ارکیده 60×30​

Previous
Next
ارکیده کرم تیره
ارکیده کرم روشن
ارکیده باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

جهت دانلود کاتالوگ ارکیده می‌توانید روی تصویر زیر کلیک کنید.

ارکیده کرم براق

کاشی ارکیده کرم براق از تولیدات گروه کاشی و سرامیک پرنیان و در برند بیوتی است. این محصول که مختص پوشش دادن دیوار عرضه شده است ابعادی با اندازه‌های ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر دارد. پکیج کاشی ارکیده دارای سه تایل یا قالب کاشی است که دو عدد از‌ آن‌ها تخت و ساده هستند. یکی از قالب‌ها حالت رستیک یا برجسته داشته و تایل باند یا دکور این پکیج محسوب می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این محصول نیاز است که به برخی از ویژگی‌های فنی آن اشاره شود. اولین ويژگی ارکیده کرم براق که به آن اشاره می‌کنیم ضخامت مناسب و استاندارد این محصول است. ۹.۸ میلي‌متر ضخامت هر تایل این پکیج کاشی است. داشتن چنین ضخامتی تضمین می‌کند که کاشی نصب شده در ارتفاع (فضای دیوار) در اثر گذر زمان لق نشده و سقوط نکند.

دیگر ویژگی این محصول خاک قرمز بودن این کاشی است. کاشی‌های خاک قرمز در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و رنگ پایه‌ی بدنه آن‌ها متمایل به قرمز است. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که مقدار خاک رس در ترکیب اولیه این کاشی‌ها از مقدار فلدسپات و ماسه بیشتر بوده است.

کاشی ارکیده براق یک محصول تک‌پخت محسوب می‌شود که این موضوع هم جزو ویژگی‌های فنی این محصول است. کاشی‌های تک‌پخت یک مرتبه درون کوره قرار گرفته و بعد از پخت خارج می‌شوند. در این روش بدنه کاشی و لعابی که سطح آن را پوشانده است به طور همزمان پخته می‌شوند.

در کنار ویژگی‌های فنی کاشی ارکیده باید به مهم‌ترین مزیت این محصول نیز اشاره کرد. کالیبره یا لیزری بودن مزیت مهم ارکیده است. کاشی‌های کالیبره یا رکتیفاید محصولاتی هستند که در هنگام نصب نیازی به بندکشی‌ نداشته و تایل‌های آن‌ها به آسانی در کنار یکدیگر چفت می‌شوند. وقتی که محصولی نیاز به بندکشی نداشته باشد، محیط مد نظر زیباتر شده و یکدست‌تر خواهد بود. همچنین آن فضا بزرگ‌تر هم به نظر خواهد رسید.

نظافت چنین محیطی ساده‌تر بوده و در فواصل زمانی طولانی‌تر انجام خواهد شد همچنین آلودگی‌ها و گرد و غبار دیرتر خود را نمایان خواهند کرد.

اما کاشی رکتیفای شده چگونه تولید می‌شود؟ در هنگام تولید و زمانی که کاشی و سرامیک لعاب می‌خورد امکان این وجود دارد بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های محصول ایجاد ناهمواری و قناسی نماید. برای رفع چنین عارضه‌ای با استفاده از دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش‌های ظریفی در لبه‌های محصول زده می‌شود که این برش‌ها موجب می‌شود اصطلاحاً کاشی یا سرامیک گونیا شود.

در کنار ذکر ویژگی‌های فنی و مزیت اصلی ارکیده کرم براق باید ویژگی‌های ظاهری این محصول را نیز برشمرد. همانطور که گفته شود کاشی ارکیده دو تایل یا قالب ساده و تخت دارد. ارکیده کرم تیره و ارکیده کرم روشن دو قالب ساده و تخت این پکیج هستند. وجود رگه‌های طبیعی سنگ روی هر دو محصول ظاهر جذاب و زیبایی به آن‌ها بخشیده است. به خصوص در تایل کرم تیره رگه‌های طبیعی سنگ بیشتر نمایان است.

ارکیده باند رستیک نیز نام قالب دکور این پکیج است. سطح این محصول با ۳۲ مربع کوچک و هم‌اندازه شبکه‌بندی شده و درون هر مربع نقش منحصربه‌فردی طراحی و اجرا شده است. این نقوش که از معماری سنتی و تزیینات معماری ایرانی وام گرفته شده‌اند عموماً ترکیب نقوش گیاهی و هندسی بوده و بسیاری از آن‌ها تکرار گره‌های هندسی‌ای هستند که در کاشیکاری و گچبری بناهای سنتی ایران به چشم می‌خورد.

رنگ قالب این تایل یا قالب کرم تیره است ولی نقوش و فرم‌های درون هر مربع از رنگ‌های مختلفی تاثیر گرفته‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش کاشی شیک ارکیده کرم براق می‌توانید با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف کشور آماده بازدید مشتریان و علاقه‌مندان صنعت کاشی و سرامیک هستند. دکور زنده یا واقعی این محصول و دیگر محصولات ما در این شوروم‌ها قابل مشاهده هستند.