مدیریت فضای محدود – سرویس بهداشتی

مدیریت فضای محدود – سرویس های بهداشتی

امروزه در اکثر آپارتمان‌ها سرویس‌های بهداشتی کوچک هستند و سعی شده برای داشتن فضای بیشتر در بقیه قسمت‌های منزل حداقل فضا به سرویس بهداشتی اختصاص یابد در حالیکه این فضا اهمیتی به اندازه بقیه فضاها در منزل دارد و هرچه دلپذیرتر و زیباتر طراحی شود بهتر است.با چند راهکار ساده میتوان نهایت استفاده را از فضای محدود حمام و سرویس بهداشتی کرد و آن را بزرگتر از اندازه‌ای که هست نشان داد.با ما همراه باشید.

استفاده از رنگهای روشن

۱.استفاده از رنگ های روشن همیشه و در هر فضای کوچکی چاره ساز است.از رنگ هایی با تناژ روشن استفاده کنید نیازی نیست حتما رنگ سفید استفاده کنید.رنگ کرم، زرد و آبی روشن هم همین تاثیر را در فضا خواهند داشت.منظور از استفاده رنگ روشن تنها رنگ دیوارها نیست بلکه هرچقدر بتوانید از رنگ های روشن در سرویس بهداشتی بیشتر استفاده کنید به بزرگنمایی فضا کمک کرده‌اید. به خاطر داشته باشید استفاده از یک رنگ تیره همخوان با رنگ های روشن هم به فضا عمق و اصالت خواهد داد.

 

کانتراست پایین و طرح های ساده محیط را بزرگتر نشان میدهد.
۲. اگر میخواهید فضای سرویس بهداشتی را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید.بهتر است از تضاد و کانتراست رنگ ها دوری کنید مثلا کف با رنگ روشن و دیوارها با رنگ تیره باعث میشود فضا بسته و کوچک به نظر آید.تا میتوانید از المان های ساده و کم نقش و نگار استفاده کنید سعی کنید پالت رنگی انتخابی خود را تغییر ندهید(مثلا از تناژ های مختلف رنگ سبز یا آبی استفاده کنید و فقط موارد کوچکی تناژ تیره همین رنگ هارا انتخاب کنید)

 

کاشیهای روشن با راههای عمودی فضا را بزرگتر نشان میدهد.

۳. برای بزرگ نشان دادن فضا همواره تاکید بر ارتفاع خیلی موثر است.میتوانید از کاشیهای سایز بزرگ با راههای عمودی کمک بگیرید و با ایجاد یک تاثیر روانی و بصری روی بیننده و همچنین مرتفع‌تر نشان دادن سقف، این فضا را بزرگتر جلوه دهید.در عکس بالا میبینید که علاوه بر کاشی ها خط های عمودی اتاقک دوش هم به بلند نشان دادن سقف و در نهایت بزرگنمایی سرویس بهداشتی کمک کرده است.

 

 

تا حد ممکن سرویس بهداشتی را خلوت کنید!

۴.تا جایی که ممکن است سرویس بهداشتی را از وسایل اضافی خالی کنید.وسایل آرایشی و حوله های اضافی و … را از فضا خارج کنید.به یاد داشته باشید هرچه فضا خلوت تر باشد بزرگتر به نظر می‌آید.

 

 

آینه ها فضا را بزرگتر نشان میدهند!

۵. در یک سرویس بهداشتی کوچک تنها وسیله ای که باید تا جای ممکن بزرگ انتخاب شود آینه است! از قدرت جادویی آینه ها غافل نشوید فضا را دوبرابر بزرگ نشان میدهند و حتی نور را بیشتر میکنند و به فضا عمق میدهند.

 

 

برای جداسازی فضای دوش از یک پارتیشن شیشه ای استفاده کنید!

۶. مسلما فضای قابل توجهی از سرویس بهداشتی شما به دوش یا وان اختصاص می‌یابد و اگر قرار باشد این فضا را با یک پارتیشن مات یا پرده جدا کنید عملا فضا را کوچک تر جلوه خواهید داد.بهتر است از یک جداکننده شیشه ای استفاده کنید تا کماکان فضای دوش یا وان هم بخشی از فضای کلی سرویس به نظر آید.

 

 

از عناصر گوشه ای استفاده کنید!

۷. در فضای های کوچک هر یک سانتی متر مربع هم حائز اهمیت است! استفاده از تمامی گوشه ها کمک شایانی به بزرگنمایی فضا میکند. در سرویس بهداشتی از عناصر گوشه ای مثل وان و روشویی و توالت فرنگی های کنجی یا گوشه ای استفاده کنید تا فضای بیشتری برای تردد باقی بماند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *