون جذب از روی آن عبور کند. ضریب اصطکاک نیز دیگر موضوعی است که در زمان خرید کاشی مناسب برای آشپزخانه با اهمیت جلوه می‌کند.

برای کاشی و سرامیک کف لازم است تا محصول اصطکاک بالایی داشته و سطح آن لغزنده نباشد تا افراد روی سرامیک سُر نخورند. اما در خصوص کاشی بین کابینتی، محصولات کاملا صیقلی با اصطکاک پایین به آسانی نظافت شده و تمیز خواهند شد. کاشی‌های مورد استفاده در آشپزخانه همواره در معرض برخورد اشیا و اجسام هستند و لازم است تا در برابر آسیب‌های مکانیکی مقاومت زیادی داشته باشند تا در صورت برخورد اجسامی مانند کارد آشپزخانه، انواع ظروف و … به سادگی دچار آسیب و شکست نشده و کارایی خود را از دست ندهند.

کاشی‌های بین کابینتی اسپانیایی با داشتن تمامی این ویژگی‌ها مناسب‌ترین گزینه برای پر کردن فضای بین دو کابینت به شمار می‌روند. این کاشی‌ها در برابر مواد شوینده و خورنده مقاومت بسیار بالایی دارند و در صورت استفاده از این کاشی در آشپزخانه، به راحتی می توانید انواع مواد غذایی و آلودگی را از سطح آن تمیز کنید.

طرح‌های مشهور کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی‌های بین کابینتی اسپانیایی دارای تنوع بی‌نظیری در طرح و رنگ هستند و جلوه‌ای متفاوت به آشپزخانه شما خواهند بخشید. اما چند طرح مشهور از این کاشی‌های بین کابینتی موجود است که مختص کاشی‌های اسپانیایی بوده و بیننده با نگاه اول متوجه نوع کاشی‌ها خواهد شد. کاشی‌های بین کابینتی اسپانیایی اغلب دارای طرح‌های رنگارنگ و جذاب هستند و از طرح‌های مینیاتوری روی آن‌ها استفاده می‌شود. قرار گرفتن این کاشی‌ها در کنار هم در سطح بزرگ‌تر، جذابیت محیط را افزایش داده و تقارن خاصی به وجود می‌آورد.

یکی از طرح‌های پرطرفدار کاشی بین کابینتی اسپانیایی،‌ کاشی‌هایی با زمینه سفید و طرح‌های ریز طوسی و مشکی هستند. این کاشی‌ها با همه انواع کابینت هماهنگی داشته و در انواع دکوراسیون کلاسیک و مدرن کاربرد دارند. این کاشی‌ها را می‌توانید در کنار انواع کابینت‌های رنگی، سفید،‌ طرح چوب،‌ ممبران و … به کار برده و از پیچیدگی طراحی آن‌ها لذت ببرید. طرح‌های ریز و مینیاتوری موجود روی این کاشی‌ها زیبایی خاصی به فضا بخشیده و به دلیل داشتن رنگ خنثی، محیط را شلوغ و پر ازدحام نشان نمی‌دهد.

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

نمونه دیگری از کاشی بین کابینتی اسپانیایی، کاشی‌هایی با طرح‌های مینیاتوری زرد و آبی بر سطحی سفید است. این کاشی‌ها نیز به خوبی با کابینت‌های سفید و طرح چوب هماهنگ می‌شود اما لازم است تا در خصوص استفاده از آن‌ها در کنار کابینت‌های رنگی، دقت بیش‌تری اعمال کنید. طرح‌های مورد استفاده در این کاشی‌ها کاملا اروپایی بوده و در مقایسه با کاشی های سنتی ایرانی، کاملا قابل تفکیک است.

کاشی اسپانیایی با زمینه سفید و طرح‌های آبی نیز یکی دیگر از نمونه‌های پرطرفدار کاشی بین کابینتی اسپانیایی است. این کاشی اغلب در کنار کابینت‌های چوبی و سفید قرار می‌گیرد و یا در کنار یک کابینت از نوع ممبران، ترکیبی کاملا اروپایی و جذاب را به وجود خواهد آورد. طرح‌های پیاده شده روی این کاشی‌ها نیز کامل ظریف و خلاقانه بوده و در آن از ترکیب رنگ‌های آبی لاجوردی و آبی فیروزه‌ای استفاده می‌شود.

یکی دیگر از طرح‌های پرطرفدار کاشی اسپانیایی، ترکیب رنگ‌های آبی و زرد و نارنجی است. این رنگ‌ها که هم به صورت ملایم و هم رنگ‌های تند در کنار هم قرار می‌گیرند تعادل بسیار زیبایی از ترکیب رنگ‌های سرد و گرم را ایجاد می‌کنند که برای هر بیننده‌ای جذاب به نظر می‌رسد.

ترکیب این رنگ‌ها  به صورت ملایم امکان استفاده آسان‌تر را به شما می‌دهد و در تمامی فضای آشپزخانه قابل نصب است. اما برای استفاده از ترکیب رنگ‌های تند آبی و نارنجی لازم است تا دقت بیش‌تری به خرج دهید. زیرا این ترکیب اگر در فضای وسیعی به کار رود، ممکن است فضا را شلوغ و کسل‌کننده جلوه دهد. از این ترکیب رنگی عمدتا در محیط‌های خاصی مانند دیوار پشت اجاق گاز و یا دیوار پشت سینک ظرفشویی استفاده می‌شود و در دیگر بخش‌های بین کابینتی آشپزخانه رنگ‌های ملایم و کاشی‌های ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استفاده از طوسی ملایم در رنگ زمینه کاشی و طرح‌های سنتی اروپایی به رنگ‌های سبز یشمی و طوسی تیره نیز از جذاب‌ترین طرح‌های کاشی اسپانیایی محسوب می‌شود. شما به راحتی می‌توانید این ترکیب رنگی را در آشپزخانه خود اجرا کرده و به سادگی سایر لوازم و وسایل آشپزخانه را با آن هماهنگ کنید. این کاشی‌ها در کنار لوازم چوبی طبیعی و کابینت‌هایی با رنگ‌ چوب طبیعی، ترکیب شگفت‌انگیزی از زیبایی طبیعت را ایجاد می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.