فلورا طوسی 60×30​

فلورا طوسی تیره
فلورا طوسی روشن
فلورا طوسی باند رستیک
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

فلورا طوسی براق

کاشی فلورا طوسی براق تحت برند «بیوتی» و توسط گروه کاشی و سرامیک پرنیان تولید شده است. ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر اندازه تایل‌های کاشی این پکیج است که مختص پوشش دادن فضای دیوار عرضه شده است. سه قالب یا تایل کاشی در این پکیج وجود دارد که دو عدد از آن‌ها ساده و تخت هستند و تایل دیگر دکور یا باند است که حالتی رستیک دارد.

فلورا براق دارای ویژگی‌های فنی متفاوتی است که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم و توضیحاتی در مورد هر کدان نیز بیان خواهیم کرد.

مواد اولیه‌ی سازنده کاشی شامل ماسه، فلدسپات و خاک رس است. هنگامی که مقدار خاک رس در ترکیب سازنده کاشی و سرامیک از مواد دیگر بیشتر باشد رنگ پایه‌ی محصول نهایی قرمز یا متمایل به قرمز خواهد بود. به این کاشی‌ها خاک قرمز می‌گویند. کاشی فلورا طوسی نیز یک محصول خاک قرمز است.

ضخامت این کاشی ۹.۸ میلي‌متر است که برای یک محصولی با کاربری نصب در ارتفاع (دیوار) ضخامت مناسب و استانداردی به حساب می‌آید؛ زیرا چنین ضخامتی موجب می‌شود که این کاشی به مرور زمان لق نشود یا سقوط نکند.

همچنین باید اشاره کرد که فلورا براق یک کاشی تک‌پخت نیز هست. هنگامی که بدنه‌ي یک کاشی به همراه لعابی که سطح آن را پوشانده است به طور همزمان وارد کوره شده و در دمایی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت می‌شوند، به محصول نهایی کاشی تک‌پخت می‌گویند.

در کنار این ويژگی‌های فنی باید به مهم‌ترین مزیتی که کاشی فلورا دارد نیز اشاره کرد و آن هم کالیبره یا لیزری بودن این محصول است. کاشی‌های رکتیفاید یا کالیبره بعد از اتمام تمامی مراحل تولید یک برش نهایی نیز می‌خورند که این برش موجب می‌شود لبه‌های آن‌ها گونیا شود.

این ویژگی باعث می‌شود که در هنگام نصب این کاشی‌ها نیازی به بندکشی نباشد و تایل‌ها به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت شوند. برش‌های لیزری بسیار دقیق و ظریف هستند و به این منظور ایجاد می‌شوند که قناسی یا ناهمواری‌های روی لبه‌ها را از بین ببرند. در هنگام تولید و در مرحله لعاب‌زنی هنگامی که لعاب روی سطح کاشی زده می‌شود امکان شُره کردن و قرار گرفتن مقداری از لعاب روی لبه‌های محصول وجود دارد به منظور رفع این ناهمواری‌ها با دستگاهی مثل واترجت کاشی برش خورده و رکتیفای می‌شود.

بندکشی نشدن یک فضا آن را یکدست‌تر و زیباتر نشان خواهد داد و همچنین فضا وسیع‌تر نیز به نظر خواهد رسید. نمایان نشدن آلودگی‌ها و فواصل نظافت طولانی‌تر نیز از دیگر مزیت‌های استفاده کردن از کاشی و سرامیک‌های رکتیفای شده است.

در مورد جلوه و ظاهر پکیج کاشی فلورا طوسی براق نیز باید اشاره کرد که دو تایل یا قالب آن ساده و تخت بوده و یک قالب آن حالتی برجسته یا رستیک دارد که تایل باند یا دکور این محصول است.

قالب‌های ساده فلورا هیچ‌گونه نقش و نگاری نداشته و صرفاً خطوطی افقی روی آن‌ها به چشم می‌خورد که سطح محصول را از یکنواختی خارج کرده‌اند. تفاوت این دو قالب صرفاً در رنگ آن‌ها است. یکی از آن‌ها به رنگ طوسی تیره بوده و دیگری به رنگ طوسی روشن است.

تایل دیگر، فلورا طوسی باند رستیک نام دارد. زمینه این کاشی سفید بوده و روی‌ آن را نقوش گیاهی پوشانده است. گل‌های مختلف به همراه ساقه‌ها و برگ‌های آن‌ها سطح این محصول را همچون تابلوی نقاشی تزیین کرده‌اند. به این سبک از طراحی نقوش گیاهی در طراحی ایرانی «ختایی» می‌گویند.

یک نوار افقی پهن که یک‌سوم کاشی را شامل می‌شود درست در وسط تایل قرار دارد و رنگ آن برخلاف زمینه کاشی طوسی تیره است. نقش هندسی لوزی در این نوار تکرار شده و درون و خارج این لوزی‌ها را نقوش هندسی ظریف و پرکاری پوشانده‌اند.

برای ثبت سفارش این کاشی شیک یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن با کارشناسان پرنیان تماس بگیرید. در ضمن پرنیان با تاسیس شوروم‌های تخصصی در شهرهای مختلف دکور زنده پکیج کاشی فلورا طوسی براق و دیگر محصولات خود را ارائه کرده است.