دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

امروزه و با گسترش تنوع در دکوراسیون‌ها و دیزاین منازل، طراحی و دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی نیز مهم جلوه می‌کند. در گذشته به دکوراسیون و دیزاین این بخش از منازل اهمیت زیادی داده نمی‌شد و کار تغییر دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی و هزینه برای این کار را صرف هزینه اضافی برای منزل تلقی می‌کردند. اما با علاقه افراد به تغییر سبک زندگی و دکوراسیون‌های مدرن و جذاب، دکوراسیون این بخش از منزل نیز مهم بوده و در زیبایی منزل نقش دارد.

شما تصور کنید که با تغییر دکوراسیون کل منزل خود و صرف هزینه‌های زیاد، به سرویس بهداشتی اهمیتی نداده و آن را به حال خود رها کرده‌اید. در این صورت سرویس‌های بهداشتی و حمام در منزل شما مانند وصله‌ای ناجور به چشم آمده و در میان زیبایی منزل، نازیبا جلوه می‌کنند. علاوه بر آن بافت این بخش از منزل، به دلیل استفاده مکرر و شستشوی زیاد، فرسوده شده، هر چند سال نیازمند تغییر دکوراسیون و تعویض کاشی و سرامیک هست. با وجود همه این دلایل، لازم است تا به این بخش از خانه رسیدگی ویژه شود و به زیبایی آن توجه داشته باشیم.

برای تغییر دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی نیازمند اطلاعات کافی در خصوص ابزار و لوازم موجود در این بخش هستیم. در سرویس‌های بهداشتی از روشویی و آینه تا کاشی‌های دیوار و کف و سرامیک توالت ایرانی و فرنگی، نیازمند داشتن اطلاعاتی هرچند جزئی است تا بتوانید هماهنگی زیبایی را بین این وسایل به وجود آورده و از یک سرویس بهداشتی با طراحی مدرن بهره‌مند شوید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا این نکات را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و اطلاعات جامعی را برای تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

سرامیک کف در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

در کف اغلب سرویس‌های بهداشتی از انواع سرامیک‌های مات استفاده می‌شود زیرا این نوع از سرامیک به دلیل دارا بودن لعاب مات و چسبندگی سطحی، پس از خیس شدن از سر خوردن افراد جلوگیری کرده و شما با خاطر آسوده می‌توانید در سرویس بهداشتی‌ای که کف آن خیس است قدم بگذارید. سرامیک‌هایی با ابعاد بزرگ، فضای کف سرویس بهداشتی را مرتب‌تر و وسیع‌تر جلوه می‌دهند. رنگ سرامیک کف بستگی به رنگ انتخاب شده برای دیوار دارد و اغلب به‌صورت چند درجه روشن‌تر از سرامیک دیوار انتخاب می‌شود.

رنگ‌های مختلفی برای کف سرویس بهداشتی موجود هستند که طوسی روشن و کرم از مرسوم‌ترین این رنگ‌ها هستند. عموماً برای دیوارهایی با طیف رنگی قهوه‌ای از سرامیک کف به رنگ کرم و برای دیوارهایی با طیف رنگ مشکی و طوسی از سرامیک‌های کف طوسی روشن استفاده می‌شود. استفاده از رنگ سفید برای کف سرویس‌های بهداشتی توصیه نمی‌شود زیرا این رنگ لک و آلودگی را بسیار سریع نشان داده و نیازمند نظافت مکرر و پیوسته است. حتی ممکن است در اثر نشان دادن رد آب و مواد شوینده و در صورت عدم نظافت مکرر، سرویس بهداشتی شما همیشه آلوده و نامرتب به نظر برسد.

