گرانادا 60×30​

Previous
Next
گرانادا تیره
گرانادا طوسی تیره
گرانادا روشن
گرانادا طوسی روشن
گرانادا باند
گرانادا باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

گرانادا مات

کاشی گرانادا طوسی مات ابعادی برابر با ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر دارد. گروه کاشی و سرامیک پرنیان کاشی گرانادا را تحت برند «بیوتی» برای پوشش دادن فضای دیوار عرضه کرده است. پکیج کاشی گرانادا شامل سه قالب یا تایل است که دو عدد از آن‌ها ساده و تخت بوده و یکی از قالب‌ها دکور و رستیک است.

گرانادا طوسی ویژگی‌های فنی و مزیت‌هایی دارد که اشاره به آن‌ها باعث می‌شود که افراد با آگاهی بهتری این محصول را انتخاب کنند. اولین مورد خاک قرمز بودن این کاشی است. کاشی‌های خاک قرمز در ترکیب مواد اولیه‌ی سازنده خود ماسه، فلدسپات و ماسه دارند. هنگامی که مقدار خاک رس از مواد دیگر بیشتر باشد رنگ پایه‌ی بدنه کاشی متمایل به قرمز خواهد بود. به همین دلیل است که به این محصولات خاک قرمز می‌گویند. این کاشی‌ها در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند.

داشتن ضخامت مناسب و استاندارد دیگر ویژگی این کاشی است. ۹.۸ میلی‌متر ضخامت گرانادا است. برای یک کاشی که قرار است در ارتفاع (فضای دیوار) نصب شود و ابعاد آن هم ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر است، داشتن چنین ضخامتی کاملاً مناسب و استاندارد است زیرا کاشی با خطر لق شدن یا سقوط مواجه نخواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باید به آن اشاره کرد تک‌پخت بودن کاشی گرانادا طوسی مات است. آن دسته از محصولاتی که بدنه آن‌ها به همراه لعابی که روی سطحشان را پوشش داده، به طور همزمان وارده کوره شده و پخت می‌شوند را کاشی‌های تک‌پخت می‌گویند. مات بودن این محصول نیز موجب می‌شود که گرد و خاک، لکه و قطره‌های آب زیاد به چشم نیایند.

اما از مزیت‌های گرانادا باید به کالیبره یا رکتیفاید بودن این کاشی حتماً اشاره کرد. محصولات رکتیفای شده یا لیزری آن دسته از محصولات کاشی و سرامیک هستند که در هنگام نصب شدن نیاز به بندکشی نداشته و تایل‌های آن‌ها به خوبی کنار هم قرار گرفته و چفت می‌شوند. این مزیت به دلیل ایجاد برش‌های لیزری بسیار ظریف و دقیقی انجام شده است که به وسیله دستگاه‌هایی مانند واترجت ایجاد شده است.

هنگامی که مراحل تولید کاشی و سرامیک به اتمام می‌رسد زمان انجام برش‌ها فرا می‌رسد زیرا ممکن است در هنگام لعاب زدن بخشی از لعاب از روی سطح کاشی شُره کرده و روی لبه‌های محصول قرار بگیرد. این اتفاق موجب می‌شود که قناسی یا ناهمواری در لبه‌ها رخ بدهد. با برش‌های لیزری این نقیصه برطرف شده و کاشی و سرامیک اصطلاحاً گونیا می‌شود.

کاشی‌های رکتیفاید باعث می‌شوند که در زمان و هزینه بندکشی صرفه‌جویی شود. محیط را زیباتر و یکدست‌تر کرده و باعث می‌شوند که فضا وسیع‌تر نیز به نظر برسد. نظافت محیطی که بندکشی نشده است راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و در ضمن آلودگی‌ها دیرتر خود را نشان داده و نظافت آن با فاصله زمانی بیشتر امکان‌پذیر خواهد بود.

در مورد ظاهر و جلوه کاشی گرانادا طوسی مات گفته شد که دو تایل ساده و یک قالب برجسته دارد. دو قالب ساده این پکیج، ظاهری بدون نقش و نگار و تخت دارند و تفاوت آن‌ها صرفاً در طیف رنگی‌ای است که از رنگ طوسی دارند. یکی از تایل‌ها طوسی تیره بوده و تایل دیگر طوسی روشن. روی هر دو محصول رگه‌های طبیعی سنگ قابل مشاهده است.

اما قالب دکور این پکیج گرانادا باند رستیک نام دارد. در مرکز این کاشی دو گل ترنج یا شاه‌عباسی که برگرفته از فرش و کاشیکاری سنتی ایرانی است، قرار دارد. هر گل با دو نوار موازی و هم‌اندازه قاب گرفته شده است. درون نوارها نیز لوزی‌هایی کوچک کار شده است که مانند نگین یا گُرواسه روی جواهرات عمل می‌کنند و جلوه‌ای جذاب به گرانادا داده‌اند.

اگر علاقه‌مند هستید این کاشی جذاب را در دکور واقعی و زنده ببینید می‌توانید به شوروم‌های تخصصی پرنیان در شهرهای مختلف کشور مراجعه کرده و از کاشی گرانادا طوسی مات و دیگر محصولات گروه کاشی و سرامیک پرنیان بازدید بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.