ابریشم 60×30​

Previous
Next
ابریشم تیره
ابریشم روشن
ابریشم باند تخت
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli Italian Trulli
weight palletsize of palletthicknessarea palletareaweightin palletin boxsize / format
1728117X1179.8103.681.442472830X60
Size / format30X60
in box8
in pallet72
weight24
area1.44
area pallet103.68
thickness9.8
size of pallet117X117
weight pallet1728

ابریشم براق

کاشی ابریشم براق دارای رنگ کرم بوده و طیف کرم روشن و تا کرم تیره در پکیج این کاشی دیده می‌شود. ابریشم محصولی است که دارای دو قالب تخت و ساده و یک قالب باند یا طرح‌دار است که این تایل نیز تخت است.

گروه کاشی و سرامیک پرنیان ابریشم را تحت برند «بیوتی» تولید کرده و آن را در اندازه‌های ۳۰ در ۶۰ سانتیمتر عرضه کرده است. از این محصول جهت پوشش فضای دیوارها استفاده می‌شود.

این محصول دارای یک سری ویژگی‌های فنی مختص به خود و همچنین مزیت‌هایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. از جمله این موارد باید به خاک قرمز بودن کاشی ابریشم اشاره کرد.

در ترکیبات اولیه‌ی ساخت کاشی و سرامیک سه ماده ماسه، فلدسپات و خاک رس از مواد اصلی هستند. هر زمانی که مقدار خاک رس در این ترکیبِ اولیه از دو ماده دیگر بیشتر باشد، رنگ بدنه‌ی کاشی متمایل به قرمز خواهد بود. در ضمن این دسته از کاشی‌ها باید در دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخت شوند.

داشتن ضخامت مناسب و استاندارد دیگر ویژگی فنی ابریشم براق است. ضخامت کاشی ابریشم کرم براق ۹.۸ میلی‌متر بوده که چنین ضخامتی برای محصولی که قرار است روی دیوار (در ارتفاع) نصب شود بسیار مناسب خواهد بود زیرا کاشی به مرور زمان و بر اثر وزن زیاد لق نشده و یا سقوط نخواهد کرد.

تک‌پخت بودن دیگر ویژگی فنی کاشی ابریشم کرم براق است. بعد از آماده شدن بدنه کاشی لعابی که روی سطح آن را خواهد پوشاند نیز به بدنه اضافه شده و سپس کاشی درون کوره قرار گرفته و بدنه و لعاب همزمان با هم و در یک دما پخته می‌شوند. به چنین کاشی‌هایی تک‌پخت می‌گویند.

بعد از برشمردن ویژگی‌های فنی کاشی ابریشم در مورد مهم‌ترین مزیت این محصول که کالیبره بودن آن است هم مطالبی را شرح خواهیم داد. کاشی‌های کالیبره یا لیزری آن دسته از محصولات کاشی و سرامیک هستند که بعد از اتمام فرایند تولید یک برش نهایی می‌خورند تا قناسی یا ناهمواری‌های لبه‌های آن‌ها از بین رفته و اصطلاحاً گونیا شوند.

در هنگام تولید و در مرحله لعاب‌زنی امکان دارد که بخشی از لعاب شُره کرده و روی لبه‌های کاشی یا سرامیک را بپوشاند. برای رفع این زوائد با ایجاد برش‌هایی ظریف و دقیق با دستگاه‌هایی نظیر واترجت کاشی‌ها رکتیفاید می‌شوند.

کاشی‌های رکتیفای شده در هنگام نصب به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و چفت می‌شوند و نیازی به بندکشی ندارند. این ویژگی سبب می‌شود که محیط زیباتر شده و یکدست‌تر باشد. همچنین فضا بزرگ‌تر نیز به نظر خواهد رسید. استفاده نشدن از مواد مربوط به بندکشی باعث می‌شود آلودگی کمتر جذب محیط شود و فواصل نظافت کاشی‌ها طولانی‌تر شود. کاهش هزینه‌های مربوط به بندکشی و صرفه‌جویی در زمان این کار نیز مواردی هستند که باید به مزیت‌های استفاده از کاشی‌های کالیبره افزود.

در مورد ظاهر و جلوه پکیج کاشی ابریشم براق هم همانطور که گفته شد دو قالب ‌آن تخت و ساده بوده و یک قالب باند یا دکور است. دو قالب ساده، ابریشم تیره و روشن نام دارند و با رنگ‌های کرم روشن و کرم تیره از هم تفکیک شده‌اند. قالب دکور یا باند این محصول هم تخت بوده ولی سطح آن پوشیده شده از نقوش گیاهی معروف به خَتایی است. ساقه‌هایی که گل‌ها مختلف روی آن‌ها سوار هستند در طراحی سنتی ایرانی به ختایی معروف هستند. در این کاشی نیز در بالا و پایین قالب کاشی فرم ساقه قابل مشاهده است که گل‌های زیبا و پرکار شاه‌عباسی روی آن‌ها و در مرکز قالب دیده می‌شوند.

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این کاشی جذاب می‌توانید با کارشناسان ما در گروه کاشی و سرامیک پرنیان تماس بگیرید. در ضمن پرنیان در شهرهای مختلف شوروم‌هایی تخصص راه‌اندازی کرده و در آن‌ها ارائه محصولات به صورت دکور واقعی را در دستور کار قرار داده است. شما می‌توانید با مراجعه به این مراکز دکور زنده ابریشم براق و دیگر محصولات ما را مشاهده بفرمایید.