به همین جهت توصیه ما عدم استفاده از رنگ سفید برای کف سرویس بهداشتی هست. سرامیک‌ها با اغلب مواد شوینده شامل سفیدکننده‌ها و شوینده‌های کف، به‌راحتی تمیز شده و رد آب بر روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. همچنین دوام بالایی داشته و دچار آسیب نمی‌شوند. در صورت استفاده از سرامیک‌های درجه‌یک، در طول سال‌ها نیز مشکلی برای کیفیت آن و لعاب سطح آن ایجاد نمی‌شود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

کاشی دیوار در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

در اغلب سرویس‌های بهداشتی از انواع کاشی‌های مات در دیوار استفاده می‌شود. این نوع از کاشی‌ها تنوع زیادی دارند و برای استفاده در سرویس‌های بهداشتی مناسب هستند. نحوه چیدمان کاشی‌ها در سرویس بهداشتی نیز با یکدیگر متفاوت است. اصولاً برای تغییر کاشی‌های سرویس بهداشتی لازم است دو مدل کاشی را که هماهنگی خوبی با یکدیگر دارند انتخاب نمایید. معمولاً برای این کار از کاشی‌های هماهنگ با یکدیگر به‌صورت ساده و طرح‌دار در یک طیف رنگی استفاده می‌شود.

کاشی‌های ساده را بیش‌تر خریداری می‌کنند تا فضای بیش‌تری را پوشش دهد و برای برخی از نقاط خاص از سرویس‌های بهداشتی از کاشی‌های طرح‌دار استفاده می‌شود. برای بزرگ و پرنور نشان دادن سرویس‌های بهداشتی می‌توانید از رنگ‌های بسیار روشن برای کاشی‌ها استفاده نمایید. این کاشی‌ها فضا را وسیع نشان داده و نور محیط را افزایش می‌دهند. اما نظافت آن‌ها به دلیل نشان دادن آلودگی دشوارتر است و باید وقت بیش‌تری را به نظافت سرویس بهداشتی اختصاص دهید.

کاشی‌هایی با رنگ‌های تیره اسپرت‌تر بوده و رنگ‌های خنثی و خصوصاً رنگ طوسی در دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی مدرن کاربرد زیادی دارد. برای دیزاین سرویس بهداشتی می‌توانید قسمت پشت آینه و روشویی را از کاشی‌های طرح‌دار استفاده کرده و بقیه دیوارها را سرامیک ساده کار کنید. همچنین می‌توانید در دور تا دور دیوارهای سرویس بهداشتی از سرامیک طرح‌دار به‌صورت نواری استفاده کرده و مابقی را سرامیک ساده بزنید. برای این کار لازم است عکس‌های متنوعی را دیده و با توجه به‌ عکس‌ها، نحوه چیدمان را انتخاب نمایید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

استفاده از آینه در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

وجود آینه در سرویس‌های بهداشتی الزامی هست و در هر سرویس بهداشتی هر چند کوچک باید آینه‌ای مطابق با دکوراسیون سرویس بهداشتی تهیه کرد و در آنجا قرار داد. وجود آینه نور محیط را نیز افزایش می‌دهد. برای این کار در سال‌های اخیر استفاده از آینه باکس رواج پیدا کرده است. آینه‌های زیبایی که هماهنگ با روشویی سرویس بهداشتی تهیه می‌شوند که در کنار خود یک کمد کوچک برای قرار دادن وسایل بهداشتی دارند. برخی از آینه‌های سرویس بهداشتی نیز به‌صورت کاملاً ساده بوده و زیبایی خاصی را به محیط می‌دهند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

تنوع در تولید انواع روشویی‌ها آن‌قدر زیاد است که گاهی خریدار دچار سردرگمی می‌شود. در مورد سرویس‌های بهداشتی مدرن، استفاده از انواع روشویی‌های کابینتی با طرح‌های چوبی رواج پیداکرده است. این نوع از روشویی‌ها دارای یک کمد زیبا در پایین روشویی بوده که از آن برای قرار دادن مواد شوینده و دیگر لوازم استفاده می‌شود. این کمد اغلب از جنس ضد آب هست و طراحی آن به‌صورت چوبی است.

