آشپزخانه بدون اپن

آشپزخانه بدون اپن

آشپزخانه بدون اپن

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین قسمت‌ها در هر خانه‌ای آشپزخانه آن بوده از این رو باید به دکوراسیون و چیدمان آن اهمیت زیادی داده شود، آشپزخانه‌ها به دو صورت متفاوت بدون اپن و با اپن طراحی می‌شوند که در ادامه این مطلب انواع دکوراسیون آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد. همان‌طور که گفته شد معماری آشپزخانه‌ها به دو شکل اپن‌دار و بدون اپن هست.

امروزه اکثر آشپزخانه‌های ایرانی به‌صورت اپن‌دار بوده و این نوع آشپزخانه‌ها بین مردم بسیار محبوب است، اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که در طراحی منزلشان از آشپزخانه بدون اپن که سبک قدیمی و در عین حال بسیار جذاب داشته، بهره ببرند، اکثر آشپزخانه‌ها به صورتی هستند که وجود اپن در آن‌ها باعث شده تا آشپزخانه و سالن پذیرایی از هم جدا شوند و حتی در بعضی از خانه‌ها مانند گذشته آشپزخانه به‌صورت یک اتاق جداگانه بوده ولی یک ایده خیلی جدید و متفاوت برای اپن وجود داشته و آن‌ هم این است که در طراحی منزل اصلاً اپن بکار نرود.

ممکن است فکر کنید آشپزخانه بدون اپن عجیب است ولی با مشاهده عکس‌های زیر متوجه می‌شوید که در این نوع معماری جدید و مدرن، آشپزخانه و سالن پذیرایی یکی بوده است.

آشپزخانه‌هایی که فاقد اپن هستند، معماری و دیزاین خاصی داشته و در صورتی‌که یک سری نکات مخصوص به آشپزخانه بدون اپن را رعایت نمایید، می‌توانید یک دیزاین زیبا و متفاوت را داخل آشپزخانه خود ایجاد کنید چرا که آشپزخانه بدون اپن طراحی و دکوراسیون داخلی مخصوص به خود را داشته و اگر شما در طراحی دکوراسیون این مدل آشپزخانه‌ها نکاتی را رعایت کنید می‌توانید دکوراسیونی جذاب و متفاوت را در فضای آشپزخانه خود به وجود بیاورید.

در واقع در آشپزخانه بدون اپن تقریباً تمام قسمت آشپزخانه شما از اتاق پذیرایی و یا نشیمن پیداست، پس انتخاب رنگ کابینت، مدل و طرح سرامیک‌ها، دستگیره‌ها و لوازم‌خانگی، همگی بسیار مهم هستند. همچنین لازم به ذکر است شما باید سعی کنید تا هماهنگی و ارتباط دکوراسیون آشپزخانه با فضای رو‌به‌رویش حفظ کنید و همین‌طور اگر شما به فضای ذخیره‌سازی زیادی احتیاج ندارید، همچنین پیشنهاد ما به شما این است که برای قسمت بالای کابینت‌ها، از شلف و قفسه‌های باز استفاده کنید.

آشپزخانه بدون اپن

قفسه‌ها وسایل ضروری شما را در دسترس‌تان قرار داده و به‌خوبی می‌تواند محلی برای قرار دادن ظروف خاص، کتاب‌های آشپزی و حتی ظروف زینتی شما باشد و برعکس آن اگر به فضای ذخیره‌سازی زیادی احتیاج دارید و نمی‌توانید از آن قسمت چشم‌پوشی کنید، می‌توانید کابینت‌هایتان را تا سقف ادامه داده و به این سبب از فضایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، به نحو احسن بهره ببرید.

