دکوراسیون تراس آپارتمان

دکوراسیون تراس آپارتمان

دکوراسیون تراس آپارتمان

تراس خانه یکی از مکان‌هایی در منزل شما‌ست که امروزه توجه زیادی به دکوراسیون آن می‌شود. حتی بسیاری از خانه‌های آپارتمانی که تراس‌های بسیار کوچکی دارند نیز ترجیح می‌دهند تا با ایده و روش‌های مختلف و متنوع، تراس آپارتمان خود را طراحی و دیزاین نموده و به بهترین شکل از آن استفاده کنند.

اغلب افراد به طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان اهمیتی نمی‌دهند و از آن برای نگهداری وسایل بی‌ارزش استفاده می‌کنند ولی با افزایش زندگی‌های آپارتمان‌نشینی و کاهش متراژ خانه‌ها بهتر است برای شادابی و نشاط افراد خانواده به طراحی دکوراسیون تراس منزل خود اهمیت دهید تا بتوانید فضایی متفاوت و دوست‌داشتنی را در تراس آپارتمان خود ایجاد کنید.

این روزها که اغلب خانه‌ها از داشتن حیاط و فضای باز بی‌بهره‌اند، داشتن تراس یک مزیت و نکته بسیار مثبتی برای شماست حتی اگر خیلی بزرگ نباشد. تراس آپارتمان‌های امروزی نسل جدیدی از ایوان‌های قدیمی هستند که نور و هوای تازه را به خانه می‌آورند و ارتباطی بین فضای داخلی و خارجی برقرار می‌کنند.

همان‌طور که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل برنامه‌ریزی می‌کنید می‌توانید با طراحی تراس آپارتمان خود فضایی جذاب و دلباز را ایجاد کنید که از عصرهای بهاری نهایت استفاده را ببرید و البته لازم به ذکر است طراحی و دیزاین دکوراسیون تراس آپارتمان یکی از تأثیرگذارترین اقدامات در جهت استفاده درست از فضای موجود در خانه‌های آپارتمانی و کوچک بوده که می‌تواند محیطی آرام و سرشار از آرامش را برای رهایی از دغدغه‌های یک روز کاری شلوغ را برایتان فراهم کند.

استفاده از ایده‌های خلاقانه وسایل ساده و بلااستفاده و رعایت چند نکته مهم در نهایت می‌تواند به شما کمک کند تا طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان خود را به‌راحتی انجام دهید. در ادامه این مطلب به بیش از چندین مدل برای طراحی و دکوراسیون تراس بخصوص در آپارتمان‌ها اشاره‌ شده است و نکات مهمی که باید برای طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان در نظر داشته باشید را معرفی خواهد نمود.

دکوراسیون تراس آپارتمان

انتخاب کف‌پوش در طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان را جدی بگیرید

تراس آپارتمان شما ممکن است رو باز و یا به‌صورت سرپوشیده باشد، اما در هر صورت در بیشتر خانه‌ها جزئی از فضای بیرون به‌حساب می‌آید و به این معنی است که در معرض مستقیم تابش نور خورشید، بارش باران و برف و همچنین گردوخاک فضای بیرونی قرار داشته، بنابراین بسیار حائز اهمیت بوده که کف‌پوش مناسب بالکن علاوه بر زیبایی، دست‌کم ویژگی‌های یک کف‌پوش مناسب را داشته باشد.

قابل شست‌وشو بودن، مقاوم بودن نسبت به شرایط مختلف آب‌وهوا، از ویژگی‌های این سرامیک و کف‌پوش‌ها هست و همچنین مقاومت بالا در صورت تابش مستقیم نور خورشید را نیز داشته و دچار تغییر رنگ و افت کیفیت نشود.

