رز بنفش 60×30​

رز بنفش تیره
رز بنفش روشن
رز بنفش باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

رز بنفش

کاشی رز بنفش براق یکی از محصولات گروه کاشی و سرامیک پرنیان است که تحت برند «بیوتی» و در ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر به تولید رسیده است. این محصول جهت استفاده در فضای دیوار و پوشش دادن آن عرضه شده است. پکیج کاشی رز براق دارای ۳ تایل یا قالب بوده که دو قالب آن ساده و تخت بوده و یکی از تایل‌ها باند یا دکور است که حالتی برجسته یا رستیک دارد.

این کاشی دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های فنی مختلفی نیز هست که دانستن آن‌ها برای مشتری می‌تواند مفید و کارگشا باشد. اگر از مزیت این محصول بخواهیم بگوییم می‌توان به مهم‌ترین حسن آن یعنی کالیبره یا رکتیفای بودن این کاشی اشاره کرد.

کاشی‌های کالیبره یا رکتیفاید آن دسته از محصولات هستند که بعد از اتمام فرایند تولید، روی لبه‌های خود برش‌های لیزری خورده‌اند. به همین دلیل به این کاشی‌ها لیزری نیز گفته می‌شود. این برش‌ها به این دلیل انجام می‌شود که قناسی یا ناهمواری‌های احتمالی را از لبه‌ی محصول برطرف کنند؛ زیرا در هنگام تولید و در مرحله لعاب‌زنی ممکن است بخشی از لعابی که سطح محصول را می‌پوشاند شُره کرده و روی لبه‌ی کاشی یا سرامیک ایجاد ناهمواری کند. دستگاه‌هایی مانند واترجت، وسیله انجام این برش‌های ظریف و دقیق هستند.

استفاده کردن از کاشی رز بنفش براق و دیگر محصولات رکتیفای شده موجب می‌شود که در هنگام نصب این محصولات نیازی به بندکشی کردن نباشد زیرا تایل‌های این کاشی و سرامیک‌ها به راحتی کنار یکدگر چفت شده و بدون بروز فاصله در جوار هم قرار می‌گیرند. صرفه‌جویی در هزینه و زمان بندکشی، عدم ظهور آلودگی در فضا با توجه به نبود بندکشی‌ها و نظافت با فاصله زمانی طولانی‌تر از مزیت‌های دیگر استفاده از کاشی‌های کالیبره است.

این محصولات محیط را یکدست‌تر و زیباتر جلوه می‌دهند و همچنین باعث می‌شوند فضا بزرگ‌تر و وسیع‌تر نیز به نظر برسد.

در مورد ویژگی‌های فنی کاشی رز بنفش نیز باید به مواردی مانند ضخامت استاندارد، خاک قرمز بودن و همچنین تک‌پخت بودن آن اشاره کرد.

کاشی‌های تک‌پخت آن دسته از محصولات هستند که فقط یک بار درون کوره قرار می‌گیرند و در همین مرحله، هم بدنه کاشی و هم لعابی که سطح آن را می‌پوشاند، پخت می‌شوند.

ضخامت استاندارد و مناسب ۹.۸ میلی‌متر دیگر ویژگی فنی پکیج کاشی رز بنفش براق است. داشتن چنین ضخامتی موجب می‌شود که این محصول با ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتری خود، به خوبی در ارتفاع (فضای دیوار) نصب شده و خطر لق شدن یا سقوط در اثر مرور زمان آن را تهدید نکند.

خاک قرمز بودن کاشی رز دیگر ویژگی فنی آن است که به آن می‌پردازیم. ترکیب اولیه سازنده کاشی و سرامیک موادی نظیر ماسه، خاک رس و فلدسپات است. اگر در ترکیب اولیه یک محصول مقدار خاک رس از مواد دیگر بیشتر باشد، این موضوع موجب خواهد شد که رنگ پایه‌ی بدنه کاشی یا سرامیک متمایل به قرمز باشد از این رو به این محصولات خاک قرمز می‌گویند. در ضمن کاشی‌ها خاک قرمز در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

در مورد ویژگی‌های ظاهری پکیج کاشی رز بنفش براق هم باید بیان کنیم که دو تایل ساده و تخت آن بدون نقش و نگار بوده و صرفاً خطوطی افقی حالتی راه‌راه را به این دو تایل داده‌اند. تفاوت آن‌ها در رنگ قالب‌ها است یکی به رنگ بنفش تیره بوده و دیگری رنگ بنفش خیلی روشن دارد.

قالب دکور یا باند هم که حالتی رستیک یا برجسته دارد سه گل رز با اندازه‌های بزرگ را روی سطح خود دارد؛ که هر گل در حاشیه خود برگ‌ها و ساقه‌های ظریفی دارد. در طراحی سنتی ایرانی به چنین نقوش گیاهی‌ای «ختایی» گفته می‌شود. روی پس‌زمینه کاشی باند رز بنفش تصاویر همین گل‌ها به صورت محو دوباره نقش شده است. رنگ قالب این کاشی نیز بنفش کم‌رنگ یا بنفش روشن است.

جهت ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی جذاب می‌توانید با کارشناسان گروه کاشی و سرامیک پرنیان در تماس باشید. در ضمن شوروم‌های ما در نقاط مختلف کشور آماده بازدید مخاطبان هستند.