آخر باید گفت طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن تا حدودی کار دشواری بوده زیرا شما باید فضای آشپزخانه را به‌گونه‌ای طراحی و دیزاین کنید که دلباز و پر نور به نظر برسد و همچنین برای طراحی این مدل آشپزخانه‌ها ایده‌های بسیار زیادی نیز وجود داشته و شما می‌توانید به کمک آن‌ها فضایی بی‌نظیر را در آشپزخانه‌های خود ایجاد کنید که ما قصد داریم تا در این امر شما را راهنمایی کنیم.

طراحی کابینت در آشپزخانه بدون اپن

کابینت‌های آشپزخانه ازجمله تأثیرگذارترین عنصر در دکوراسیون آن قسمت هستند هر چه آشپزخانه شما کوچک‌تر باشد این تأثیر بیشتر خواهد شد. خانه‌های کوچک با بهره‌گیری از مدل کابینت‌های بدون اپن به بزرگ‌تر جلوه دادن آشپزخانه کمک می‌کنند. همان‌طور که گفتیم یکی از مهم‌ترین وسایل درون هر آشپزخانه‌ای کابینت‌ها هستند که این اهمیت در آشپزخانه بدون اپن دوچندان بوده که بهتر است ابتدا شما برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود کابینت‌ها با طرح‌های زیبا و متفاوت را تهیه نمایید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن نیز از دیگر نکاتی هست که برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و متفاوت باید به آن توجه نمایید. برای مثال کابینت‌های براق و هایگلاس با خطوط ساده و موازی، نظم را برای آشپزخانه بدون اپن شما به ارمغان می‌آورد. از آنجایی‌که آشپزخانه بدون اپن بیشتر در معرض دید قرار گرفته و ایجاد نظم در آن با دقت در انتخاب مدل کابینت و طراحی کابینت آشپزخانه بدون اپن میسر خواهد گردید پس داشتن کابینت‌های زیبا و مدرن در گوشه‌ای از منزل دیگر نیازی به اپن نداشته اما به شرطی که مدل کابینت هایگلاس و رنگ کابینت متناسب با سایر لوازم منزل نیز انتخاب ‌شده باشد.

آشپزخانه بدون اپن

نورپردازی مناسب در آشپزخانه بدون اپن

نورپردازی در آشپزخانه بدون اپن بسیار مهم بوده و شما کافی است که چند چراغ با آویزهای بزرگ و کوچک متفاوت را درون آشپزخانه خود نصب کنید تا بتوانید یک نورپردازی قوی را در دیزاین آشپزخانه خود ایجاد کنید. به کار بردن گل و گلدان‌های زیبا و رنگارنگ در دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن نیز می‌تواند تأثیر بالایی در زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر آن بگذارد.

پس برای این‌که یک محیط متفاوت در آشپزخانه خود به وجود آورده و همچنین انرژی مثبت را وارد آشپزخانه خود کنید از گل و گلدان‌های شیک و رنگارنگ استفاده نمایید همان‌طور که گفته شد آشپزخانه از جمله قسمت‌هایی است که به نورپردازی نیاز داشته و نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن باعث جذاب‌تر شدن محیط و فضایش شده است، روح و قلب هر منزلی آشپزخانه آن بوده که دیزاین به ‌کاربرده شده در آن می‌تواند بر روی روحیه همه افراد خانه اثر بگذارد. لازم به ذکر است که در ادامه این مطلب به فن و ایده‌های عالی برای نورپردازی آشپزخانه اشاره‌ کرده‌ایم.

نورپردازی داخل کشوها

برای روشن شدن داخل کشوها و بهتر دیده شدن داخل کشو مخصوص به هنگام تاریکی و شب، بهتر است برای این قسمت نیز چراغ‌هایی را در نظر بگیرید که با باز کردن درب کشو چراغ روشن و با بستن آن خاموش شود که این حالت جذابیت فوق‌العاده‌ای را به آشپزخانه منازل شما خواهد داد.

