لوژین 60×30​

Previous
Next
لوژین تیره
لوژین تیره
لوژین - روشن
لوژین روشن
لوژین - باند
لوژین باند تخت
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

لوژین کرم براق

کاشی لوژین کرم براق محصولی عرضه شده از جانب گروه کاشی و سرامیک پرنیان بوده و تحت برند «بیوتی» و در ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر عرضه شده است. استفاده این محصول مختص فضای دیوار است. پکیج کاشی لوژین شامل سه قالب یا تایل بوده که دو قالب آن تخت و ساده هستند و یک تایل ‌آن دارای نقش و نگار است. باید دقت کرد که تایل باند یا دکور کاشی لوژین نیز تخت است و مانند بسیاری دیگر از کاشی‌ها دکور پکیج‌های پرنیان، حالت برجسته یا رستیک ندارد.

لوژین دارای ویژگی‌هایی فنی نظیر ضخامت استاندارد، خاک قرمز بودن و تک‌پخت بودن است. همچنین مهم‌ترین مزیت این محصول رکتیفاید بودن آن محسوب می‌شود. در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم.

کاشی‌هایی که به تک‌پخت مشهور هستند آن دسته از محصولات را شامل می‌شوند که فقط یک بار درون کوره قرار گرفته و بدنه آن‌ها به همراه لعابی که سطح این کاشی‌ها را پوشش می‌دهد، به صورت همزمان و در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده‌اند.

ضخامت استاندارد یا مناسب ۹.۸ میلي‌متر موجب شده است کاشی لوژین با توجه به این‌که در ارتفاع (فضای دیوار) نصب می‌شود با خطر لق شدن یا سقوط مواجه نباشد.

در مورد خاک قرمز بودن باید این توضیح را اضافه کرد که ترکیب مواد اولیه‌ی سازنده کاشی و سرامیک شامل خاک رس، فلدسپات و ماسه است. هر گاه مقدار خاک رس در این ترکیب اولیه بیشتر از مواد دیگر باشد رنگ پایه‌ی محصول قرمز یا متمایل به قرمز خواهد بود. به همین دلیل به کاشی لوژین و محصولاتی نظیر آن خاک قرمز گفته می‌شود.

رکتیفاید یا لیزری بودن اما مهم‌ترین مزیتی است که می‌توان برای کاشی لوژین کرم براق برشمرد؛ زیرا این ویژگی موجب می‌شود که این محصولات و محصولات نظیر آن در هنگام نصب نیازی به بندکشی نداشته باشند.

در هنگام تولید کاشی و سرامیک احتمال این‌که لعاب روی سطح محصول شُره کرده و لبه‌های محصول را بپوشاند وجود دارد. این اتفاق موجب به وجود آمدن قناسی و ناهمواری روی لبه‌ها خواهد شد. برای رفع این معضل با استفاده از دستگاه‌هایی نظیر واترجت برش‌هایی ظریف روی لبه‌ها اعمال می‌شود تا محصول اصطلاحاً گونیا شود.

استفاده کردن از کاشی‌های رکتیفاید یا لیزری در هزینه و زمان بندکشی صرفه‌جویی کرده و همچنین موجب می‌شود که آلودگی‌ها کمتر به محیط نفوذ کرده و همچنین فواصل زمانی نظافت کاشی‌ها طولانی‌تر شود.

یکدست‌تر شدن و زیباتر شدن محیط و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن نیز از دیگر مزایای استفاده کردن از کاشی‌های رکتیفای شده است.

بعد از ذکر کردن ويژگی‌های فنی و مهم‌ترین مزیت پکیج کاشی لوژین کرم براق در مورد جلوه و ظاهر این محصول نیز توضیحاتی را ارائه می‌دهیم. همانطور که در ابتدای متن اشاره شده دو قالب این پکیج ساده و تخت هستند. این دو قالب دارای رگه‌های طبیعی سنگ روی سطح خود هستند که به زیبایی آن‌ها افزوده است. تفاوت این قالب‌ها در رنگ آن‌ها است که یکی کرم تیره و دیگری کرم روشن است.

قالب سوم این پکیج هم لوژين باند یا دکور نام دارد. این کاشی تخت بوده و برخلاف بسیاری از محصولات ما که حالتی رستیک یا برجسته دارند، بدون برجستگی یا برآمدگی طرح و نقش عرضه شده است. سطح آن اما پوشیده شده با نقوش و طرح‌های جذاب و ظریف است. دو لوزی بزرگ در مرکز تایل و شش مثلث در حاشیه آن‌ها تقسیم‌بندی هندسی سطح این محصول را تشکیل داده‌اند. درون این فرم‌های هندسی نقوش گیاهی ظریف و قرینه‌ی یکدیگر نقش شده‌اند که بسیار پر کار هستند. رنگ زمینه این تایل کرم تیره بوده ولی رنگ نقوش گیاهی و نوار اطراف فرم‌های هندسی سفید و کرم روشن هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی شیک یا ثبت سفارش آن کارشناسان ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان آماده همکاری با شما هستند. با ما تماس بگیرید. در ضمن شما می‌توانید با مراجعه به شوروم‌های پرنیان در شهرهای مختلف دکور واقعی و زنده این محصول و دیگر کاشی‌های پرنیان را مشاهده بفرمایید.