سرامیک دیواری طرح دار از کلاسیک تا مدرن

سرامیک دیواری طرح دار

سرامیک دیواری طرح دار از کلاسیک تا مدرن

سرامیک دیواری طرح دار برای چه محیط‌ها و چه نوع دکوراسیونی مناسب است؟ آیا سرامیک‌های طرح دار از مد خواهند افتاد؟ و بسیاری سوال دیگر از جمله مطالبی هستند که ممکن است ذهن افراد را درگیر کنند.

انبوه‌سازان ساختمان یا افرادی که مسکن شخصی خود را می‌سازند در هر مرحله از کار با چالش‌های مختلفی مواجه خواهند بود یکی از مهم‌ترین موارد تزیین داخلی و خارجی یک ساختمان است. شرکت کاشی و سرامیک پرنیان به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان ایرانی آمادگی دارد تا کاشی و سرامیکی درجه‌یک و باکیفیت را در اختیار این عزیزان قرار دهد تا مواردی مثل نمای ساختمان، کف و دیوار حمام و سرویس بهداشتی، کف و دیوار اتاق‌ها و تالارها و همچنین آشپزخانه را به بهترین شکل ممکن پوشش دهند.

مزیت استفاده از محصولات پرنیان این خواهد بود که افراد مطمئن خواهند بود که این محصولات علاوه بر کاربردی بودن و پوشش فضاهای مدنظر آن‌ها از حیث زیبایی طرح و رنگ نیز کاملاً منحصربه‌فرد و بی‌نظیر خواهند بود. نمونه‌ی تولیدی محصولات کاشی و سرامیک پرنیان را می‌توانید در صفحه محصولات وب‌سایت ما مشاهده نمایید.

اما در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد سرامیک دیواری طرح دار در انواع و اقسام مختلف ‌آن از سرامیک‌های دیواری کلاسیک گرفته تا مدرن، مواردی را بیان کنیم.

یک باور اشتباه در مورد سرامیک دیواری طرح دار

باور اشتباهی که در مورد سرامیک‌های دیواری طرح دار وجود دارد این است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند این محصولات بعد از گسترش استفاده از کاغذ دیواری و با الهام از نقوش و طرح‌های روی این کاغذها به تولید رسیده‌اند و در واقع تولید این سرامیک‌ها در نتیجه ظهور پدیده‌ای به اسم کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی بوده است.

در اینجا باید اشاره کنیم که چنین برداشتی اشتباه بوده و این تصور کم‌لطفی در حق تولیدکنندگان کاشی و سرامیک است که همواره سعی داشته‌اند با استفاده از خلاقیت خود و الهام از هنر و فرهنگ جوامع، محصولاتی را خلق کنند که در عین کاربردی بودن و تولید صنعتی، زیبایی و ظرافت یک اثر هنری را نیز داشته باشند.

یک تاریخچه فرضی!

این‌گونه باید ادامه داد که اگر پیشرفت‌های علمی و صنعتی نیز به اندازه تخیل انسان وسعت و سرعت داشت چه‌بسا در هزاران سال قبل چنین اتفاقی می‌افتاد و دیوارپوش‌های طرح دار و دارای برجستگی به محیط زندگی انسان‌ها وارد می‌شدند. همانطور که اولین آثار هنری کشف شده از انسان نقاشی‌های دیواری روی دیوار غارهای «آلتامیرا» در اسپانیا و غار «لاسکو» در فرانسه نشان می‌دهد، بشر از حدود سی هزار سال پیش تمایل داشته است که روی دیوارهای محل سکونت خود نقش‌اندازی کند.

عاملی که موجب شده است این نقوش صرفاً به صورت نقاشی دوبعدی روی دیوار غارها و بعد از آن معابد و سکونتگاه‌ها نقش شوند، فقر ابزار، امکانات و دانش افراد بوده است. با پیشرفت بشر و شروع زندگی یکجانشینی انسان توانست ابزارسازی داشته باشد و بعد از ‌آن هنر حکاکی یا کنده‌کاری روی سنگ و سایر سطوح به وجود آمد.