کف‌پوش سرامیکی بادوام و زیبا

کف‌پوش‌های سرامیکی یکی از بهترین و مناسب‌ترین کف‌پوش‌ها برای تراس آپارتمان شما بوده زیرا نه‌تنها همه‌ ویژگی‌های مورد نظر را دارا است بلکه از نظر تنوع طرح و رنگ نیز بسیار متنوع هست و همچنین به دلیل بازه‌ی قیمتی گسترده‌ای که این کف‌پوش‌ها دارند تقریباً امکان استفاده از آن‌ها با هر بودجه‌ای برای تمامی اشخاص وجود دارد، بدون شک قیمت کف‌پوش بالکن یکی از عوامل تعیین‌کننده در انتخاب آن است. اما حواستان باشد که گاهی سرامیک‌های بسیار ارزان ممکن است مرغوبیت کافی را نداشته و در مقابل تغییرات آب‌وهوا ترک بخورند یا بشکنند و یا کیفیت اولیه خود را از دست بدهند.

دکوراسیون تراس آپارتمان

استفاده از مبلمان متناسب برای دکوراسیون تراس آپارتمان

یکی از اقدامات مهم برای طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان انتخاب مبلمان برای آن است. با توجه به کوچک بودن تراس، انتخاب مبلمان مناسب برای آن‌ اهمیت زیادی داشته و عواملی مانند مدت‌زمان استفاده از فضای بالکن، تعداد افرادی که قرار است هم‌زمان در بالکن باشند، جنس مبلمان، نوع استفاده شما از تراس و … برای مثال آیا شما دوست دارید که روی صندلی چوبی کوچکی، پشت میز بنشینید و کتاب بخوانید و یا دوست دارید روی یک صندلی راحت دراز بکشید و ریلکس کنید؟

و یا ممکن است که شما از تراس آپارتمان خود برای نشستن با مهمان خود و گپ زدن با آن‌ها استفاده کنید، لازم به ذکر است شما به‌ هیچ‌ عنوان نباید در طراحی تراس آپارتمان خود استفاده از کوسن‌های رنگی و متناسب با مبلمان را فراموش کنید. در انتخاب مبلمان مناسب علاوه بر اندازه به‌تناسب رنگی آن‌ها هم توجه کافی داشته باشید.

دکوراسیون تراس آپارتمان

استفاده از شلف در دیواره‌های دکوراسیون تراس آپارتمان

در تراس آپارتمان‌ها به دلیل کوچکی فضا و نبودن جای کافی، گاهی مجبور می‌شویم یک سری لوازم و یا خوراکی‌ها مانند ترشیجات و … را در تراس قرار دهیم. به همین دلیل وجود یک کمد یا کابینت در تراس واجب است. اما در طراحی تراس آپارتمان می‌توانیم به‌جای کمد از شلف‌های دیواری زیبا و جذاب استفاده کنیم. کمدها یک فضای زیادی از بالکن را می‌گیرند و ممکن است که دیگر نتوانیم صندلی یا میز دیگری را در آن قرار دهیم.

اما این شلف‌ها هیچ فضایی را اشغال نمی‌کنند و به شما راحتی می‌توانید وسایل مدنظر خود را روی آن‌ها قرار دهید و این‌که شما با یک تیر دو نشان می‌زنید یعنی این اقدام هم برای زیبایی و جلوه بیشتر تراس شما بوده و هم این‌که مکانی مناسب برای نگهداری وسایل شماست. در آخر شما باید در طراحی تراس آپارتمان خود، نکات خلاقانه‌ای را رعایت کنید تا بتوانید تا حد ممکن استفاده بهینه از فضا را داشته باشید.

استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون تراس آپارتمان

چمن مصنوعی یک کالای به ‌شدت متنوع و گوناگون بوده که وقتی چمن مصنوعی به‌درستی نصب شود، می‌توان از آن در کف‌پوش تراس استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید یکی از استفاده‌های عالی چمن مصنوعی در تراس آپارتمان‌هاست. این موضوع چند وقتی است که بین خانه‌دارها طرفدار زیادی پیدا کرده و به خاطر جلوه طبیعی و شادابی که به محیط می‌دهد، برای روحیه و شادابی افراد نیز مناسب است. چمن مصنوعی برای تراس، نه‌تنها فضای آن را رنگارنگ و جذاب‌تر نشان می‌دهد بلکه مانع از تبدیل تراس به یک انباری کثیف و به‌هم‌ ریخته می‌شود.

