روما طوسی 90×30​

روما طوسی تیره
روما طوسی روشن
روما طوسی باند تخت
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
2048110X11010.2103.681.623264630X90
Size / format30X90
in box6
in pallet64
weight32
area1.62
area pallet103.68
thickness10.2
size of pallet110X110
weight pallet2048

روما طوسی مات

کاشی روما طوسی مات تولید شده توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان بوده و در ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتر و مختص پوشش دادن فضای دیوار عرضه شده است. این محصول تحت برند «بیوتی» عرضه شده است. پکیج کاشی روما شامل سه تایل یا قالب است که هر سه آن‌ها تخت هستند. یکی از قالب‌ها باند بوده و دارای طرح و نقش است و دو تایل دیگر ساده هستند.

کاشی روما محصولی است که واجد مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی گوناگونی است. آگاهی از این شرایط و موارد باعث می‌شود که مشتریانی که قصد استفاده از این محصول را دارند با دانش بیشتری دست به انتخاب آن بزنند.

روما طوسی مات یک کاشی تک‌پخت به حساب می‌آید. کاشی‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که بدنه‌ی آن‌ها همراه با لعابی که سطح محصول را پوشانده است در یک مرحله درون کوره قرار گرفته، پخت شده و سپس از آن خارج شده است. در ضمن دمای پخت بدنه و لعاب این محصول بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است.

ضخامت کاشی روما طوسی مات ۱۰.۲ میلی‌متر است. این ضخامت برای یک محصول با ابعاد و کاربری روما کاملاً استاندارد و مناسب است. کاشی وقتی در ارتفاع (دیوار) نصب می‌شود باید از لحاظ وزن و ضخامت و هماهنگی این دو مورد با ابعاد آن (در اینجا ابعاد ۳۰ در ۹۰ سانتیمتری) کاملاً استاندارد باشد.

استانداردی سازی محصول با توجه به چنین ویژگی‌ها و موضوعاتی موجب می‌شود که در اثر گذشت زمان کاشی لق نشود یا از روی محل نصب خود (دیوار) سقوط نکند.

دیگر ویژگی کاشی روما طوسی خاک قرمز بودن این محصول است. ترکیب مواد اولیه سازنده‌ی کاشی‌ها عموماً شامل فلدسپات، ماسه و خاک رس است. در صورتی که مقدار خاک رس به نسبت مواد دیگر بیشتر باشد، باعث می‌شود که رنگ پایه‌ی بدنه‌ی کاشی قرمز یا متمایل به قرمز باشد. به همین علت به چنین کاشی‌هایی خاک قرمز می‌گویند.

اما مهم‌ترین مزیتی که کاشی روما مات دارد و باید حتماً به آن توجه کرد کالیبره یا رکتیفاید بودن این محصول است. در خط تولید و به خصوص در مرحله لعاب‌زنی کاشی و سرامیک امکان دارد که بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های محصول ایجاد قناسی یا ناهمواری کند. برای این‌که این ایراد برطرف شود کاشی و سرامیک‌ها را با دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش می‌زنند. این برش‌ها بسیار ظریف و دقیق هستند. با این کار لبه‌های محصولات اصطلاحاً گونیا می‌شود.

هنگامی که کاشی یا سرامیک کالیبره یا لیزری باشد در هنگام نصب نیازی به بندکشی نخواهد داشت و تایل‌های آن به راحتی کنار یکدیگر جفت می‌شوند. این کار در هزینه و زمان بندکشی صرفه‌جویی خواهد کرد. در ضمن غیاب مواد بندکشی موجب می‌شود آلودگی‌ها دیرتر خود را نمایان کنند و محیط در فواصل زمانی طولانی‌تری به نظافت نیاز داشته باشد. کاشی‌های رکتیفای شده باعث می‌شوند محیط یکدست‌تر و زیباتر شده و فضا وسیع‌تر نیز به نظر برسد.

در مورد ظاهر و جلوه‌ی کاشی روما طوسی مات نیز باید گفت که هر سه تایل یا قالب آن تخت بوده و تفاوت آن‌ها صرفاً در رنگ و نقش و نگار است. دو قالب ساده این پکیج بدون نقش و نگار بوده و صرفاً در رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از آن‌ها به رنگ طوسی تیره و قالب دیگر به رنگ طوسی روشن است.

تایل باند این پکیج نیز تخت بوده ولی دارای نقوش گیاهی و هندسی روی سطح خود است. سطح این قالب از ۱۲ مربع هم‌اندازه تشکیل شده است که درون هر مربع نقش متفاوتی وجود دارد.

جهت ثبت سفارش این کاشی جذاب یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن گروه کاشی و سرامیک پرنیان با تاسیس شوروم‌های تخصصی این محصول و دیگر محصولات خود را در شهرهای مختلف با دکور واقعی به معرض نمایش گذاشته است.