کوتاه‌سخن این‌که امروزه نیز اگر کاشی و سرامیک دیواری طرح دار دیرتر از باقی انواع کاشی و سرامیک‌ها وارد بازار شده است، صرفاً به خاطر در دسترس نبودن ابزار و تکنولوژی ساخت این محصولات بوده است وگرنه خواست و تخیل ساخت چنین محصولی همیشه با انسان بوده و ذوق هنری ‌آن وجود داشته است.

پرنیان عرضه می‌کند!

ما در مجموعه پرنیان مفتخریم که با استفاده از به‌روزترین ابزار و تکنولوژی پیشرفته و همچنین هنر و تخیل طراحان ممتاز خود، سرامیک‌های طرح دار بی‌نظیری را تولید می‌کنیم که طیفی از طرح‌ها و محصولات کلاسیک تا مدرن را شامل می‌شوند. در ادامه این مقاله در کنار صحبت در مورد سرامیک دیواری طرح دار با محصولات ما نیز بیشتر آشنا خواهید شد

حال بازگردیم به پرسش ابتدایی این مقاله؛ سرامیک دیواری طرح دار برای چه محیط و چه نوع دکوراسیونی مناسب است؟

در جواب این پرسش باید اشاره کنیم که این محصولات به دلیل ظرافت و زیبایی‌ای که دارند با هر گونه محیطی سازگار بوده و با دکوراسیون مختلف هماهنگی خواهند داشت. همانطور که در عنوان مقاله نیز اشاره شده است سرامیک‌های طرح دار دیواری طیفی از کلاسیک تا مدرن را در برمی‌گیرند به همین دلیل در بین محصولات دیواری طرح داری که توسط پرنیان تولید می‌شوند، می‌توان برای هر نوع محیط، دکوراسیون و سلیقه‌ای سرامیک دیواری طرح دار پیدا کرد.

سرامیک دیواری طرح دار

خطر از مد افتادگی!

مطابق با سوالی که در ابتدای مقاله مطرح شد و می‌تواند سوال بسیاری از افراد نیز باشد باید بگوییم که از مد افتادن، کهنه شدن و چنین مواردی در مورد سرامیک دیواری طرح دار رخ نخواهد داد؛ اما این اتفاق چطور ممکن است؟!

همانطور که اشاره کردیم محصولات کاشی و سرامیک خلق شده توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان طیف‌های متنوعی از نقوش و طرح‌ها را در برمی‌گیرند که شامل کاشی و سرامیک‌های ساده، کلاسیک و مدرن می‌شوند.

در واقع باید گفت ما در تمامی سبک‌ها محصول تولید کرده و می‌کنیم و همین عامل باعث می‌شود که بتوانیم مطابق با هر نوع سلیقه، دکوراسیون و محیط، محصول مناسب به مشتری پیشنهاد بدهیم.

همانطور که می‌دانید دسته‌بندی کلی سبک‌های هنری شامل کلاسیک، مدرن و پست‌مدرن می‌شود؛ و از آنجایی که طراحی داخلی و دکوراسیون نیز زیرمجموعه هنر معماری قرار می‌گیرند. محصولات ما نیز در همین طیف قرار گرفته و با توجه به صنعتی – هنری بودن محصولات کاشی و سرامیک، می‌توان گفت که یک معماری کلاسیک می‌تواند از سرامیک دیواری طرح دار کلاسیک پرنیان استفاده کند.

 همانطور که یک معماری، طراحی داخلی، دکوراسیون و سلیقه مدرن می‌تواند از سرامیک‌های دیواری طرح دار ما که با نقوش و طرح‌های مدرن تولید شده‌اند، استفاده کند.

لازم به ذکر است حتی اگر یک ساختمان به سبک پست‌مدرن طراحی و ساخته شده باشد نیز امکان استفاده از این محصولات در پوشش و تزیین آن وجود دارد!

اما چگونه پست‌مدرن؟!

همانطور که می‌دانیم و بنا بر تعاریف، سبک هنری پست‌مدرن را می‌توان به طور تقریبی و در تعریفی ساده‌شده یک ترکیب از مدرنیته و کلاسیک یا مدرنیته و بدویت یا مدرنیته و سبک‌های ساده در نظر گرفت. همین عامل تلفیقی بودن باعث می‌شود که برای پوشش و تزیین چنین محیط‌هایی نیز بتوان با استفاده ترکیبی و تلفیق چند طرح و نقش، محصول مناسب و کاربردی را انتخاب کرد.