استفاده از صندلی‌های معلق در دکوراسیون تراس آپارتمان

مطمئنا شما هم ترجیح می‌دهید تا یک صندلی معلق تاب مانندی برای مواقعی که می‌خواهید کتاب مورد علاقه‌تان را در یک بعدازظهر دل‌انگیز بخوانید، داشته باشید. معلق بودن در هوا، تاب خوردن مثل دوران کودکی و غرق شدن در داستان کتاب، همه این‌ها دست آورده‌ی وجود این صندلی معلق در دکوراسیون تراس آپارتمان شماست.

استفاده از این صندلی معلق می‌تواند تراس آپارتمان شما را به یک فضای منحصربه‌فرد تبدیل کند، وجود این صندلی در تراس خانه باعث می‌شود شما دیگر هیچ‌وقت بعدازظهرها را در خانه نمانید و همچنین باعث می‌شود تا دوستانتان با کمال میل دعوت شما را برای یک مهمانی چای عصرانه قبول کنند و همچنین لازم به ذکر است از ایده معلق بودن صندلی‌ها می‌توانید برای دیگر اجزا و وسایل تزئینی تراس خود استفاده کنید، این نوآوری و خلاقیت‌ها همیشه به شما کمک می‌کند تا تجربه جدیدی از فضای داخل تراس آپارتمان خود داشته باشید.

دکوراسیون تراس آپارتمان

ایجاد نورپردازی زیبا برای دکوراسیون تراس آپارتمان

نورپردازی در دکوراسیون تراس آپارتمان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می‌توانید به کمک ریسه‌های نوری و چراغ‌های دیوارکوب و فانوس‌های متعدد به نورپردازی تراس منزل خود بپردازید و همچنین می‌توانید از نور مخفی در فضای تراس استفاده کنید و فضایی رؤیایی را در این بخش از منزل خود ایجاد نمایید و همچنین در طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک، مانند تراس‌ها باید از نورپردازی نقطه‌ای درون سقف که با لامپ‌های ریسه‌ای تزیین می‌شوند، بهره ببرید.

این نوع از نورپردازی‌ها باعث بزرگ به نظر رسیدن فضای تراس شده و روشنایی را در تمامی زوایای بالکن منتشر خواهد کرد همچنین شما می‌توانید با چراغانی کردن لبه‌های تراس و دیواره‌های آن نمای زیبایی در شب برای تراس آپارتمان خود طراحی نمایید. بهتر است از نورهای معمولی زرد و سفید رنگ استفاده کنید چرا که این کار به زیبایی تراس و حس آرامش شما کمک بیشتری می‌کند.

دکوراسیون تراس آپارتمان

استفاده از گل و گیاه در دیزاین تراس

گل و گیاه اقدام جذاب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان‌ها هست و شما می‌توانید به کمک استفاده گیاهان مقاوم و چیدمان خاص آن‌ها در تراس جلوه خاص و متفاوتی را به فضای دکوراسیون آن ببخشید و همچنین بهتر است در بخشی از فضای تراس آپارتمان خود باغچه‌ای زیبا بسازید و سبزی‌های مختلف را در باغچه آن بکارید.

دکوراسیون تراس آپارتمان با نرده‌های گل‌کاری شده

در تراس آپارتمان‌ها استفاده از گلدان و آویزهای نرده‌ای گزینه‌ای مناسب برای تزیین دکوراسیون تراس است، چون علاوه بر این‌که کمترین فضای ممکن در تراس را اشغال می‌کند، فضای تراس را از بیرون زیبا و خاص جلوه می‌دهند، استفاده از این نوع خلاقیت در زیبا کردن تزیین تراس منزل شما بسیار مؤثر است. در این مطلب ایده‌های خلاقانه و زیبا برای طراحی دکوراسیون تراس آپارتمان‌ها را مشاهده کردید که امیدواریم با الگوبرداری از این روش‌ها بتوانید فضایی خاص و متفاوت را در تراس منزلتان ایجاد کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.