آشپزخانه بدون اپن

نورپردازی کانتر آشپزخانه

همان‌طور که می‌دانید از قسمت کانتر برای انجام بیش‌ترین امور در آشپزخانه استفاده‌ شده و کانتر درست روی کابینت‌های شما قرار دارد، بنابراین برای روشن‌سازی آن‌ها، چراغ‌های زیر کابینتی نصب‌ کرده و از منبع نوری قوی استفاده نمایید که نور را در سطح کانتر آشپزخانه منتشر کند و نمایی فوق‌العاده را برای شما ایجاد سازد.

استفاده از لوستر و چراغ

شما برای نورپردازی آشپزخانه بدون اپن خود، می‌توانید از لوستر و چراغ‌های آویزی استفاده کنید اما بهتر است از لوسترهای چندتایی استفاده نمایید تا جذابیت بیشتری به فضا ببخشند. استفاده از ۳ یا ۴، لوستر در بخش کانتر، این فضا را پیش از پیش جلوه می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از آویزهای طبلی شکل بسیار بزرگ بخش مرکزی آشپزخانه خود را غرق نور کنید تا دکوری‌های شما بهتر دیده شود و آشپزخانه نور کافی داشته باشد.

نورپردازی سقف آشپزخانه

شما برای تأمین نور کافی برای آشپزخانه بدون اپن می‌توانید از سقف‌ها نیز استفاده کنید اما لازم به ذکر است، طرح چراغ‌هایی که روی سقف نصب می‌شوند و محل قرارگیری چراغ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر قرارگیری موقعیت چراغ‌ها باید جهت نور آن‌ها را نیز به‌درستی تنظیم کنید. اگر شما تمایل دارید تا جلوه سقف آشپزخانه‌تان بیشتر شود بهتر است چراغ‌هایی را که به سمت پایین و بالا نوردهی دارند را به سقف آشپزخانه بدون اپن خود، اضافه کنید.

در آخر باید گفت درصورتی‌که آشپزخانه شما دلگیر و تاریک است آشپزخانه را رنگ کنید. به کار بردن رنگ‌های سفید و کرم در آشپزخانه و کابینت‌ها می‌تواند آشپزخانه شما را زیباتر و شیک‌تر کند و همچنین باعث می‌شود آشپزخانه بزرگ‌تر دیده شود.

آشپزخانه بدون اپن

استفاده از میز ناهارخوری در آشپزخانه

برای زیبایی بیشتر آشپزخانه‌های بدون اپن می‌توانید میز ناهارخوری با طرح لوکس و متفاوتی را برای خود تهیه نمایید، بهتر است که طرح و رنگ میز ناهارخوری با سایر وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه مطابقت و همخوانی داشته باشد. میز ناهارخوری در آشپزخانه بدون اپن یکی از مدل‌هایی است که هم از زیبایی خاصی برخوردار بوده و هم فضای کمتری نسبت به میزهای دیگر اشغال می‌کند.

این نوع از میز ناهارخوری امروزه به دلیل نبودن و برداشتن اپن، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. بسیاری از طراحان حتی پا را فراتر گذشته و از ایده‌هایی بسیار جسورانه و البته خلاقانه در این قسمت استفاده کرده‌اند تا دیگر هیچ حرفی برای مخالفان میز ناهارخوری در آشپزخانه باقی نماند. از هر جنبه دیگری هم که به قضیه نگاه کنیم واقع بهترین مکان برای میز ناهارخوری مخصوص در آشپزخانه بدون اپن بوده که قابلیتی اضافه که کارایی آشپزخانه را به سر حد نهایت می‌رساند.

خوشبختانه با پیشرفت علم طراحی دکوراسیون، ساخت و استفاده از مدل میز ناهارخوری در آشپزخانه بدون اپن، دیگر کاری سخت و پر هزینه نبوده و بلکه برعکس یک راه ساده و با هزینه بسیار مناسب برای جلوه و زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه‌های بدون اپن است.

دیدگاه ها بسته شده اند.