سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

اصولاً سالن پذیرایی در هر خانه‌ای، مهم‌ترین بخش خانه محسوب می‌شود. در این سالن تمامی گردهمایی‌های خانوادگی و مهمانی‌ها و … صورت می‌گیرد و این بخش از خانه به علت اجتماع مهمان‌ها و … از اهمیت بالایی برخوردار است. زیبایی سالن پذیرایی نسبت به دیگر فضاهای منزل مهم‌تر بوده و هر شخصی بنا بر سلیقه خود سعی در دیزاین بهتر این بخش از خانه دارد. استفاده از وسایل تزئینی، پرده‌های گران‌قیمت و زیبا، مبلمان شکیل، فرش‌های نفیس و … بخشی از اقدامات افراد در زیباتر کردن دکوراسیون سالن پذیرایی هست.

انتخاب کف‌پوش مناسب از مهم‌ترین اقدامات برای داشتن یک سالن پذیرایی زیبا و شکیل است. کف‌پوش سالن از هر سوی منزل قابل دید است و تمامی دکوراسیون را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. به همین دلیل از اهمیت بالایی در دکوراسیون سالن پذیرایی برخوردار بوده و انتخاب مناسب‌ترین کف‌پوش، دشوار جلوه می‌کند. در انتخاب کف‌پوش برای پذیرایی، موارد مختلفی وجود دارند که می‌توان به انتخاب آن‌ها دست زد. از کف‌پوش‌های متنوعی که در بازار موجود هستند، اصولاً سرامیک، پارکت، کف‌پوش‌های پی‌وی‌سی و … از پرطرفدارترین آن‌ها به شمار می‌روند.

نکات مهم در انتخاب کف‌پوش

 در انتخاب کف‌پوش مناسب، دارا بودن دوام بالا نیز علاوه بر زیبایی از نکات مهم در تهیه به شمار می‌رود. زیرا کف‌پوش سالن پذیرایی، به دلیل رفت‌وآمد و برخورد اشیا و ریختن مواد غذایی و … ممکن است دچار آسیب شده و هزینه‌های شما را هدر بدهد. عموماً کف‌پوش‌های طرح چوب، گرمای زیادی به منزل داده و زیبایی خاصی دارند که مورد پسند همه هست. این نوع از کف‌پوش‌ها از جنس‌های متفاوتی مانند پارکت و سرامیک تولید می‌شوند و قابل خریداری هستند. کف‌پوش‌های طرح چوب بسیار زیبا بوده و تمامی افراد به این نوع از کف‌پوش‌ها علاقه دارند.

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

 کف‌پوش‌های پارکت، بسیار زیبا هستند اما دارای طول عمر کمی بوده و در اثر مرور زمان، دچار فرسایش می‌شوند. لبه‌های این نوع کف‌پوش ممکن است از سطح زمین بلند شده و یا در اثر برخورد آب و مایعات، دچار ساییدگی شوند. در اثر برخورد اشیای داغ و یا افتادن شمع و زغال روی زمین این نوع از کف‌پوش دچار سوختگی شده و زیبایی خود را به‌سرعت از دست می‌دهد.

به‌علاوه نظافت این نوع از کف‌پوش دشوار بوده و باید همواره چند عدد در منزل داشته باشید تا در صورت آسیب دیدن، کف‌پوش را تعویض کنید. با وجود این دلایل، افراد تمایلی به خرید این نوع از کف‌پوش نشان نمی‌دهند. در حقیقت کف‌پوش پارکت بسیار زیبا بوده، اما دارای دوام و طول عمر بالا نیست و در اثر عوامل محیطی دچار آسیب می‌شود.

کف‌پوش سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

کف‌پوش‌های سرامیک طرح پارکت از پرطرفدارترین نوع کف‌پوش هستند. این نوع از سرامیک‌ها دارای مزایای بی‌شماری برای استفاده هستند که در ادامه به معرفی چند مورد خواهیم پرداخت. سرامیک‌های طرح پارکت که در نگاه اول به‌صورت چوبی به نظر می‌رسد و تنوع بسیار زیادی دارند.

