لایکو کرم 60×30​

لایکو کرم تیره
لایکو کرم روشن
لایکو کرم باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

لایکو کرم براق

کاشی لایکو کرم براق محصولی تولید شده در گروه کاشی و سرامیک پرنیان با ابعاد ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر و تحت برند «بیوتی» است. از کاشی لایکو برای پوشش دادن فضای دیوار در یک محیط استفاده می‌شود. پکیج لایکو کرم شامل دو تایل ساده و یک تایل باند یا دکور است.

مهم‌ترین مزیتی که کاشی لایکو دارد کالیبره یا رکتیفاید بودن این محصول است. کاشی‌های کالیبره آن دسته از محصولات هستند که در انتهای پروسه تولید برش‌های دقیق و ظریفی لبه‌های آن‌ها را گونیا کرده است. این کاشي‌ها به کاشی رکتیفای شده یا لیزری نیز معروف هستند.

در هنگام تولید و مرحله‌ای مانند لعاب‌زنی ممکن است که بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های محصول خشک شود. این موارد موجب ایجاد ناهمواری و قناسی در لبه‌های کاشی و سرامیک می‌شود. برای برطرف کردن این زائده‌ها از دستگاه‌هایی نظیر واترجت استفاده می‌شود و با ایجاد برش‌هایی کاشی‌ها رکتیفاید می‌شوند.

از جمله مزایای استفاده از کاشی‌های کالیبره باید به عدم نیاز به بندکشی اشاره کرد. به دلیل اینکه تایل‌ها یا قالب‌های این محصولات به راحتی و آسانی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و چفت می‌شوند در هنگام نصب نیازی به بندکشی نخواهد بود. بندکشی نشدن موجب می‌شود که آلودگی‌ها دیرتر در محیط نفوذ کرده و خود را نشان دهند. همچنین فواصل زمانی نظافت کاشی و سرامیک نیز افزایش پیدا می‌کند.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه بندکشی، یکدست‌تر شدن و زیباتر شدن محیط نیز از جمله مزایای دیگر استفاده از کاشی‌های لیزری است. در ضمن این کاشی‌ها محیط را بزرگ‌تر نیز جلوه خواهند داد.

در کناره اشاره به مزیت اصلی این محصول نیاز است که به برخی از ویژگی‌های فنی کاشی لایکو کرم براق نیز اشاره شود. خاک قرمز بودن یکی از این ویژگی‌ها است. کاشی‌هایی که در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شده و رنگ پایه‌ی بدنه آن‌ها قرمز یا متمایل به قرمز است را کاشی خاک قرمز می‌نامند.

ترکیب مواد اولیه سازنده کاشی و سرامیک شامل فلدسپات، ماسه و خاک رس است. هنگامی که مقدار خاک رس در ترکیب اولیه از مواد دیگر بیشتر باشد رنگ پایه‌ي محصول نهایی متمایل به قرمز خواهد بود.

کاشی لایکو ویژگی تک‌پخت بودن را نیز داراست. کاشی‌های تک‌پخت در یک مرحله وارد کوره شده و بدنه همراه با لعاب آن‌ها به صورت همزمان در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

ویژگی دیگر این محصول ضخامت مناسب آن است. کاشی لایکو کرم براق دارای ضخامت ۹.۸ میلي‌متر است. داشتن چنین ضخامتی این مزیت را به این کاشی داده است تا بدون مواجه شدن با خطر لق شدن یا سقوط، در ارتفاع (دیوار) نصب شود.

در مورد جلوه و ظاهر تایل‌های این محصول هم باید گفت که دو قالب ساده و تخت لایکو صرفاً در رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از آن‌ها به رنگ کرم تیره و دیگری به رنگ کرم روشن است. سطح هر دو کاشی دارای خطوط افقی باریک و زیادی است که هر نوار یا خط طیف رنگی از کرم روشن تا تیره دارد. ولی در کل در یک تایل کرم تیره رنگ غالب است و در تایل دیگر کرم روشن.

لایکو کرم باند رستیک نام قالب دکور این پکیج است. برجسته بودن و داشتن نقش گل رُز ویژگی این کاشی است. گل‌های رزی که بر سطح این قالب نقش شده‌اند اندازه‌ای درشت داشته و تعداد آن‌ها شش عدد است. ساقه‌ها و برگ‌های منشعب شده از آن‌ها نیز این گل‌ها را زیباتر کرده‌اند. همین گل‌ها به صورت محو و کم‌رنگ در زمینه‌ی قالب نیز نقش شده‌اند و با اندکی دقت می‌توان آن‌ها را تشخیص داد. رنگ زمینه‌ی لایکو کرم باند نیز کرم روشن است.

برای کسب اطلاعات افزون‌تر و همچنین ثبت سفارش برای کاشی جذاب لایکو کرم براق می‌توانید با کارشناسان گروه کاشی و سرامیک پرنیان تماس بگیرید. پرنیان با تاسیس شوروم‌هایی تخصصی در سراسر کشور دکور واقعی این محصول و دیگر محصولات خود را در معرض دید مخاطبان قرار داده است.