با در نظر گرفتن تمامی مواردی که در سطرهای فوق به آن‌ها اشاره شد باید گفت که وقتی طیف محصولات چنین گسترده و دارای تنوع است قطعاً اگر در همان ابتدا با کارشناسان ما مشورت شده و در انتخاب محصول دقت شود، هیچ‌گاه با معضل از مد افتادن سرامیک دیواری طرح دار مواجه نخواهیم شد و می‌توانیم از این محصولات در بناهای ساده، کلاسیک، مدرن و حتی پست‌مدرن استفاده کنیم.

انواع طرح‌های سرامیک‌های دیواری

در طیف محصولات تولید شده توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان می‌توان طرح‌ها و نقوش مختلفی را دید. باید توجه داشت که این محصولات در سایزهای مختلف خلق شده‌اند که استفاده از هر کدام با توجه به محیط مد نظر می‌تواند زیبایی آن را چندین برابر نماید.

سایز ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر

پرنیان سرامیک دیواری طرح دار در سایز ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر را در دو نوع مات و براق تولید می‌کند که طرح‌ها و نقوش آن‌ها شامل نقوش گیاهی، نقوش هندسی و سرامیک‌های ساده هستند. این سرامیک‌های دیواری در طیف‌های رنگی مختلف عرضه می‌شوند که رنگ‌های طوسی و کرم عمده‌ترین این رنگ‌ها محسوب می‌شوند.

البته باید اشاره کرد که سرامیک دیواری سایز ۳۰ در ۹۰ در رنگ‌های دیگر نیز تولید می‌شود که برای مثال می‌توان به طرح بایون اشاره کرد. رنگ‌های آبی و قهوه‌ای نیز از دیگر طیف رنگ‌های این محصولات هستند.

اسپانتیک، لند آرت، اینویشن، آمستردام، پالاسیوم، کی استون، امپرادو، رئال، پاریس، گلکسی، کلکته، میرا، سزار، مدیسون، آرتام، گالا، مادرید، ثمین، سان‌ست، ویندا، میلان، پارما و روما از جمله سرامیک‌های دیواری طرح داری هستند که توسط پرنیان خلق شده‌اند شما می‌توانید با استفاده از قسمت جستجوی وب‌سایت ما هر کدام از این محصولات را مشاهده بفرمایید.

سرامیک دیواری طرح دار

سایز ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر

سایز ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر نیز شامل دسته‌ای دیگر از سرامیک‌های دیواری طرح دار تولید شده توسط پرنیان می‌شود که در رنگ‌های کرم، طوسی، صورتی، آبی، قهوه‌ای و سفید خلق شده‌اند. باید اشاره کنیم که سرامیک دیواری طرح آجر با نام «آگوراتی» در ۱۲ طرح و رنگ مختلف نیز جزو سرامیک‌های دیواری طرح دار پرنیان است که در سایز ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر عرضه می‌شود. سرامیک‌های طرح آگوراتی خاک قرمز، رکتیفای شده، مات و جهت استفاده در محیط‌های داخلی تولید شده‌اند. ضخامت آن‌ها نیز ۸.۸ میلی‌متر است.

این محصولات نیز دارای حالت مات و براق بوده و می‌توان با جستجوی نام آن‌ها در وب‌سایت پرنیان یا مراجعه به بخش محصولات جزییات بیشتری در مورد آن‌ها مشاهده کرد.

نام طرح‌های سرامیک دیواری طرح دار با سایز ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر که توسط پرنیان خلق شده‌اند به شرح ذیل است.

۱۲ مدل با نام آگوراتی که با قرار گرفتن اعداد بعد از نام آگوراتی از یکدیگر متمایز شده‌اند، براندون، نیو آرت، آراد، آروما، منهتن، گرانادا، لومانو، ایزابل، ارکید، لیون، کلکته، ابریشم، لایکو، رز، لوژین، فلورا، ملودی، پیرامید، موناکو و رمانتیک.