این نوع از سرامیک‌ها بسیار زیبا بوده و با دارا بودن تنوع فوق‌العاده، به‌راحتی و با هر سلیقه‌ای می‌توان به انتخاب این نوع از سرامیک پرداخت. سرامیک‌های طرح پارکت که به‌صورت چوبی به نظر می‌رسند برخلاف کف‌پوش‌های چوبی، دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و با برخورد اشیا و مواد غذایی و مایعات، دچار آسیب نخواهند شد. این نوع از کف‌پوش‌ها دارای سطحی صاف و صیقلی هستند که بر خلاف کف‌پوش‌های چوبی که دارای شیار بوده و به‌سختی نظافت می‌شوند، به‌راحتی تمیز شده و به‌صورت مکرر می‌توان این نوع از کف‌پوش را مورد شستشو قرار داد.

هم‌چنین این نوع از کف‌پوش را می‌توانید به‌راحتی و تنها با یک حرکت تی شسته و تمیز کنید. سرامیک‌های طرح پارکت به‌صورت نوارهای بلندی هستند که ظاهری کاملاً مشابه پارکت دارند. کف‌پوش‌های سرامیکی طرح پارکت مناسب‌ترین گزینه برای استفاده به شمار آمده و انتخابی مطمئن برای کف سالن پذیرایی محسوب می‌شود.

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

انواع سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

سرامیک‌هایی با طرح و رنگ چوبی روشن

سرامیک طرح پارکت دارای رنگ‌های متنوعی بوده و یکی از مناسب‌ترین و زیباترین این رنگ‌ها، رنگ چوب روشن است. این نوع از سرامیک بسیار زیبا است و مزایای زیادی دارد. سرامیک‌های روشن طرح چوب فضا را وسیع‌تر نشان داده و هماهنگ کردن انواع دکوراسیون با این نوع از سرامیک‌ها ساده‌تر است. خصوصاً در فضاهای کوچک‌تر، مطمئن‌ترین انتخاب به شمار می‌روند.

زیرا به دلیل کوچک بودن فضا، سرامیک‌های روشن به‌راحتی می‌توانند مورد استفاده قرار گرفته و فضا را وسیع‌تر نشان دهند. البته سرامیک‌های رنگ روشن، آلودگی را زودتر نشان داده و نیاز به نظافت مداوم دارند. این نوع از سرامیک‌ها، برای استفاده در فضاهای پرتردد توصیه نمی‌شوند زیرا به سرعت آلودگی را نمایان می‌کنند، اما به‌راحتی تمیز شده و شیک و زیبا هستند.

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

سرامیک‌هایی با طرح و رنگ چوبی تیره

سرامیک‌های طرح چوب که دارای رنگ‌هایی تیره‌تر هستند، نیز طرفداران خاص خود را دارند. این نوع از سرامیک‌های طرح پارکت برای سالن‌های پذیرایی بزرگ‌تر مناسب بوده و جلوه خاصی به فضا می‌دهند. سرامیک‌های طرح پارکت با رنگ‌های تیره‌تر، برای فضاهای مجلل با دکوراسیون کلاسیک مناسب هستند و زیبایی این‌گونه فضاها را دوچندان می‌کنند.

این نوع از سرامیک طرح پارکت برای استفاده در فضاهای پرتردد نیز مناسب است و به‌راحتی می‌توان از آن استفاده نمود. دوام سرامیک طرح پارکت در برابر عوامل محیطی بسیار بالا بوده و طول عمر زیادی دارد. این نوع از سرامیک طرح پارکت از پرطرفدارترین نمونه‌ها محسوب می‌شود و برای سالن‌های بزرگ گزینه مناسبی است.

طرح و چیدمان متفاوت سرامیک پذیرایی طرح پارکت

سرامیک‌های طرح پارکت دارای طراحی‌های متفاوتی هستند. برخی از این سرامیک‌ها به زیبایی هر چه تمام‌تر دارای طرح‌هایی مانند بافت چوب بوده و تصور می‌کنید که بر روی سرامیک، شیارهایی مانند چوب وجود دارد. برخی دیگر از سرامیک‌ها نیز طرح‌های محوی داشته و به‌صورت ساده‌تر هستند. استفاده از هرکدام از این سرامیک‌ها، بستگی به نوع دکوراسیون منزل و سلیقه فردی داشته و می‌توان از هر دو این طرح‌ها استفاده کرد. سرامیک‌هایی با ابعاد بزرگ و عرض کم از پرفروش‌ترین نوع سرامیک‌های طرح پارکت هستند.