سنگ روشویی نیز در انواع متفاوت بر روی این کمد قرار می‌گیرد. برخی از این سنگ‌ها از جنس مرمر بوده و زیبایی خاصی دارند و از دوام بالایی در طول استفاده برخوردار هستند. خرید روشویی، پس از انتخاب رنگ کاشی و سرامیک در سرویس‌های بهداشتی از پر اهمیت‌ترین موارد است زیرا جلوه زیادی به سرویس بهداشتی می‌دهد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

استفاده از نور در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

استفاده از نور مناسب در هر محیطی، به آن محیط شادابی داده و انرژی فضا را بالا می‌برد. این نکته در مورد سرویس‌های بهداشتی نیز صادق است. شما با استفاده از لامپ‌های مناسب می‌توانید نور سرویس بهداشتی را تنظیم کنید. برای این کار می‌توانید از انواع لامپ‌ها و آویزها در بالای آینه سرویس بهداشتی استفاده نمایید تا در زمان نگاه کردن به آینه، نور به‌صورت مستقیم به ‌صورت فرد بتابد.

همچنین در صورت استفاده از سقف کاذب در سرویس بهداشتی می‌توانید از لامپ‌های سقفی که در داخل سقف کاذب تعبیه می‌شوند بهره ببرید. هر دو این روش‌ها، برای تأمین نور کافی در سرویس‌های بهداشتی مناسب بوده و می‌توانید از هرکدام استفاده نمایید.

استفاده از تهویه مناسب در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

در سرویس‌های بهداشتی باید از یک هواکش متناسب با ابعاد سرویس بهداشتی استفاده نمود تا کاملاً بوهای نامطبوع را از سرویس بهداشتی خارج کند. در صورت استفاده از فن‌هایی با ابعاد کوچک و عدم تهویه مناسب محیط، نتیجه نامطلوب بوده و با وجود زیبایی سرویس بهداشتی، آن محیط زشت و غیر قابل ‌تحمل خواهد شد. توجه کنید که لوله استفاده ‌شده در تهویه مناسب بوده و کاملاً سالم باشد.

برای ایجاد حس خوشایند نیز می‌توانید از انواع اسانس‌ها و خوشبوکننده‌های محیط در سرویس‌های بهداشتی استفاده نمایید و یا این خوشبوکننده‌ها را در مقابل آینه سرویس بهداشتی قرار دهید. همچنین می‌توانید در این فضا از انواع شمع‌های معطر و خوشبو استفاده کنید. قرار دادن در سرویس بهداشتی باعث زیباتر شدن محیط و همچنین جذب بوهای نامطبوع خواهد شد.

استفاده از شلف و طبقه در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

در صورتی‌ که سرویس بهداشتی بزرگ بوده و فضای زیادی داشته باشد می‌توانید از انواع شلف و طبقه‌های دیوار برای قرار دادن وسایل بهداشتی استفاده نمایید. شما می‌توانید بر روی شلف و طبقه‌های موجود، انواع حوله‌ها و لوازم بهداشتی را قرار دهید. همچنین می‌توانید از انواع گلدان‌های مصنوعی کوچک برای زیباتر کردن محیط استفاده کنید. شمع‌های معطر و زیبا را نیز می‌توانید در این طبقه‌ها قرار داده تا فضا زیباتر شود. در زمان تهیه گلدان نیز می‌توانید انواع معطر آن را خریداری کنید تا عطر خوشی را در فضا پخش کنند.

جمع‌بندی

سرویس بهداشتی از فضاهای مهم در خانه به شمار می‌رود که رسیدگی به آن و تمیز نگه داشتن این فضا از مهم‌ترین نکات خانه‌داری است. امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید در مورد تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود تصمیم‌گیری کرده و یک دکوراسیون مدرن برای سرویس بهداشتی منزل خود داشته باشید.

دیدگاه ها بسته شده اند.