سرامیک دیواری طرح دار

سایز ۴۰ در ۸۰ سانتیمتر

طرح پارما در سه رنگ قهوه‌ای، کرم و روشن یا لایت محصولی خلق شده توسط پرنیان است که در سایز ۴۰ در ۸۰ سانتیمتر به تولید رسیده و برای پوشش دیوار استفاده می‌شود. این دسته از محصولات پرنیان نیز خاک قرمز، رکتیفای شده و براق هستند و ضخامت آن‌ها نیز ۱۰ میلی‌متر است.

سرامیک‌هایی با دو کاربری دیوار و کف!

ما در مجموعه پرنیان سرامیک‌هایی تولید می‌کنیم که می‌توان از آن‌ها هم در دیوار یک محیط استفاده کرد و هم برای پوشش کف ‌آن فضا.

سایز ۲۰ در ۱۲۰ سانتیمتر

سرامیک‌های تولید شده در این سایز همگی طرح چوب بوده و به همین خاطر هم استفاده از آن‌ها در کف یا دیوار یک محیط می‌تواند همزمان انجام بگیرد و زیبایی خلق کند.

رنگ‌های بژ، قهوه‌ای، زیتونی، استخوانی، طوسی و کرم رنگ‌های این سایز از سرامیک دیواری طرح دار تولیدی پرنیان را تشکیل می‌دهند. این محصولات دارای ضخامت ۱۱ میلی‌متر بوده، خاک سفید، رکتیفای شده، مختص فضاهای خارجی و فضاهای داخلی تولید شده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با این سرامیک‌ها بهتر است که با نام آن‌ها نیز آشنا باشید. ایند وود، یورک وود، ماتیس وود، مورو وود، کادوس وود، کاردیو وود و ناوا.

سرامیک دیواری طرح دار

سایز ۶۰ در ۶۰ سانتیمتر

آن دسته از محصولات پرنیان که با دو کاربری دیوار و کف تولید شده‌اند و در سایز ۶۰ در ۶۰ سانتیمتر قرار می‌گیرند دارای رنگ‌های طوسی، کرم و سفید هستند.

شیکاگو، بالتیکو، سانتیاگو و مارمور نام انواع این سایز از محصولات ما هستند. این سرامیک‌های دیواری ضخامت ۱۰.۲ میلی‌متر را دارند، خاک سفید بوده، رکتیفای شده‌اند و هم در فضای داخلی قابل استفاده هستند و هم در فضای خارجی.

سایز ۷۵ در ۷۵ سانتیمتر

پرنیان سه مدل سرامیک بالتیکو با رنگ طوسی، بالتیکو با رنگ کرم و شیکاگو با رنگ طوسی روشن را نیز در سایز ۷۵ در ۷۵ سانتیمتر تولید کرده است که هم برای کف محیط و هم برای دیوار کاربرد دارند.

رکتیفای بودن، خاک سفید بودن و کاربرد در فضای باز و بسته از جمله ویژگی‌های این محصولات است. همچنین میزان ضخامت آن‌ها نیز ۱۱ میلی‌متر است.

سایز ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر

سرامیک‌های دو کاربریِ تولید شده در سایز ۴۰ در ۱۰۰ سانتیمتر پرنیان در رنگ‌های سفید، کرم، قهوه‌ای و طوسی خلق شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با آن‌ها بهتر است که نام این سرامیک‌ها را نیز بدانید. مارمور، بالتیکو، سانتیاگو، بوینس‌آیرس و شیکاگو.

سایز ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر

این دسته از محصولات ما نیز دارای دو کاربری دیوار و کف بوده و در سایز ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر تولید می‌شوند. طوسی تیره و روشن، سفید و کرم از جمله رنگ‌های این محصولات است. سانتیاگو، مارمور، پالپیس، مکزیکو و بالتیکو نیز نام انواع سرامیک دیواری طرح دار سایز ۲۰ در ۱۲۰ سانتیمتر است که همزمان برای کف محیط نیز قابل استفاده است.

لازم به ذکر است که تمامی محصولاتی که در سطرهای فوق معرفی شده‌اند به طرح سنگ نیز معروف هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها حتماً بخش محصولات وب‌سایت را مشاهده بفرمایید.

در پایان باید اشاره کنیم که تمامی عکس‌هایی که در این مقاله استفاده شده است تصاویر محصولات خلق شده توسط پرنیان است.

دیدگاه ها بسته شده اند.