این نوع از سرامیک‌ها بسیار زیبا بوده و دارای چیدمانی ساده هستند. این سرامیک‌ها به دلیل بیش‌ترین شباهت هم از نظر ظاهری و هم از نظر ابعاد با پارکت، زیبایی فوق‌العاده‌ای را به محیط بخشیده و کاملاً مشابه با پارکت به نظر می‌رسند. بیننده بی‌شک تصور خواهد کرد که این نوع کف‌پوش، چوبی بوده و متوجه تفاوت آن با سرامیک نخواهد شد. سرامیک‌های طرح پارکت با لعاب مات نیز از زیبایی ظاهری بیش‌تری برخوردار هستند و شباهت بیش‌تری به پارکت و کف‌پوش چوبی دارند.

از انواع دیگر این سرامیک‌ها می‌توان به برخی مدل‌ها با ابعاد کوچک اشاره کرد. این نوع از سرامیک‌های طرح پارکت، با ابعاد کوچکی که دارند به‌صورت خاصی چیدمان می‌شوند. برخی از سرامیک‌های طرح پارکت با ابعاد کوچک به‌صورت حصیری چیدمان می‌شوند. برای این نوع از چیدمان لازم است تا سرامیک‌های باریک و نواری شکل با زاویه مشخصی مانند ۳۰ درجه در مقابل هم قرار گرفته و ردیف بعدی سرامیک نیز همانند ردیف اول و در راستای آن قرار بگیرد.

سرامیک‌های مربعی با ابعاد کوچک نیز به‌صورت ساده در کنار یکدیگر چیدمان شده و برخی به‌صورت آجری در کنار هم کار می‌شوند به این صورت که ردیف اول سرامیک به‌صورت ساده در کنار هم قرار گرفته و ردیف بعدی در میان ردیف قبلی قرار می‌گیرد. این نوع از چیدمان سرامیک طرح پارکت نیز زیبایی خاص خود را داشته و برای استفاده در فضاهای کوچک‌تر مناسب است.

سرامیک کف پذیرایی طرح پارکت

برخی از انواع سرامیک‌های طرح پارکت به‌صورت نقطه‌ای چیدمان می‌شوند. این نوع از سرامیک‌ها به‌صورت خاصی که در انتها شکلی مربعی را به خود می‌گیرد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و در وسط این مربع، یک سرامیک بسیار کوچک بارنگی متفاوت، واقع می‌شود. این نوع چیدمان نیز زیبا بوده و برای فضاهایی با وسعت بیش‌تر توصیه می‌شود.

به‌طورکلی سرامیک‌های طرح پارکت از بهترین و مناسب‌ترین انواع سرامیک برای کف پذیرایی محسوب می‌شوند. این نوع از سرامیک‌ها دارای تنوع زیادی هستند و برای تمامی انواع دکوراسیون از دکوراسیون مدرن گرفته تا دکوراسیون مجلل و کلاسیک مناسب هستند. بسته به نوع فضا می‌توانید از انواع چیدمان سرامیک طرح پارکت و طرح و رنگ‌های گوناگون آن استفاده کنید.

عموماً سرامیک‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر و رنگ روشن‌تر برای فضاهای کوچک‌تر مناسب بوده و محیط را بزرگ‌تر نشان می دهند. هم‌چنین سرامیک‌هایی بارنگ‌های تیره برای فضاهای بزرگ‌تر مناسب بوده و محیط را زیباتر جلوه می‌دهد. طرح چوب از طرح‌های محبوب برای افراد است که انرژی زیادی را به محیط خانه تزریق کرده و گرمای منزل را دوچندان می‌کند. در این میان استفاده از سرامیک‌های طرح پارکت مناسب‌ترین گزینه برای استفاده از طرح چوب است.

دیدگاه ها بسته شده اند.